Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

+7
mavi_keßeLeck
aysa
Phoenix
Kiraz*
RUH
pff_xP
LoWe-StarK
11 posters

Vampir severler derneği

RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Vampir severler derneği - Sayfa 4 Empty Geri: Vampir severler derneği

Mesaj tarafından RUH Cuma Haz. 11, 2010 4:34 pm

rica ederim
    aysa
    aysa
    Emekliler
    Emekliler

Mesaj tarafından aysa Cuma Haz. 11, 2010 8:38 pm

pff_xP demiş ki:durur mu Koptum dene bakalım Koptum

ayy tuvalette osurmam zor oluyo Very Happy Very Happy bi dahaki aya Very Happy Very Happy

RUH demiş ki:Vampirlerin Özellikleri

1.Daha duyarlı duyu organları

- Karanlıkta Görebilme

- Daha gelişmiş renk tayfı

- Hassas Duyum

- Geliştirilmiş koku alma duyusu

2.Gelişmiş fiziksel güç

3.Geliştirilmiş hareket-çabukluk

4.Kısa mesafede biçim değiştirmeden yüksek süratte uçuş kabiliyeti

5.Yaraları çok hızlı iyileştirme, İnsan hastalıklarına karşı direnç

6.İnsanlar ve daha zayıf vampirler üzerinde hipnotik kontrol.

7.Diğer varlıkları karizmaları ile kontrol etme.

8.Ekstra Duyarlı Ten ve olaylara karşı önsezi

9.Yarasa şekline dönüşebilme

10.Toprakta eriyerek kaybolma.

11.Sise dönüşerek kaybolma

12.Yarasa,köpek,kurt gibi hayvanları kontrol etme yetisi

13.Duvara tırmanma kabiliyeti

ühüüüü Koptum ağlıcam indi, abim vampir mi Very Happy Very Happy Razz

baya bi araştırmışsın göksu ellerine sağlık Very Happy
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Mesaj tarafından RUH C.tesi Haz. 12, 2010 1:17 am

önemli dğil araştırma yapmayı seviyorum
    aysa
    aysa
    Emekliler
    Emekliler

Mesaj tarafından aysa C.tesi Haz. 12, 2010 1:21 am

konu sayından belli Very Happy Very Happy
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Vampir severler derneği - Sayfa 4 Empty ilk vampirler hakkında rivayetler

Mesaj tarafından RUH C.tesi Haz. 12, 2010 1:29 am

Baloya hoşgeldin çocuk, maskeli balomuza; Sonsuz gecede yapılan ve binlerce yıldır süre gelen, maskesini düşürenin öldüğü acımasız, bir o kadar da gizemli olan balomuza. Eminim şu an kendini garip hissediyorsundur. Haklısın, yeniden doğuşun olağan bir yan etkisi, nefes almadığını fark ettin mi? Artık ihtiyacın olmayacak. Biz gecenin çocuklarıyız, Yukardaki tarafından lanetlenmiş, Lilith tarafından kutsanmış.. Artık sen bir Kindred'sin. Buna alışman biraz uzun sürecek. Sıcak kanını içerken öldürdüğün insanın ölü gözlerine bakmak belki suçluluk duymana yol açacak, ama seni temin ederim, sonsuz hayatımızın her gecesinde, kalan insanlığımızın son parçalarına da veda ediyoruz, ta ki soğuk katiller olana dek.. Bu karanlık dünyada sana anlatacağım çok sey var, ama istersen en başından başlıyalım, tarihin ilk zamanlarından..

Tarihin ilk zamanlarında, Adem ve Havva evlendi ve 3 tane oğulları oldu. Caine, Abel ve Seth.
    İlk doğan Caine, bitkileri yetiştirdi. Onları suladı ve büyüttü, hayat verdi.
    İkinci doğan Abel, hayvanlara baktı. Onlari besledi ve büyüttü.
    Bir gün Adem iki oğluna şöyle dedi. ''Caine, Abel, [Yukardaki] için bir kurban vermelisiniz. Öyle bir kurban ki hayatta en çok sevdiğiniz şeylerden biri olacak.. Caine, [Yukardaki] için en tatlı meyvalarını, en olgun bitkilerini getirdi. Abel, [Yukardaki] için en genç, en güçlü hayvanını kurban etti.
    İki kardeş de kurbanlarını Adem'in Altar'ına koydular ve ateşe verdiler. Duman onları yavaşça yukarı doğru götürdü. Abel'in kurbanı tatlı bir koku yaydı ve kabul edildi. Caine'in ki ise kabul edilmedi ve Caine sert bir sekilde azarlandı.
    İlk doğan ağlamaya başladı, gece gündüz [Yukardaki]'ne dua etti.
    Adem kurban vaktinin yeniden geldiğini söyledi. Abel yine en güçlü ve genç hayvanlarından birini öldürdü. Caine ise eli boş geldi, çünkü kurbanının istenmeyeceğini biliyordu.
    Abel şöyle dedi; ''Caine, neden bir kurban getirmedin?''. İlk doğan gözleri yaşlı bir şekilde kardeşinin kalbine mızrak saplayarak onu kurban etti.. Hayatta en çok sevdiği şeyi..!
    [Yukardaki] onu cennetten attı, ve Nod denilen bir yere sürgün etti.
    Caine karanlıkta yanlız kalmıştı. Açtı, üşüyordu ve ağlıyordu.. Karanlığın içinden tatlı bir ses geldi. Siyahlar içinde bir kadın Caine'e doğru yaklaştı.

''Hikaye'ni biliyorum, Nod'lu Caine. Açsın, bende yemek var. Üşüyorsun, bende kıyafet var. Üzgünsün, bende rahatlık var''
    ''Benim gibi lanetli birini niye rahatlatasın? Neden giydiresin? Neden besleyesin?''
    ''Ben senin babanın ilk karısıyım. [Yukardaki]'ne karşı geldim ve özgürlüğü karanlıklarda buldum. Ben Lilith'im. Bir zamanlar bende üşüyordum. Benim için sıcaklık yoktu. Bir zamanlar bende açtım, benim için yemek yoktu. Bir zamanlar bende üzgündüm, benim için rahatlık yoktu.''
    Lilith, Caine'i ağırladı ve onu besledi, rahatlattı. Caine onun evinde bir süre kaldı, ve birgün ona sordu:
    ''Sadece karanlıktan, bu evi nasıl yaptın? Nasıl kıyafetler yarattın? Nasıl yiyeceklerini yetiştirdin?''
    Lilith gülümsedi ve cevap verdi: ''Ben uyandım. Bu sayede istedigim gücü yaratıyorum''
    ''Beni de uyandır Lilith, benim de güce ihtiyacım var. Bende kendi evimi, giysilerimi, yiyeceklerimi yaratmalıyım.''
    ''Uyanmanın sana ne yapacağını bilmiyorum. Sen baban tarafından lanetlendin. Ölebilirsin, sonsuza kadar değişebilirsin.''
    ''Güç olmayan bir yaşamın ne önemi var? Sen olmadan ben ölürüm, ama senin kölen olarak yaşayamam.''
    Lilith Caine'i seviyordu. Bunun olmasını istemese de Caine'in istediğini yapti ve Caine'i "uyandırdı". Bileğinden gelen kanı bir kaba koydu ve Caine'e içirdi. Caine Abyss'e düştü, o kadar uzun süre düştü ki bu ona sonsuzluk gibi geldi. Gözlerini açtığında karanlık bir yerdeydi.

