Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

2 posters

.-.-.-ATHENA-.-.-.SAVAŞ-ADALET-ZEKA TANRIÇASI.-.-.-İşTe BeNiM tAnRıÇAm.-.-.-

vahşi viyola
    vahşi viyola
    Hunted
    Hunted

.-.-.-ATHENA-.-.-.SAVAŞ-ADALET-ZEKA TANRIÇASI.-.-.-İşTe BeNiM tAnRıÇAm.-.-.- Empty .-.-.-ATHENA-.-.-.SAVAŞ-ADALET-ZEKA TANRIÇASI.-.-.-İşTe BeNiM tAnRıÇAm.-.-.-

Mesaj tarafından vahşi viyola Çarş. Haz. 16, 2010 1:09 pm

.-.-.-ATHENA-.-.-.SAVAŞ-ADALET-ZEKA TANRIÇASI.-.-.-İşTe BeNiM tAnRıÇAm.-.-.- Athena641

İlyada'da Athena'nın sakin ve kendinden emin gücü,savaş tanrısı Ares'in gücünden üstün tutulur.Athena doğru haklı savaşın tanrıçasıdır.Onun için Pallas ve Minerva sıfatları sıkça kullanılmıştır

.-.-.-ATHENA-.-.-.SAVAŞ-ADALET-ZEKA TANRIÇASI.-.-.-İşTe BeNiM tAnRıÇAm.-.-.- Matteiathenalouvrema530

Güzel sanatları ve bilgeliği korur,kentlerin yaşamasını sağlar.Herşeyden önce de bir sanat kenti olan Atena'nın kurucusudur

.-.-.-ATHENA-.-.-.SAVAŞ-ADALET-ZEKA TANRIÇASI.-.-.-İşTe BeNiM tAnRıÇAm.-.-.- Athenalemnia440detaill1

Kendisine rakip olarak gördüğü Aphrodite ve Ares'e karşı çok acımasızdır.İlyada'da Zeus'un oynadığı rolü Odyssea'da Athena oynar.

.-.-.-ATHENA-.-.-.SAVAŞ-ADALET-ZEKA TANRIÇASI.-.-.-İşTe BeNiM tAnRıÇAm.-.-.- 201m

Bir adıda Palas olan Athena, Baş Tanrı Zeus'un çok sevdiği bir kız idi.

O Yunanlılar için yenilmez bir kavgacıydı, cesareti başka hiç bir tanrı ile kıyaslanamazdı

.-.-.-ATHENA-.-.-.SAVAŞ-ADALET-ZEKA TANRIÇASI.-.-.-İşTe BeNiM tAnRıÇAm.-.-.- 157169aa78od0

Yalnız savaşları sevmezdi, barışlarıda severdi, barışın nimetlerini, medeni hayatın güzelliklerini, zafer kazanan kralların kalplerine sokardı. Bu yüzden medeniyetle ilgili herşeyin koruyucusu sayılırdı.
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

.-.-.-ATHENA-.-.-.SAVAŞ-ADALET-ZEKA TANRIÇASI.-.-.-İşTe BeNiM tAnRıÇAm.-.-.- Empty Geri: .-.-.-ATHENA-.-.-.SAVAŞ-ADALET-ZEKA TANRIÇASI.-.-.-İşTe BeNiM tAnRıÇAm.-.-.-

Mesaj tarafından RUH Çarş. Haz. 16, 2010 2:28 pm

paylaşım için saol severim adalet tanrıçalarını
    vahşi viyola
    vahşi viyola
    Hunted
    Hunted

.-.-.-ATHENA-.-.-.SAVAŞ-ADALET-ZEKA TANRIÇASI.-.-.-İşTe BeNiM tAnRıÇAm.-.-.- Empty Geri: .-.-.-ATHENA-.-.-.SAVAŞ-ADALET-ZEKA TANRIÇASI.-.-.-İşTe BeNiM tAnRıÇAm.-.-.-

Mesaj tarafından vahşi viyola Perş. Haz. 17, 2010 4:34 pm

bende severim adalet insanıyımdır Smile

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 5:44 am