Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

Wykked Wytch Röportajı

Headbanger
    Headbanger
    Untamed
    Untamed

Wykked Wytch Röportajı Empty Wykked Wytch Röportajı

Mesaj tarafından Headbanger Cuma Ekim 15, 2010 1:11 pm

Wykked Wytch Röportajı WykkedWytch

Wykked Wytch Röportajı
    Shatraug: Albüm için "memories of a dying whore" gibi bir isimi neden seçtiniz?

İpek: Albümün ismi konusunda seri katiller ve gerçek suç olaylarından esinlenildi. Basit olarak düşünürsek kadın bir kurbanın aklından neler geçtiği diyebiliriz.

Shatraug: Konsept bir albüm değil ancak şarkıların geneli bu konu etrafında mı dönüyor?

İpek: Evet konsept bir albüm değil ama tüm şarkılar ve sözler birbirine benzer konulardan bahsediyor. İnsanlarla alakalı.

Shatraug: Bundan önceki albümlere göre müziğinizdeki değişim ve gelişim kolayca fark ediliyor. Daha öncesine göre daha gothic, bunun yanı sıra daha güçlü bir sounda sahipsiniz artık. Sebebi nedir bunun?

İpek: Gelişmenin sebebi farklı müzisyenler ile çalışma ve kendini yetiştirme. İlk albüm "Something Wykked This Way Comes" herhangi bir grubun ilk demosu gibi basit bir kayıttı. O albümden yıllar sonra grup kadrosunu değiştirip daha kaliteli işler yapmaya yöneldim ve "Angelic Vengeance." Ortaya çıktı. Bir sonraki albüm "Nefret" te "Angelic Vengeance" taki gibi devam etmeyi istedik ve bunun yanısıra müziğimize farklı şeyler ekledik. Bu şu andagrupta söz yazarı ve besteleri yapan gitaristim Gio ile ilk albümümdü. "Nefret" üzerinde çok fazla çalıştık ve çok fazla şey ekledik. Çok deneysel bir albüm olmuştu aslında. "Nefret" albümünden sonra turnede birvirimizi daha iyi tanıyıp grup olmayı başardık. "Memories Of Dying Whore"’a gelirsek "Memories.." ile asıl tarzımızı oluşturduk diyebilirim. "Memories.." daha önceki albümlere göre üzerinde daha özenli ve yoğun çalışılmış bir albüm.

Shatraug: Şimdiye kadar hiç Türkçe şarkı yazmadınız ama 2004 çıkışlı albümünüze Nefret adını verdiniz.Aynı isim de bir de şarkınız vardı. Türkçe şarkı yazmak gibi bir planınız var mı?

İpek: Nefret, Türk fanlar için yapılmış bir şarkıydı. Kelime anlamını ve bu çirkin sound’un nereden geldiği sadece onlar tarafından bilinebilirdi. Türkçe bir şarkı yazmayı isterdim gerçekten ama bildiğim kadarı bunu yapmaya yeterli değil. Şarkı sözü alarak başarısız bir şarkı olabilir o yüzden böyle bir şey yapmaya hiç kalkışmadım.

Shatraug: Albümde intro olarak ezan kullandınız.

İpek: Müziğimizde sample lar kullanmayı seviyoruz. Nefret albümü için ezanın uygun olabileceğini düşündük. Ezan hakkında herhangi bir hakaret veya kötüye kullanmayı asla düşünmedik. Zaten bir çok grup ta kullandı şimdiye kadar.

Shatraug: Eski prodüktörünüz Jeremy Staska aynı zamanda Marilyn Manson ile de çalışıyordu. Onunla çalışmayı bırakma sebebiniz neydi?

İpek: Jeremy harika bir prodüktör ve mühendis ancak yeni albüm için farklı insanlarla çalışmak istedik. Mühendislik konusunda Mark Prator (Obituary, Morbid Angel), miksaj için ise Eric Rachel (Black Dahlia Murder, God Forbid) ile çalıştık. Sonuç harika olmuştu.

Shatraug: Önceki 3 albümünüz Demolition tarafından yayınlanmıştı. Şirket değiştirme sebebiniz nedir?

İpek: Demolition 3 albüm için iyiydi evet. Ama artık ayrılıp başka fırsatları kovalamanın vakti gelmişti. Aynı sebeple bir çok grup şirketinden ayrılıp daha iyi bir tanesine hareket ediyor günümüzde. Olması gereken bir şeydi.

Shatraug: Cinselliği ön plana çıkarmanızın özel bir sebebi var mı?

İpek: Canlı performanslarda cinselliği ön plana çıkardığımı düşünmüyorum. Ben bir bayanım evet ama vücudumu göstermek veya buna benzer her hangi bir şey yapmıyorum. Şu bir gerçek ki ekstrem metal sahnesinde bir grup olduğumuz için elimden geldiğince bayan tarafımı göstermemeye çalışıyorum ve en iğrenç, çirkin imajımızı sonuna kadar koruyorum.