Karanlığın içinde Caine parlak bir ışık gördü. Gecede parlayan ateş, Michael, Kutsal Ateş'in koruyucusu ona gelmişti, ve şöyle dedi. ''Adem ve Havva'nın oğlu, suçun büyük ama babamın bağışlayıcılığı da çok büyük. O seni affetti.''
    '' Caine cevap verdi; ''[Yukardaki]'nin acımasıyla değil ancak kendi vicdanımla gurur içinde yaşayabilirim.'' ve reddetti.
    Ve Michael ona ilk lanetini verdi: ''Bu diyarlarda gezdiğin sürece, sen ve senin çocukların ateşten korkacak. Ateşim sizin derinizi yakacak ve sizi mahvedecek.''

O gecenin sabahında, ufuktan Raphael göründü. Güneşin koruyucusu. Caine'e şöyle dedi ''Adem'in oğlu, Havva'nın oğlu, kardeşin Abel cennetten senin günahlarını affetti. Tanrının bağışlamasını kabul etmeyecek misin?''
    Caine cevap verdi; ''Abel'in bağışlaması bir şey ifade etmez. Ancak ben kendimi affedebilirsem gerçekten affolmuş sayılırım'' ve reddetti.
    Ve Raphael ona ikinci lanetini verdi: ''Bu diyarda gezdiğin sürece sen ve senin çocukların gün doğuşundan korkacak. Güneşin ışınları sizi ateş gibi yakacak. Şimdi git ve karanlık bir yere saklan, güneşin gazabını hissetmemek için.''
    Caine kaçtı ve karanlık bir mağaraya saklandı ve orada uyudu. Uyandığında ölüm meleği Uriel onu kanatlarının arasında tutuyordu. Caine'e şöyle dedi: ''Adem'in oglu, Havva'nın oglu, Tanrı senin bütün günahlarını bagışladı, kabul et ve bütün lanetlerinden kurtul.''
    Caine cevap verdi; ''Tanrının bağışlamasıyla değil, kendi bağışlamamla yaşayacağım. Ben benim. Yaptıklarımı yaptım. Bu asla değişmeyecek''

Ve Tanrının kendisi, Uriel'in ağzından Caine'e son lanetini verdi. ''Sen ve senin çocukların, bu diyarda gezdiği sürece karanlığa tutunacaklar. Sadece kan içecekler. Sadece kül yiyecekler. Ölümde olacakları gibi olacaklar, ama ölmeyecekler ve hep yaşayacaklar. Son günlere kadar dokunduğunuz her şey yok olacak.''
    Bu lanetle Caine acı bir çığlık attı. Gözlerinden kan geldi. Bu gelen kanı bir kabın içine doldurdu ve içti. Kafasını kaldırdığında Gabriel karşısında duruyordu, ve ona şöyle dedi: ''Adem'in oglu, Havva'nın oglu. Babamın bağışlayıcılığı bildiğinden çok daha büyük. Şimdi bile Affedilmeye bir yol açıldı. Bu yola [Golconda] diyeceksin. Çocuklarına ondan bahset, çünkü sadece bu yolla yeniden ışıkta yürüyebileceksiniz
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Vampir severler derneği - Sayfa 4 Empty vampir sözlüğü

Mesaj tarafından RUH C.tesi Haz. 12, 2010 1:38 am

Ancilla : "Yeniyetme, delikanlı" vampirler.
    Anarch: Kindred klanında, kıdemli vampirlere saygısı olmayan isyankarlar.
    Antedeluvian : 3.cenerasyonun en güçlü ve yaşlı vampirlerinden biri.
    Archon : Sehir şehir gezip dolaşan güçlü vampirler.
    Bloodline : 13 klanı birbirinden ayıran soy çizgisi.
    Blood Bond : Bir vampirin kanını 3 kere içince oluşan gizli ve mistik bir bağımlılık.
    Boons : Bir vampirin başka bir vampire bir iyilik borçlu olması.
    Caitiff : Klanı olmayan vampirler.
    Childe : Genç, deneyimsiz ve ya aptalca şeyler yapan bir vampir icin kullanılan aşağılayıcı bir söz.
    Childer : Tek bir vampirin altındaki soy.
    Clan : Aynı mistik ve fiziksel karakterleri paylaşan vampirlerin oluşturdukları gruplar. Aile gibi kan bağı yoktur.
    Coterie : Birbirlerini koruyan ve destek veren vampir grupları.
    Damned [Lanetlenmiş] : Vampirlerin genel ismi.
    Diablerie : Kindred'lerin gösterdiği vahşi davranış biçimleri. Kendileri gibi bir başka vampir ile de beslenebilirler.
    Elder : 300 yıldan fazla yaşamış vampirler.
    Elysium : Elder'ların zaman zaman birlikte toplanıp gittikleri, genellikle opera, tiyatro gibi kültürel seçilmiş yerlere verilen isim.
    Embrace : Bir ölümlünün, ölümsüz tarafından vampir yapılması. Bu işlem ilk once kurbanın vampir tarafından kanının içilmesi ve daha sonra kendi kanını ölümlüye aktarmasıyla olur.
    Garou : Kurtadamlar.
    Generation : Bir vampir ile Caine arasındaki cenerasyon farkı. Caine ilk cenerasyondandir.
    Ghoul : Bir vampirin kanını içmesine izin verilerek yaratılan ve vampirlere hizmetçilik eden yaratıklar.
    Golconda : Yaratık olmak ile insanlık arasında vampirler tarafından kurulmasi gereken denge.
    Haven : Gün ışığında vampirin uyuduğu ev ya da in tarzi yerler.
    Inconnu : Kindred ve insan sorunlarından kendilerini tamamen uzaklaştırmış vampir mezhebi.
    Kindred : Vampirlerin ismi.
    Lupine : Kurtadamlar.
    Masquerade : Yapılan büyük savaşlardan sonra vampirlerin kendilerini ölümlülerden gizlemek adına yaptıkları çalışmalar.
    Methusalah : Artık bir klanın mensubu olmayan, Inconnu olmuş elder vampirler.
    Neonate : Genç, yeni yaratılmış kindredlar.
    Numina : Ölümlü vampir avcılarında olan özel güçler.
    Nod Kitabi : Kindred'in gizli kitabi. Hiçbir zaman tam olarak yayınlanmadı.
    Pack : Sabbat klanının bir sosyal kolu.
    Prince : Dişi ve ya erkek farketmeyen, bir vampir şehrini yönetmeyi başarabilmiş vampirler.
    Progeny : Tek bir sire tarafından vampir yapılmış soy'a verilen isim.
    Sire : Bir ölümlüyü vampir yapan kimse.
    Vitae : Kan
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Vampir severler derneği - Sayfa 4 Empty vampir 6 kuralı

Mesaj tarafından RUH C.tesi Haz. 12, 2010 1:40 am

Kural Bir : Gizlilik
    Gerçek yüzünü kandan olmayanlara göstermeyeceksin. Bu senin kan üzerindeki haktan vazgeçmen demektir.

Kural İki : Bölge
    Senin bölgen senin meselendir. Diğerleri senin bölgende ana saygı göstermelidirler. Kimse senin bölgende sana karşı gelemez.

