Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

+6
Ymmy A.
RUH
funa
Kiraz*
gecenin kızı
pSych0path}
10 posters

"Kız ve Erkekler Ayrı Okulda Okuyabilirler"

pSych0path}
    pSych0path}
    Moderatör
    Moderatör

"Kız ve Erkekler Ayrı Okulda Okuyabilirler" Empty "Kız ve Erkekler Ayrı Okulda Okuyabilirler"

Mesaj tarafından pSych0path} Paz Ağus. 08, 2010 1:04 pm

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, ''Kız çocuklarının ayrı okulda, erkek çocukların ayrı okulda okuması uygulaması, cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren uygulanmış bir proje'' dedi.

Muş'a gelişinde havaalanında gazetecilere açıklamalarda bulunan Çubukçu, bölgeye ikinci kez geldiği için mutlu olduğunu belirterek, Bitlis'te LYS'de kutlanması gereken bir başarı elde edildiğini ve gezisinin bu anlamda daha güzel olacağını söyledi.

Çubukçu, bir gazetecinin, kız ve erkek çocuklarının ayrı okullarda okuması teklifini nasıl değerlendirdiğine dair soruyu şöyle yanıtladı:

''Bakanlık olarak böyle bir çalışmamız yok. Çeşitli çalıştaylarda bu gündeme geldi. Bu konunun sürekli gündeme getirilmesi doğru değil. Bunu sürekli soruyorlar. Bu tür öneriler her zaman yapılıyor ve yapılmasından doğal da bir şey olamaz. Özelikle belli bölgelerde kız çocuklarının okullaşması açısından, ortaöğretimde ayrı olarak planlanması konusunda öneriler her zaman yapılıyordu. Türkan Saylan da bunu öneriyordu. O zaman ona tepki gösterilmiyordu. Milli Eğitim Bakanlığının benimsemiş olduğu ve yürürlüğe koyacağı bir politika olarak sunulması ve 'Milli Eğitim böyle düşünüyor' denmesi hatalı diyorum ama bu görüşün savunulabilir bir görüş olduğunu da ben söylüyorum.''

Türkiye genelinde kız çocuklarının okullaşma oranı yüzde 65 iken, bu bölgede yüzde 24 olduğuna işaret eden Çubukçu, şöyle devam etti:

''Şimdi siz bölgesel faktörleri tamamen gözardı ederek eğitimi planlayamazsınız. Ortaöğretim zorunlu eğitim değil. Zorunlu olmadığı için de zaten ailelerin tercihi bu yöndeyse bu tercihler doğrultusunda eğitimin planlanmasında veya böyle tedbirlerin, önerilerin yerine getirilmesinde, uygulanmasında ben bir sakınca görmüyorum. Bunun çağdaşlık veya çağdışılık bir ayrım çerçevesinde değerlendirilmesini de doğru bulmuyorum.''

Çubukçu, uygulamanın dünyanın bazı yerlerinde bulunduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

''Kız çocuklarının ayrı okulda, erkek çocukların ayrı okulda okuması uygulaması cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren uygulanmış bir proje. Dünyanın her yerinde uygulanan bir proje, devam eden ve yapılagelen bir proje. Burada bu meseleyi çağdaşlık ve çağdışılık, haremlik, selamlık değerlendirmek, her şeyden önce eğitimin planlanması açısından bilimsel değil, doğru bir yaklaşım değil. Ben buna prensipte karşı olmadığımı açıkça ifade etmek istiyorum. Bu önerinin de bu kadar mesele yapılacak bir yönünün olduğunu düşünmüyorum.''

Milli Eğitim Bakanı Çubukçu ve beraberindekiler daha sonra karayoluyla Bitlis'e hareket etti.
    gecenin kızı
    gecenin kızı
    Hunted
    Hunted

"Kız ve Erkekler Ayrı Okulda Okuyabilirler" Empty Geri: "Kız ve Erkekler Ayrı Okulda Okuyabilirler"

Mesaj tarafından gecenin kızı Paz Ağus. 08, 2010 2:20 pm

bu haberi bi gazetede gördüm bana saçma geldi bence çağdışı bir yaklaşım o zaman bizim Filistin gibi ülkelerden nefarkımız kalır ki?
    pSych0path}
    pSych0path}
    Moderatör
    Moderatör

"Kız ve Erkekler Ayrı Okulda Okuyabilirler" Empty Geri: "Kız ve Erkekler Ayrı Okulda Okuyabilirler"

Mesaj tarafından pSych0path} Paz Ağus. 08, 2010 2:21 pm

Ayrıca bu fikrin neresi çağdaş çözebilmiş değilim..
    Kiraz*
    Kiraz*
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Kiraz* Paz Ağus. 08, 2010 2:48 pm