Shatraug: Grubun hangi döneminde Richard Christy ile birlikte çalıştınız? Nasıl gerçekleşti bu olay?

İpek: Richard Christy ile 2002 sonlarında Nefret albümü için birkaç parçada çalıştık. Nefret’in hazırlanma aşamasında 4 parçada çaldı. Albümde de onunla çalışmak isterdim ancak müzik yapmayı bırakıp ünlü şovmen Howard Stern ile program yapmaya başladı. Ancak benim Sweet Dreams şarkımı şovunda çalıyor. Richard sayesinde grup çok fazla ortaya çıktı. Daha geçen hafta Orlando’ya gidip komedi şovunu izledim ve takıldık.

Shatraug: Extreme bir Sweet Dreams coverı daha kazandı müzik camiası..
    İpek: "Sweet Dreams" i kaydedip albüme koyduktan sonra çok aptalca bir şey yaptığımızı düşündüm ama sürpriz bir hit oldu. Şimdiye kadar bir cover’a cover yapan bir grubu hiç duymadım. Şarkının Marilyn Manson versiyonunun daha ekstrem bir versiyonunu yaptık aslında ancak Eurythmic’inki ile çok alakasız bir cover oldu gerçekten.

Shatraug: Peki o şarkıya çektiğiniz video klip? Hristiyanlığa dair temaların bolca kullanıldığını görüyoruz, ve bir de doğum var?

İpek: Sweet Dreams klibi gerçekten olabildiğince çiğ oldu. Videoyu Harlem'in arka sokaklarında, pislik bir yerde çektik. Soğuk bir gündü ve ortalığı tarumar edip etmediğimizi kontrol eden bir sürü polis etrafta bizi kontrol ediyordu! hahah! Haçlar ve ve stigmata hadisesi ise genel konuya uygunluk açısından videodaki yerini aldı. Klip aynı Exorcist filmindeki gibi bedeni iblis tarafından ele geçirilmiş ve "antichrist" doğurmakta olan bir kızın hikayesiydi. Temel olaraksa saflık konseptini anlatıyordu.

Shatraug: Albümde kimler ne iş yaptı. Besteler, şarkı sözleri kimlerden çıktı?

İpek: Diğer albümlerde de olduğu gibi tüm şarkı sözleri benim tarafımdan yazıldı. Gitarist Gio, şarkıların büyük kısmını meydana getirdi ve birlikte bunları tamamladık. Bazen ben bir melodi söylüyorum ve Gio gitar ile çalıyor. Eğer sonucu beğenirsek bu şarkının bir kısmı oluyor.

Shatraug: Uzun bir süre sonra tekrar Ankara’da çaldınız. Türkiye’de olmak nasıl bir duygu?

İpek: Grubumu anavatanım Türkiye’te getirmeyi sevdim. Türk fanlar gerçekten harika ve metal müzik konusunda tutkulu bu yüzden bize karşılık verme şekillerini görmekten memnun oldum. Ancak işin kötü olan kısmı şovun 2. günü hastalandım ve performansımı etkiledi. Eğer uygun bir teklif olursa tekrar gelmeyi isterim.

Shatraug: Şirketiniz albüm için "2008’in en büyük metal saldırısı" gibi sloganlarla reklamlar verdi. Hem fikir misiniz bu konuda. Bu kadar kendinize güveniyor musunuz?

İpek: Evet bunu dediler çünkü albüm Dünyanın her tarafından en iyi eleştiri ve kritikleri alıyor. Bu durum grup tarafından söylenmiş bir şey değil yani. Myspace sayfamıza girip albümün en büyük metal magazinlerinde yapılmış kritiklerini okuyun, biz müziğimize sonuna kadar güveniyoruz. Albüm en iyi mühendislerce kaydedilip mikslendiği için prodüksiyon gerçekten dehşet verici. Ben, True Black Metal prodüksiyonu denen b*ku desteklemiyorum kesinlikle. “fuck that !!” Eğer bir albüme 15 dolar verip satın alıyorsam bu kaliteli bir şey olmalı. Ama eğer albümü bilgisayarında kaydedip b*k gibi bir sound ile onu pazarlamaya çalışıyorsan ben veya başkaları ona neden para versin?

Shatraug: Turne ve konserlerden ne haber?

İpek: Önümüzdeki ay Florida’da birçok konserde ve diğer eyaletlerde de bir çok festivalde sahne alacağız. Ekim ayında ise bir aksilik olmazsa Vital Remains, Resurrection, Death Angel ile Avrupa turnesine çıkacağız.

Shatraug: Röportaj için teşekkürler, eklemek istediğin bir şe var mı?

İpek: Mümkün olduğu kadar Türk dinleyicilere ulaşmak istiyorum. Hem onları hem de Türkiye'yi çok seviyorum ve hepsine sonsuz destekleri için teşekkür ederim, muhteşemler. Albümü orada bulamamaları üzücü ama mümkün olduğu kadar desteklerini bekliyoruz. Metali desteklemeye devam! "Tessekkurler"

Kaynak:Tıkla!

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 10:33 am