Kural Üç : Nesil
    Başka birini ancak yaşlıların onayıyla yaratabilirsin. Eğer izin almadan başkasını yaratırsan, yarattığın seninle birlikte öldürülür.

Kural Dört : Sorumluluk
    Yarattığın senin kendi çocuğundur. Onu serbest bırakana dek sen yönetmelisin. Onun günahları senden sorulacaktır.

Kural Beş : Konukseverlik
    Bir başkasının bölgesine saygı göster. Yabancı bir şehre gidersen kendini yöneticisie tanıt. Onun onayı olmadan sen hiçsin.

Kural Altı : Yok Etme
    Kendi kanından birini yok etmeyeceksin. Yok etme hakkı ancak yaşlılara aittir. Yalnızca en yaşlı olan kan avı için onay verebilir.

Kan Avı : Yaşlıların onayı ile bir vampirin ölüm emrinin verilmesi. Kan avı başlatıldığı takdirde o vampir görüldüğü yerde öldürülür
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Vampir severler derneği - Sayfa 4 Empty vampirler doğru yanlışlar

Mesaj tarafından RUH C.tesi Haz. 12, 2010 1:41 am

Vampir Doğru-Yanlışlar

Vampirler Hakkında Doğru-Yanlışlar

1- Vampir efsanesi geçen yüzyılda Romanya’nın Transilvanya bölgesinde doğmuştur.

Yanlış. Vampirlerle ilgili ilk bilgiler, Eski Mısır uygarlığına kadaruzanıyor. Eski Mısır'da ölülerin siyah kuşlar halinde geri geleceklerine inanılırdı. Benzer inanışlar Asur ve Babil'de de gözleniyor. Daha sonraları Romalılar'da da karşımıza çıkıyor. Kısacası vampir kavramı 19'uncu yüzyılda roman kahramanı Dracula ile doğmuş değil. 3 bin yıllık bir tarihe sahip.

2- Vampirler kurbanlarının boyunlarından emdikleri kanla yaşarlar.

Yanlış. Bu olay sadece sinemada böyle. Oysa vampirler insanların kanını emdikleri gibi hayvanların kanını da emerler. Ayrıca sadece kurbanlarının boynundan değil, göğüs kafesinden, karın boşluğunun
    sol bölümünden ve başından da kan emerler.

3- Vampirlere karşı sarımsak etkilidir.

Doğru. Ancak sarmısak vampire karşı tek çare değil. Düğünçiçeği ve gelincik yaprakları da aynı etkiye sahip.

4- Vampirlerden haç gösterip kaçabilirsiniz.

Yanlış. Gerçekte hacın hiçbir etkisi yoktur. Haç sadece Bram Stoker'in romanında ve sinemada kullanılan bir aksesuar.

5- Vampirler ancak kalplerine çakılan sivri bir kazıkla öldürülebilirler.

Yanlış. Tahta kazık hiçbir işe yaramaz. Vampiri öldürmek için gümüş bir kama gerekiyor. Bu gümüş kama mümkünse sıcak olmalı. Nedeni, gümüşün saf bir metal olması ve saf olmayanı öldürebilmesi.

6- Vampirin kanı kurbanına bulaştığı zaman o da Vampire dönüşür.

Yanlış. Tam tersine vampirin açtığı bir yaranın üzerine yine vampirin kanı sürülerek o yara tedavi bile edilebilinir.

7- Vampiri düğüm atmadan sımsıkı bağlayabilirsiniz.

Doğru. Eski bir inanca göre vampirler, düğüm atmadan bağlanabilirler ve böylece ölüler dünyasına gönderilebilirler.

8- Vampirler aynada görünmezler.

Doğru. Çünkü ayna ruhu yansıtır. Oysa vampir ruhsuz bir vücuda sahip olduğu için aynada görünmez.

9- Vampirlerin rengi daima soluktur.

Yanlış. Tam tersine gerçekte vampirler soluk benizli değil kanlı bir yüze sahiptirler. Nitekim Litvanya dilinde vampir "kanlı yüz" anlamına gelir.

10- Vampirler bir arada yaşamayı tercih ederler.

Yanlış. Vampirler kendilerini doğurmak için müthiş bir mücadele veren yaratıklardır, bir de aile beslediklerini düşünebiliyor musunuz?

11-Vampirler geceleri yarasaya dönüşürler.

Yanlış. Yarasa ile vampir arasında hiçbir akrabalık yoktur. Yarasa kan emdiği için vampir bir hayvan olarak kabul edilmiştir
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Vampir severler derneği - Sayfa 4 Empty vampir lisanı

Mesaj tarafından RUH C.tesi Haz. 12, 2010 1:46 am

Vampir Lisanı
    VAMPİR LİSANI - LATİNCE

Role-Play Cümleleri
    “ Zafer bizim olucakdir, yaratıcının gücü sizinle olsun”

• Victoria du belum nostrum, potestas creare avec tu

“Ölümü benim elimdendir, kanı da çok lezzetli”

• Mori du mon manus, sangius dulcis

“Kont için savaşır, kont için kazanırız”

• Belum nam duco, nam duco victoria

“Istirate çekiliceğim ben arkadaşım”

• Comitis moi vado torpor

“Güç için savaşırız, güç kanda yatar, kan için savaşırız”

• Belum nam potestas, potestas incendo sangius, belum nam sangius

“Kardeşimin düşmanı benim düşmanımdır”

• Atrox du frater, atrox du moi

“Karanlığın gücü yanında olsun kardeş”

• Potestas calligiato vado aveca tu

“Ocllo karanlık efendilerin diyarıdır”

• Ocllo est domus du dominus calligiato

“Ventrue/Tzimisce/Nosferatu/Setite(vs)'e can vericeksin, teslim ol ölümlü!”

• Affero tu vita a Ventrue/Tzimisce/Nosferatu/Setite(vs), tribuo iletalis

“Büyülerini vampirler icin kulan, o karanlık büyüleri”

• Supernuspotestas nam kindred, nam kindred supernuspotestas calligiato

Tören Sözleri

Vampir yapılırken:

“Senin bedeninde artık ölümlü kanı yokdur, artık vampir kanındansın. Yaratıcının gücü hep yanında olsun, vampirin gücü yanında olsun. Bir süre güçsüz olucaksın, ancak karşılığında çok büyük güçler ediniceksin, ölümsüzlüğün gücü, vampir gücü”

• Tu corpus non sangius iletalis, iam sangius kindred. Potestas creare aveca tu, potestas kindred aveca tu. Aliquot tempus aetre non potestas, quod aveca potestas letalis, potestas kindred

Lord yapılırken:

“Yaratıcıya çok hizmet verdin karanlığın efendisi. Yaratıcının kanı, kanımdan, sana veriyorum. Tekrar iç onu, tekrar. Karanlığın lord'u. Yaratıcının gücü, vampirin gücü büyülerinden eksik olmasın.”

• Servus creare, calligiato dominus. Sangius du creare, nam tu, boire tut. Dominus du calligiato, creare potestas nam tu, kindred potestas nam tu

Yaradılış Destanı

Tibi aetre aeger,modere cervix sangius.Ablocare Caine's potentas posse.Tibi aetra Lamia.

Perque Remembera Caine(Yaradılış):
    In Nomeni Caine diye başlar...

Caine Rursusque perperit fratrem euius Abel fuit autem Abel pastor ovium et Caine Agricola.