Bu ne ya... İsterseniz çarşafta giyelim. Saçmalık.
    funa
    funa
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından funa Paz Ağus. 08, 2010 2:50 pm

saçma neresi çağdaşki bu fikrin tövbe yarabbi konuşturcaklar insanı
    gecenin kızı
    gecenin kızı
    Hunted
    Hunted

Mesaj tarafından gecenin kızı Paz Ağus. 08, 2010 6:35 pm

biz bi de avrupa birliğine girmeye çalışıyoruz böyle giderse kapısından bile giremeyiz Very Happy
    funa
    funa
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından funa Paz Ağus. 08, 2010 8:29 pm

kapıyı bırak pencereden içeri bakamayız Koptum Koptum
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Mesaj tarafından RUH Ptsi Ağus. 09, 2010 12:19 am

Bence çok saçma bir haber
    Ymmy A.
    Ymmy A.
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından Ymmy A. Ptsi Ağus. 09, 2010 12:46 pm

Çok saçma ve gereksiz.
    Bi kere ruh sağlığı açısından çok yanlış.
    Sadece kızların ve erkeklerin olduğu okullarıda görüyoruz abuk subuk şeyler oluyor..
    gecenin kızı
    gecenin kızı
    Hunted
    Hunted

Mesaj tarafından gecenin kızı Ptsi Ağus. 09, 2010 1:01 pm

Ymmy A. demiş ki:Çok saçma ve gereksiz.
    Bi kere ruh sağlığı açısından çok yanlış.
    Sadece kızların ve erkeklerin olduğu okullarıda görüyoruz abuk subuk şeyler oluyor..
    Katılıyorum eğer öyle olursa kızlar erkek öğretmenlere erkeklerde kadın öğretmenlere aşık olur Koptum çaresizlikten işte Kocaman Gulumseme
    pSych0path}
    pSych0path}
    Moderatör
    Moderatör

Mesaj tarafından pSych0path} Ptsi Ağus. 09, 2010 1:09 pm

Kendi adıma söylüyorum : hiç erkek öğrenci olmayan okul çok sıkıcı olur. Razz
    gecenin kızı
    gecenin kızı
    Hunted
    Hunted

Mesaj tarafından gecenin kızı Ptsi Ağus. 09, 2010 1:14 pm

tabiki çok sıkıcı olur hem benim en yakın arkadaşım erkek onsuz ben naparım okulda Rolling Eyes hem diğerleriyle arada bir kavga etsemde özlerim onları da Razz
    caans.
    caans.
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından caans. Çarş. Ağus. 11, 2010 11:29 am

Ben kızlarda çok erkeklerle anlaşabiliyorum Very Happy
    Herhalde öyle bir okul olursa ben herkesin düşmanı olurum Very Happy
    Böyle bir fikrin de saçmalık olduğu apaçık ortada ! Fikrin kime ait olduğuda ! Mad Evil or Very Mad
    arya
    arya
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından arya Çarş. Ağus. 11, 2010 11:56 am

ayrı okullarda okuruz.Sonrada okulun çevresi erkek kaynar kızlarda erkek olmadığından o salaklara takılır ne kadan saçma bi önerge bu "Kız ve Erkekler Ayrı Okulda Okuyabilirler" 158646 "Kız ve Erkekler Ayrı Okulda Okuyabilirler" Icon_eek Çağdalık anlayişları buysa sıksınlar kafalarını 4 -5 el daha az zarar görürüz en azından
    nil
    nil
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından nil Çarş. Ağus. 11, 2010 12:56 pm

Yok artık daha neler ya öyle şey mi olur kaçınci yüzyılda yaşıyoruz nerde modernlik nerde çağdaşlık !! No
    Ymmy A.
    Ymmy A.
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından Ymmy A. Çarş. Ağus. 11, 2010 4:14 pm

Modernlik, çağdaşlık ??
    Şaka yapıyor olmalısın hiçbir şeyin göründüğü gibi yürümediğini 5 yaşındaki çocuk biliyor.
    gecenin kızı
    gecenin kızı
    Hunted
    Hunted

Mesaj tarafından gecenin kızı Çarş. Ağus. 11, 2010 4:52 pm

Tabiki öyle ama bunun bu şekilde dışa vurumu çok yanlış evet hiçbirşey göründüğü gibi gitmiyor ama bunu değiştirmeye çalışanlar var ne yazık ki onların da önünü kapatıyorlar
    AnneBoleyn
    AnneBoleyn
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından AnneBoleyn Çarş. Ağus. 11, 2010 7:28 pm

resmen saçmalık...

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 2:14 pm