Caine Doğar:

Factum est autem post multos dies ut offeret Caine de fructibus terrae munera Dominus.

İlk kan dökülür ve Tanrı reddedilir.Sonunda Caine dünyaya hükmetmeye başlar:

Ad Caine vero et ad munera illuis non respexit irastus Que est Caine.

Ve bundan böyle Caine ve oğulları Kanla kurulan kardeşliği yaşatırlar.Kanla hükmederler dünyaya ve ölümlülere.O kan ki savaştır,o savaş ki yaşamdır...

Lord Caine İçin [Yeni Dünya]
    Binyıllarca Caine bu topraklar üzerinde adım attığı sonsuz gecede yürümeyi sürdürmüş . Dünyanın dört bir yanını gezmiş . Arkasında gittiği her yere ölümü taşımış . Inanılmaz gücü sayesinde bazı yerlerde ona tapınmışlar , bazı yerlerde iblis olarak isimlendirilmiş . O da insanların arasından tamamıyle çekilmiş

Insanlık Tarihi birkaç Çağ geçirip yerleşik düzene geçmeye başladığı zamanlarda Caine geri dönmüş . Inanılmaz yalnızlığını giderebilmek için kendine arkadaş , yaver aramaya başlamış . Yaptığı uzun geziler sonunda kendi lanetini geçireceği üç insan bulmuş ve onları da vampire çevirmiş . Bu 2.nesil vampirlerin adı Güzel Zillah , Bilge Enoch ve Güçlü Irad imiş .

Caine ve 3 çocuğu insanlığın arasında gezmeye başlamış ve Ilkşehri (First City) kurmuşlar . Orada insanlar onlara tanrı olarak tapınmış ve rahat çağlar geçirmişler . O zamanlarda 2.nesildeki 3 çocuk da kendi çocuklarını yapmışlar . 3. vampir neslinin nüfusu 13 ‘müş : Malkav , Saulot , Cappadocius , Absimiliard , Arikel , Lasombra , Ventrue , Ennoia , Haqim , Brujah , Set , Ravnos ve Tzimisce
    Caine buna izin vermiş ama lanetin daha fazla yayılmasını istememiş ve daha fazla vampir yaratılmasını yasaklamış .

Çağlar geçmiş ve sonra bir anda bütün dünya sular altında kalmış . Nuh’un tufanı First City ‘i yutmuş . Çok zorlu yıllar geçiren vampir nesli tufan geçince tekrar insan arasına katılmış . Ancak 3. nesil 13 çocuk iyice artan güçleriyle artık babalarının yanında kalmak istemiyormuş . Bu yüzden büyük bir anlaşmazlık çıkmış . Caine iki tarafa da savaş yapmamalarını söylemiş ama 2. ve 3. nesil ayrılmış ve Büyük Savaş başlamış . (The Great War)

Kısa bir süre sonra 3. nesil’den 13 çocuk , babalarını (Enoch , Zillah ve Irad) yoketmişler ve Dünyanın Efendileri olduklarını ilan etmişler.Içlerinden bazıları Caine ‘i aramaya çalışmış ve söylenlere göre biri bulmuş . Ancak Caine bu kez kıyamet gününe kadar olmak üzere onları terkettiğini söyleyip kayıplara karışmış ( yaklaşık M.Ö. 3000 )

3.nesil vampirler o zaman için devasa büyüklükte bir şehir kurmuşlar ve buna Ikincişehir demişler (Second City) . Orada 13 yarı-tanrı da ayrı saraylarını yaptırtmışlar ve insanlar onlara tapınmaya başlamış. Bu vampirler inanılmaz güçlere sahip olmalarına rağmen babalarının yanında birer silik gölgeden farksızmışlar . Her yeni nesilde Caine’in kanı biraz daha etkisini yitirerek saflığını kaybediyormuş.

Bir planı vardı Caine’in kendinden sonra 4 nesil boyunca vampir klanları kurulmuştu hepsinin kendine has uzmanlıkları vardı.Caine var olan tüm klanları birbirine düşman etti.Aralarında hayatta kalmayı başaranlara sonsuz hayatı bahşedecekti.Savaş uzun yıllarca sürdü ve Caine’in ortaya çıkma zamanı gelmişti.

3 klan seçti kendine:

Nosferatu – Gizli Olanın Klanı (Absimiliard)

Tzimisce – Biçimdeğiştirenin Klanı (Tzimisce)

Lasombra – Gecenin Klanı (Lasombra)

Bu 3 klan içinde savaş sonrasında hayatta kalmayı başaranların sayısı sandığından azdı.Fakat önemli olan sayı değildi.Bu 3 kanı ve kendi kanını bir araya getirerek tamamen kusursuz bir klan oluşturmaktı amacı.Ve Caine amacına ulaştığında insanlar ve diğer tüm canlılar gerçek kralın kim olduğunu anlıyacaklardı.

Caine her zaman en kusursuz olandı.Fakat dünya değişiyor savaş yöntemleri farklılaşıyordu.Tek başına yeni dünyaya ayak uyduramazdı.Bu yüzden karma bir klan,yeni dünyaya hükmedebilecek bir klan oluşturmaya karar verdi.
    İnsanları hipnoz ederek onları ve teknolojisini kendi için kullanıyordu.Yeni klan kusursuz olmalıydı güneşten korkan değil güneşin onlardan korkacağı bir klan olacaktı bu. Nosferatu,Tzimisce,Lasombra klanlarından sağ kalan 18 kişi üzerinde yaptığı deneyler kusursuz işlemekteydi.

Kimisinin vücuduna çeşitli silahlar yerleştirerek tam bir ölüm makinası haline getirdi.

Kimisine Psişik güçler bahşetti.Bu sayede düşünce gücüyle maddeye,kişiye etki edebiliryor,yok edebiliyorlardı.

İçlerinden Psişik güçleri olanlar en üst seviyede olanlardı ne zırh nede silah kullanma ihtiyacı duyuyorlardı.
    Caine hep bir yerlerde izlemekteydi.Amacı sırf insanlara hükmetmek olsaydı kendide yapabilirdi fakat dünyada 2 ırk vardı.

İnsanlar ve Kurtadamlar

Deneyleri son aşamasına gelmişti artık Caine her şey bittiğinde yine köşesine çekilecek

Fakat artık sessiz kalmayacaktı.Dünyaya salacağı bu elçiler onun için çalışcaklardı,sadece O’na.Ve yeni klan yeryüzü çıktığında herkes kaçacak delik arayacaktı.

Kurtadamlar: en büyük alternatifleri gün ışığının onlara zarar vermiyordu.Onlar gelişime gerek duymadılar.Caine’den 3.Nesilin çöküşünden beri haber yoktu.Artık savaşa gerek duymuyorlardı sadece vücutlarının ihtiyacı olan besini karşılamak için insan avına çıkıyorlardı.3.nesilden sonra sayılarını korumayı başardılar.Normal zamanlarda görünüş olarak insandan farkları yoktu bu da onlar için bir avantajdı zaten.

Yeni bir ırk doğmuştu Caine'in ellerinde.Yeni güçlere sahiplerdi yeni dünyaya ayak uydurabilmek için değişim şarttı.

Fakat özlerini hiç kaybetmediler savaşları hep kan için oldu,hep zafer için,Lord Caine için!

Artık zamanı gelmişti.Caine’in ordusu her şeyiyle hazırdı.Ne güneş ışığı,ne dolunay zamanı ortaya çıkan kendine kurtadam diyen varlıklar onları durdurabilecekti.Dünya büyük bir kaosun içine girecek herkes görecek hükümdarı tanıyacak.Ve klan daha da büyüyecek yetenekleri gelişecek ve en önemlisi gelişen nesilin damarlarında Caine’in kanı,yeteneği,bilgeliği her zaman olacak.Kurtadamlara yıllardır süren bu savaş aslında şimdi başlamıştı.Ve sen yabancı bu yazıyı okuduğunda gücümüzün sonsuzluğu senide cezbetmiş olmalı fark edebiliyorum

Fritz Haarmann (1879-1925)
    Fritz Haarmann, 1879 yılında Almanya'da doğmuştur. Kendisi zamanın modern vampiri olarak düşünülür. Küçüklüğünü babasının korkusuyla yaşayan Fritz Haarmann, genç bir adamken kısa bir süre için orduya katıldı. Fazla zaman geçmeden çocuk tacizi nedeniyle hüküm giymesi nedeniyle İsviçre'ye kaçtı. Sokaklarda hayatını geçiriyordu ve sokak hayvanlarını öldürmek en büyük eğlencesi haline gelmişti. I. Dünya Savaşı'ndan sonra polis ekiplerine katıldı ve casusluk yaptı.

Haarman homoseksüeldi. Sokakta gördüğü genç erkekleri evine davet edip iliskiye girdikten sonra öldürüyordu. 1919 yılında yasal olmayan seks yapmasından dolayı dokuz ay cezaevinde yattı. Süresi dolup çıktığında Hans Grans ile tanıştı. Hans Grans, Haarmann'ın hem sevgilisi, hem de "cinayet partneri" olmuştu. 1920'lerde işlediği cinayetler korkunç hal aldı. Artık kurbanların boyunlarını ısırıp kanlarını içiyordu.

1924 yılında polis Haarmann'ın cinayet artıklarına rastlamaya başladı. Çocukları kaybolan bir kaç aile de polise ifade verdikten sonra, artık Haarmann'ın bu işle ilgisi olduğunu anlamışlardı. Haarmann tutuklandıktan sonra evini araştıran polis yirmiyi aşkın insan cesedi artıklarıyla karşılaştılar. Bunların üzerine Haarmann suçunu itiraf ederek Hans Grans'ı da ele verdi.

24 cinayetten suçlanmış olsa bile, sayının 50 kadar olduğu düşünülmekte. İnsan eti yemekte dahil aklınıza gelebilecek herşeyi yapmıştı. Bir zamanlar kasap olarak çalıştığından dolayı bazı müşterilere haberleri olmadan insan eti sattığını da itiraf etti. 15 Nisan 1925'de mahkemesinden sonra Fritz Haarmann'ın kafası kesilerek öldürülmesine karar verildi. Beyni incelenmek üzere Gottingen Üniversitesi'ne gönderilmiştir

Vampire's
    Vampir Nedir ?

Genel anlamıyla vampir terimi, hayatını sürdürmek için insanların kanını emen insanımsı varlıkları tanımlamak için kullanılır.İnsanın kanını tamamen emen bir vampir, onun ölümüne yol açabilir. Ancak, vampir kanını içtiği kimseye kendi kanından da içirecek olursa, kurbanı da bir vampire dönüşür. Bu, 1-2 haftalık bir transformasyon sürecidir ve süreç sonunda kanı kullanmayı öğrenmiş olarak kendisini seçen vampirin ait olduğu klana katılır.Vampirleri güçleri, kanlarındadır. Bir başka vampirin kanını içen bir vampir, onun güçlerine sahip olabilir; bu yüzden, hiçbir vampir bir diğerine tamamen güvenemez.

Arnold Paul: 1700 yılında Medvegia'da doğmuştur. 1727 yılında genç bir asker olan Arnold Paul, Belgrad civarındaki kasabasına geri döner ve askerliği boyunca biriktirdiği parayla bir ev alıp evlenir. Arnold'un üzerinden asla atamadığı melankoninin sebebini uzun bir süre boyunca merak eden karısına Arnold en sonunda gerçeği açıklar ve askerliği sırasında uzak bir kasabada boynunu ısıran ve kanını emmeye çalışan bir vampirle mücadele etmek zorunda kaldığını söyler. Vampiri mezarına kadar takip edip onu öldürmeyi başardığını, ve bir vampire dönüşmemek için söylentilerden öğrendiği gibi vampirin mezar toprağından yediğini, kanından içtiğini ve yaralarını vampir kanıyla yıkadığını itiraf eder.
    Bu itiraftan sadece birkaç gün sonra, Arnold oldukça yüksek bir saman yükünün tepesinden düşer ve 3 gün sonra can verir. Gömülmesinden bir ay sonra köy halkı, Arnold'un geceleri dolaşırken görüldüğünü söylemeye başlar. Onunla direkt temasa geçen kişilerse birkaç gün geçmeden ölürler. Birkaç gece saldırısının ardından, konu yetkililere iletilir. Arnold'un mezarı açıldığında bedeninin hiç bozulmadığı ve dudağının kenarlarında taze kan kalıntıları bulunduğu görülür. Arnold'un kalbine bir kazık saplanır ve Arnold yüksek sesle haykırır; bunun üzerine bedeni yakılır. Aynı işlem, Arnold'un saldırısı sonucu öldüğü söylenen kişilerin bedenlerine de uygulanır.
    Olaydan beş sene sonra, 1731 yılında, aynı bölgede gece saldırıları tekrar başgösterir. 3 ay işçinde 17 kişi saldırıya uğrar. Yetkililer tarafından ifadeler doğrultusunda açılan bir takım mezarlarda vampirlere rastlanır. Bu yeni vampirler de yakıldıktan sonra, bölge tekrar huzura kavuşur. Bu olay hakkında aralarında askeri doktorlar ve yöneticilerin de bulunduğu tanıkların verdiği ifadeler, bir takım dosyalarda hala saklanmaktadır.

Peter Plogoyowitz: Kisolova adındaki bir Macaristan kasabasında yaşayan Peter Plogoyowitz, ölümünden 3 gün sonra geceyarısı kasaba sokaklarında yürürken görülür. Zaman içinde Peter, insanlara saldırmaya ve 24 saat içinde ölmelerine neden olmaya başlar. Bu olaylar üzerine yetkililere başvuran kasaba halkı, Peter'in cesedinin incelenmesi için gereken izni alır ve mezarı açarlar. Peter'in cesedinin bozulmamış bir halde olduğunu gören halk, kalbine bir kazık saplar ve taze kanın her yere fışkırmasını hayret ve korkuyla izler. Peter'in bedeni yakıldıktan sonra, kasabadaki kabus biter
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Vampir severler derneği - Sayfa 4 Empty vampir marşı

Mesaj tarafından RUH C.tesi Haz. 12, 2010 1:47 am

Vampir Marşı

V ampirler geldi alana
    A ğladı kurtçuklar korkuyla
    M ızıldamak yok bu savaşta
    P arladı dişlerimiz coşkuyla
    İ nledi kurtcuklar acıyla
    R ica ettiler ne olur fazla ısırma....
    L afını sakın ey kurtcuk bizlerden,
    E rdemimizdir bizleri büyük kılan,
    R esm-ederiz her gece dünyayı yeniden..

A cımayız kurtcuklara içerken kanlarını,
    C ezalandırırız başkaldıranları,
    I ssız gecelerde bekleriz avlarımızı,
    M ahveder üstün gücümüz kurtcukları,
    A ğlatırız mahsun gece yaratıklarını,
    Z irvedir her zaman yerimiz,çünkü biz vampirleriz
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Mesaj tarafından RUH C.tesi Haz. 12, 2010 1:49 am

Vampir nedir?
    Vampirler insanların farklı bi çeşididir. İnsanlar gibi evrim geçirdikleri düşünülmektedir, bununla birlikte evrim sürecinde kendi aralarında da türlere ayrılmışlardır(Bir şempazeyle goril arasındaki ilişkiyi düşünebiliriz). İnsanların proteine ihtiyaç duydukları gibi onlar da yaşamak için kan tüketmek zorundadırlar. İhtiyaçlarını karşılamak için yalnız avlanan avcılar gibi dönüşüme adapte olmuşlardır. Avlanmak için sivri dişli bir yaratığa dönüşmüşlerdir. Hız ve sessizlikte ustadırlar.. Yalnız avlandıklarından dolayı insanlardan daha güçlü olmak zorundalardır.

Kurban vampire nasıl dönüştürülür?
    Vampir kurbanın bilinçsiz kalması için kanını içtikten sonra, kendi beslendiği kol bileği, göğüs veya boyundaki damar yoluyla kanını kurbanın sistemindeki kayıp kan yerine nakleder. Bu olayın üç kez tekrarlanmasının ardından ölümlüler gibi ölüp üç gün sonra ölümsüz olarak uyanır.

Bir liderleri var mıdır?
    Hayır. Topluluk halinde yaşayan vampirlerde liderlik yapan biri yoktur. Eğer bir vampir sizden daha güçlüyse ona saygı göstermek akıllıca olur. Vampirler aralarında kendilerinden güçlü olanları başlarıyla selamlamak zorundadırlar.

Tabutlarda mı uyumak zorundadırlar?
    Hayır, istemedikleri sürece uyumayabilirler..Vampirlerin tabutta uyumaları için belirli bir sebep yoktur.

Şekil değiştirebilirler mi?
    Kesinlikle hayır! Yarasa, kurt veya dumana dönüşmek gibi yetenekleri yoktur.

Vampirlerin aynada yansımaları var mıdır?
    Vampirlerin aynadan etkilendiklerini anlatan bir tarihleri yoktur.. -Bu fikir Bram Stoker'in uydurması gibi gözüküyor.- Dünyanın bir çok yerinde bulunan kanıtlarca, eski zamanlar ve 19. y.y. Yunanistanını da kapsayan inanca göre bir insanın yansıyan görüntüsü aslında onun ruhudur. Aynalarla ruhların birbirlerine bağlandığı bir grup Doğu Avrupa batıl inancı vardır. Henüz bunlardan hiçbiri kesin olarak vampirlerin yaptıkları şeyler değildir. Vampirlerin doğa kanunları ile uzaktan yakından bir ilişkileri yoktur. Kendilerini aynada görebilirler, çünkü fiziksel olarak yer kaplarlar ve onları bir ruh sayarak yansımalarının görünmesini engelleyecek bir tanrıları yoktur. Fizik kurallarını vampirler bile değiştiremez.

Kan içmeninin beslenmedeki önemi tam olarak nedir?
    Bir vampirin vücudu kendi oksijenini üretmek için tasarlanmamıştır. Sahip oldukları alyuvarlar yetersizdir. Bu genetik eksikliği gidermek için de, saldırıp, sersemleterek diğer canlı yaratıkların kanını içerler; tercihen kurban insandır.
    Kan içimi direkt olarak boyun ve kol bileği gibi atar damarların bulunduğu bölgeler üzerinden yapılır, insanların oksijenle doldurulmuş alyuvar hücreleri vampirin bedeni tarafından alınarak kendi kusurlu sistemleri için kullanılır.

Vampirler her gece kana ihtiyaç duyarlar mı?
    Vampirler her gece beslenmek ve beslenirken kurbanlarını öldürmek zorunda değillerdir. Ancak, varlıklarını sürdürebilmelerine yetecek kadar kanı bulmalarına rağmen, öldürmekten büyük haz aldıkları görülmektedir. Bir çok kez söylenmiştir ki bir vampir - kan varken ya da yokken - vampir gereksinimleri olarak ebediyen yaşamak için kana muhtaç değildir. Bu bir noktada hem gerçek, hem değildir. Vampiri güçlü kılan kandır. Bir hayat gücü olarak vampirlere kurbanlarının kanı bahşedilmiştir. Vampirin aldığı kan, onun gücünü etkiler, bunun anlamı kanın yokluğunda güçlerini kaybedecek olmasıdır.

Beslendikleri kurbanları her zaman öldürürler mi?
    Hayır, vampirler genelde kurbanlarının hayatta kalmasına izin verir.. Böylece üretkenlikleri devam eder ve yaşamaları için daha sonra onları besler.. Buna rağmen bazıları kendilerini tatmin etmek için kurbanı öldürür.

Kurbanlar saldırıyı hatırlar mı? Veya vampirlerin saldırı anını kurbanın zihninden silme gibi güçleri var mıdır?
    Vampir boyundaki atar damar yoluyla insandan beslenirken aynı zamanda kurbanın ihtiyaç duyduğu tüm oksijeni de kanla birlikte almaktadır. Kurban karartma olmuşcasına ne olup bittiğini hatırlayamaz çünkü kandaki küçük oksijen dolu hücreler beynine ulaşamamaktadır.

Oksijen solurlar mı?
    Hayır. Vampirlerin vücutları oksijen soluma işlemi için tasarlanmamıştır.

Vampirler ölümsüz müdür?
    Hiç bir şey sonsuza kadar yaşamaz. Sadece ölümün kendisi ölümsüzdür. Vampirlerin uzun yaşamla kutsandığı söylenir. Bazılarının öldürülmeden önce binlerce yıl yaşadığı bilinmektedir, bazıları sadece bir kaç yıl yaşar. Çok azı doğal sebeplerden dolayı ölür..

Hangi "geleneksel" öldürme metodları onlara gerçekten zarar verebilir?
    Tahtadan yapılmış bir kazığın doğrudan kalbe saplanması oldukca ünlü bi numaradır ancak sanıldığı gibi bir etkisi yoktur. Bel kemiğini kırma, başını kesme, ve büyük bir yangın vampirleri öldüren gözde metodlardır. Yıllanmış deneyimli vampirlerin meşale gibi yanmaktan nasıl kurtulacaklarını bildikleri söylenmesine rağmen, ateş daima etkili olmuştur. Güneş, derilerini yakmaktadır ki bi noktadan sonra ölüm meydana gelir. Güneşin, güçlü ve deneyimli vampirler üzerindeki etkisi daha azdır. Yüzyıllardır yaşamış ve ölümlüler gibi güneş ışığı altında yürüyebilen güçlü vampirler bazı komünitelerde "Daywalker" olarak bilinir.

Hangileri zarar veremez?
    Kutsal eşyalar olsa olsa küçük bir etki yapar. Çoğu kutsal eşyanın işlevi vampirin inancının kuvvetliliği kadardır. Gümüş gibi metaller onlara zarar veremez hatta bununla birlikte Ay'ın konumuna göre güçlerini daha da arttırdığı bilinir. Sarımsak ise vampirleri sadece güldürür. Bir vampir kovucu olarak sarımsağın özü Müslümanlara dayanır.. Müslümanlar bunun Şeytan'ın Cennet Bahçesini terkederken ayak izlerinden çıktığına inanır. Bunu özellikle müslüman ölülerin vampir olmaya yatkın olması inancını taşıyan Hristiyan itikadı ile de birleştirirseniz, artık çok güçlü bir "vampir kovucunuz" var demektir.

Güçleri var mıdır? Eğer varsa bunlar nelerdir?
    Evet. Hız, telepati, gelişmiş duyular, yükseğe veya uzağa atlayabilme, istedikleri zaman kalp ve akciğerlerini durdurabilme.. Her vampirin kendine göre ekstra güçleri de vardır

Öldükten sonra vücutları toza dönüşür mü?
    Her vampir farklı ölür.. Bazıları toza döner, bazıları ele geçirilir, bazıları mumyalanabilir, diğer bir kısım öldüklerinde yaşamları sürecinde geçirdikleri yıl kadar yaşlanmış görünür, bazıları patlar, bazıları şiddetle içine doğru çekilerek büzüşür, ve bazıları da küle dönüşür..(diğer bir değişle her biri için farklıdır)

elimizde bu bilqiler ve deliller olsada ne yazıki hala vampirin olup olmadıqını bilmiyoruz !!!
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Vampir severler derneği - Sayfa 4 Empty değişik kültürdeki vampir isimleri

Mesaj tarafından RUH C.tesi Haz. 12, 2010 1:51 am

Değişik kültürdeki Vampir isimleri

Lamia

Kökeni : Yunanistan ve Roma
    Tanımlama : Lamialar sadece dişi vampirlerdir.Lamialar kurbanlarının kanını içip etini yiyen yarı insan yarı hayvan olarak betimlenir.
    Zayıflıkları : Lamialar normal silahlarla yaralanabilir ya da öldürülebilirler.

Leanansidhe

Kökeni : Man adası
    Tanımlama : Güzel bir dişi vampirdir.Şiirler için ilham verirdi ancak bu servis karşılığında ödül olarak kurbanlarını öldürür ya da en iyi ihtimalle Doğu İrlanda Sahilinde İrlanda Denizinin altındaki krallığında esir ederdi.
    Güçleri : Diğer tüm vampirler gibi o da bir kan emicidir.Ancak kurbanlarının kanını emmektense güzelliğinin ve şiirsel ilhamının gücünün kaynağı olarak onları büyük kırmızı bir kazan içinde toplar.

Bu işlem yaşam,ölüm ve yeniden doğum kazanlarını yöneten Kelt tanrıçaları ile arasındaki bağı oluşturur.

Loogaro

Kökeni : Batı Hindistan
    Tanımlama : Yaşlı kadın gibi görünürler. Bu vampirler geceleri küçük ışık kütleleri olarak dışarıya çıkarlar.

Mulo

Kökeni : Doğu Avrupa (Çingeneler)
    Tanımlama : Mulo ölü insanın ruhudur, geceleri cesedini mezarında bırakıp günün ilk ışıkları ile geri döner. Mulo genelde görünmezdir ancak sık sık kendine inan insanlara asıl bedeni ile görünür.

Rakshasa

Kökeni : Hindistan
    Tanımlama : Güçlü ruh vampirlerdir. Hayvan yüzlü bir insan veya insan yüzlü bir hayvan olarak görünür. Kurbanlarının etini yiyip,kanını içer.
    Zayıflıkları : Yanmak, güneş ışığı, kötü ruh kovanları kovan kimseler Rakshasa ları yok edebilir.

Shtriga

Kökeni : Arnavutluk
    Tanımlama : Geceleri bebeklerin kanlanını emerek, onlar üzerinden beslenen bir cadı. Geceyarısı lokması için arayışa çıktığı zaman bir baykuşa dönüşmek yerine daha çok uçan sinek formunu alma eğilimindedir. 20 yüzyılın ilk yıllarında, çoğu Ermeni Shtrigayı bebek ölümlerinin ana nedeni olarak kabul etmiştir.

Kökeni : Dominika,Karaipler
    Tanımlama : Geceleri ruhunu akıtan yaşlı bir kadın gibi görünür. Havaya doğru uçan derisiz hayalet, genellikle ateşten bir top gibi görünür ve kurbanlarının kanını emer. Eğer çok fazla kan alınırsa kurbanlar ölebilir ve akıtılmış kanlarının Soucoyan olması olasıdır.
    Güçleri : Kurbanın yeni bir Soucoyan olması veya varolan bir Soucoyanın ölü kurbanın derisine sahip olması açık değildir.
    Zayıflıkları : Soucoyan sabah itibariyle kendi derisine geri dönmelidir, deriye bir Obeah'ın sahip olmasından itibaren Soucoyan üzerinde kontrolü sağlar.

Strigoi

Kökeni : Romanya, Transilvanya
    Tanımlama : Romanyalı Strigoi Morti bir çok şekilde Doğu Avrupa ülkelerinde bulunan ölü vampirleri andırır.Sıklıkla salgın hastalık türünden olan ölümlerin nedeni olarak suçlanırlar. Eski bir Romanyalı inancına göre,cenin zarı,küçük bir kuyruk,ve diğer özgü durumlar ile doğan bir insan Strigoi Viudur. Strigoi Viu cadılar toplantısına katılır ve St. George'un arifesi gibi özel dinlenme gecelerinde Strigoi Morti ile buluşur.
    Güçleri : Strigoi Viu kan içici değildir fakat güçleri ruhsal vampirizm diye anılabilcek güçler içerir. Komşularının ürün ve hayvanlarının diriliklerini kendisininkini çoğaltmak için çalabilir. Ayrıca gece kendi vücudunu hayvan veya havada uçarken görülebilen küçük bir ışık kıvılcımı formunda bırakabilir. Bazen Strigoi Viunun hayvan formunu o formu hayvanlardan çalarak aldığı söylenir.
    Zayıflıkları : Vücudunu mezardan çıkardıktan sonra kazığa oturtularak veya yakılarak yok edilebilirler.
    Stryx

Kökeni : Roma
    Tanımlama : Gece baykuşa dönüşen cadılar ve bu formdayken bebeklerin kanını içerek ve bazen iç organlarını yiyerek beslenirler. Stryx'in Latince çoğulu Striges'tir. Modern İtalyanca dilinde Striga cadılar için genel bir kelime olmuştur.
    ri formunda dolaşabilme yeteneğine de sahiptir.

TlahuelpuchiKökeni : Meksika
    Tanımlama : İnsan ailesiyle beraber yaşayan vampir,geceleri bebeklerin kanını emer. Tlahuelpuchi(çoğulu Tahuelpocmimi) Nahual'a benzerdir, ikiside çeşitli hayvan formlarına girebilirler. Bununla beraber Nahual marifetini öğrenir ve kan emmeye ihtiyaç duymaz. Ayrıca Nahual şekil değiştirince doğal bir hayvan gibi görünür. Tlahuelpuchiler lanetleriyle birlikte doğmuştur ve bundan kurtulamazlar. Ergenlikten bir süre sonra ilk olarak ne olduklarını öğrenirler.
    Güçleri : Vücudunu ayaklarından ayırarak form değiştirebilmektedir. Genellikle hindi ve akbaba formunda ava giderler. Tlahuelpuchi esir olmaktan kurtulmak için kene gibi küçük sıcaklığın görülmeyeceği bir hayvana dönüşür.
    Zayıflıkları : En az ayda bir kere kan ile beslenmeleri gerek yoksa ölürler. Beslenmek kurbanı öldürür. Seçilen kurban bir bebektir. Tlahuelpuchiyi meydana çıkarmak için onu hareket ederken yakalamaktan başka bir yol yoktur.
    Veshtitza

Kökeni : Sırbistan
    Tanımlama : Romen Stryx ve Arnavut Shtriga'ya benzerlikleri olan kan içici cadı. Bir Veshtitzanın ruhu vücudunu gece bırakır ve bir tavuk veya siyah bir güve vücuduna girer. O tarz bir yaratığın vücudunda, bebeklerin ve küçük çocukların olduğu bir ev bulana kadar uçar. Sonra onların kanını içer ve kalplerini yer. Veshtitza cadılar toplantısını düzenlemek için birleşir. Cadılar toplantısının üyeleri gecenin erken saatlerinde topladıklarını atıştırırken bazı belirli gecelerde ağaçların dallarına üşüşüp toplantıya devam ederler. Bir Doğu Avrupa inancı olduğundan beri, cadılar genelde ölümlerinden sonra ölü vampir olmaktadır. Bir Veshtitzanın doğal ölümü onun kan içme alışkanlığını bitirmicek gibi görünüyor.

Vrykolakas

Kökeni : Yunanistan
    Tanımlama : Yunanistan ve Yunan Adalarında Vrykolakas(çoğulu Vrykolakes) Vourkalakas ve Vrukolakas gibi değişikleri vardır. Girit Adasında Kathakano sıklıkla Vrykolakas isminin yerine geçer. En azından ana karada bazı dağ bölgelerinde, Vrykolakas terimi hala yaşayan ve geceleri ay çıkmak üzere olduğunda insanları ve hayvanları ısırmaya ve yemeye zorlanan bir çobana ait olmaktadır. Fakat genellikle mezarlarından dönen ölü insana ait olmaktadır. 17. yüzyıldan beri anlatılmakta olan birşeye göre, ölümsüz Vrykolakas gece kapıları tıklatmaya gitmekte ve evde yaşayanların ismini söylemektedir. O çağrıya cevap veren herhangi biri lanetlenmekte fakat karşı çıkanların canları bağışlanıyordu.

Güçleri : Bir insan aforoz edilir, ciddi bir suç işler veya günah dolu bir hayat sürerse ölümünden sonra bir Vrykolakas olabilir. Annesinin kendisine hamile kaldığı veya doğduğu gün kutsal bir gün olanlar ölümsüz olur.Vrykolakas olması önceden belirlenmiş kişilerdir. Eğer bir insan bu lekeler olmadan ölürse, yakılmadan önce cesedinin üstünden kedi atlarsa yeniden Vrykolakas olma hakkını kazanır.Ölümsüz Vrykolakas geceleri daha aktif olduğu halde, günışığı olduğu sürecede dışarı çıkabilir. Her Cumartesi mezarlarında olmaları zorunda bırakılmışlardır.
    Zayıflıkları : Bir ölü insanın Vrykolakas olacağından şüphelenildiği zaman, cesedi çürümeye karşı direnip direnemeyeceğini görmek için mezardan çıkarılır. Ayrıca,tüm cesetleri orijinal gömülüşünden 3 yıl sonra mezardan çıkarmanın dinsel bir uygulaması vardır. Tipik olarak çürümemiş görünen mezardan çıkarılmış bir vücut şişirilmiş ve kırmızıdır. Bu genellikle ölü insanın bir Vrykolakas olduğuna ve kendini kurbanlarının kanıyla beslediğine bir kanıt olarak açıklanmıştır. Yakılarak yok edilebilirler. Bir Vrykolakastan kurtulmanın başka bilir yolu da cesedini bir tatlı adasında yakmaktır. Bu Vrykolakasın deniz suyunu geçemeyeceği inancı üzerine yapılmıştır.

Wampir

Kökeni : Polonya ve Rusya
    Tanımlama : Normal insanlar gibi görünür ve dillerinin altında azı dişi yerine arı iğnesi vardır. Öğleden gece yarısına kadar aktiflerdir.
    Zayıflıkları : Sadece yakılmak bir Wampiri yok eder. Wampir yakıldığı zaman, vücudu patlıcak, yüzlerce küçük iğrendiren hayvanların meydana çıkmasını sağlar. Eğer bunlardan biri kaçarsa, Wampir'in ruhuda kaçacaktır ve ilerde intikam için geri dönecektir
    DaDlu-KaÇıK
    DaDlu-KaÇıK
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından DaDlu-KaÇıK C.tesi Haz. 12, 2010 12:57 pm

binide yazınn (sıkıcı aile toplantıları yüzündan iki gündür bilgisayara giremiordumm)
    LoWe-StarK
    LoWe-StarK
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından LoWe-StarK C.tesi Haz. 12, 2010 1:05 pm

AYHHHH... bu ne yau 2gün girmedim kopmuşsunuz haaa...x) bu arada ruh paylaşımlar için sağolll... Very Happy YAAAAA...BAŞLIĞI DÜZELTTİNİZ TAMAM DA BARİ SÜSLERİ FALAN KALSAYDI!!! Sad
    aysa
    aysa
    Emekliler
    Emekliler

Mesaj tarafından aysa C.tesi Haz. 12, 2010 1:07 pm

kim düzeltti ki? Very Happy hangi ibne Very Happy Very Happy
    LoWe-StarK
    LoWe-StarK
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından LoWe-StarK C.tesi Haz. 12, 2010 1:08 pm

Sad YAZANA GÖRE ''KİRAZ''
    LoWe-StarK
    LoWe-StarK
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından LoWe-StarK C.tesi Haz. 12, 2010 1:16 pm

KATILMAK İSTEYEN HERKEZ YAZILMIŞTIR Very Happy
    aysa
    aysa
    Emekliler
    Emekliler

Mesaj tarafından aysa C.tesi Haz. 12, 2010 1:17 pm

haa emell Very Happy ibne demedim haaa Very Happy Very Happy
    LoWe-StarK
    LoWe-StarK
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından LoWe-StarK C.tesi Haz. 12, 2010 1:25 pm

Very Happy demedi demedi tongue
    aysa
    aysa
    Emekliler
    Emekliler

Mesaj tarafından aysa C.tesi Haz. 12, 2010 1:27 pm

değişmişşş Very Happy Very Happy
    LoWe-StarK
    LoWe-StarK
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından LoWe-StarK C.tesi Haz. 12, 2010 1:30 pm

ben değiştirdim Very Happy eskisi gibi değil ama olsun artık napalımm Crying or Very sad
    aysa
    aysa
    Emekliler
    Emekliler

Mesaj tarafından aysa C.tesi Haz. 12, 2010 1:34 pm

eskisini hiç bilmiyom Very Happy Very Happy
    LoWe-StarK
    LoWe-StarK
    Marked
    Marked