Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

+5
arya
dilara
RUH
mavi_keßeLeck
fashion_queen
9 posters

The Masquerade (Gerçeği Gizlemek)-----[1.KİTAP FİNALİ GELDİ!!!!]-----

ebru
    ebru
    Untamed
    Untamed

kitap - The Masquerade (Gerçeği Gizlemek)-----[1.KİTAP FİNALİ GELDİ!!!!]----- - Sayfa 2 Empty Geri: The Masquerade (Gerçeği Gizlemek)-----[1.KİTAP FİNALİ GELDİ!!!!]-----

Mesaj tarafından ebru Salı Eyl. 14, 2010 11:14 am

çok hareketli bir ev oldu burası yaa. Very Happy çok güzel omuş canım.yb..yb..yb Very Happy
    Clodya_Alas
    Clodya_Alas
    Untamed
    Untamed

kitap - The Masquerade (Gerçeği Gizlemek)-----[1.KİTAP FİNALİ GELDİ!!!!]----- - Sayfa 2 Empty Geri: The Masquerade (Gerçeği Gizlemek)-----[1.KİTAP FİNALİ GELDİ!!!!]-----

Mesaj tarafından Clodya_Alas Salı Eyl. 14, 2010 9:55 pm

konukseverlik ve yok etme hiç zıtlık içermiyo zaten dimi birbirlerini tamamlio Koptum Koptum Koptum
    fashion_queen
    fashion_queen
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından fashion_queen C.tesi Eyl. 18, 2010 4:02 pm

-Bölüm 7-

Ashley oturma odasına indiğinde Joe televizyon izliyordu.Ashley’e bakmadan:
    -Ne oldu,yüzündeki lanet ifadede neyin nesi?
    Ashley Joe’nun sanki onu yıllardır tanıyormuş gibi konuşmasını çok seviyordu kendini toparlayarak:
    -Sorun yok,ben iyiyim. Gülümsedi:
    -Emin misin?
    -Elbette. Stacy elinde 2 kap patlamış mısırla geldi Joe ve Ashley’in ortasına oturarak birini Joe’nin kucağına koydu diğerini Ashley ile onun ortasına koydu –bu kız ne zaman alışveriş yapmıştı Ashley evde patlamış mısır olduğunu bilmiyordu-patlamış mısırdan bir avuc ağzına koyarak---[aslında tıkıyarak diye çevriliyor Very Happy]---:
    -Hadisene canım sıcakken yemek daha güzel olur.
    Joe yüzünde şaşkın bir ifadeyle Stacy’e bakıyordu:
    -Ölsem bir kızda görmeyeceğim bir davranış bu. Stacy avucuna tekrar mısır alarak Joe’nun ağzına tıktı-Görünüşe bakılırsa onlar ev arkadaşı işine adapte olmuştu-
    -Bak bu bir ilk oldu canım dedi.Ağzı mısırla dolmuş olan Joe elinden geldiğince ‘ne demezsin’ dedi ve televizyonu izlemeye başladı.

Stacy gülümseyerek Ashley’e döndü önceki karşılaşmada ki korkmuş ve sinirli halinden eser yoktu.
    -Sen nasılsın bakalım tatlım. Ashley Joe’ye baktı dünyadan habersiz mısır yiyerek televizyon izliyordu.
    -Şey,fena değil.
    -Güzel dedi oda televizyon izlemeye başladı.
    -Stacy,aslında senle konuşmak istediğim bir konu var.Ashley yeni tanışmış olduğu bu kızla bu kadar samimi olmasına şaşırmıştı acaba çok mu ileri gidiyordu?
    -Tabi canım dedi ve mısır yemeğe devam etti.ama Ashley’in Joe’ye baktığımı görünce oda baktı.
    Joe huzursuzlanıp bize döndü:
    -Ne oldu be ne yaptım şimdi?
    -Kız kıza görüşmemiz gerek anlasana şapşal.
    -Aman be tamam ne haliniz varsa görün.dedi ve kalkıp merdivenlere yöneldi sonra bir an duraksayıp koltuğa geri döndü ve patlamış mısır kasesini aldı Stacy’nin ona sinirli gözlerle baktığını görünce hemen savunmaya geçti:
    -Ne var bırakacağımı düşünmediniz herhalde.dedi ve merdivenleri çıktı.
    Stacy:
    -Erkekler.dedi ve Ashley’e döndü
    -Söyleye bilirsin canım dedi.
    -Şey Tom’un yakışıklı olduğunu söylemiştin,ona ilgi duymuyorsun değil mi?Stacy bu soru karşısında gülerek:
    -Ona mı?Tabiki hayır canım ama neden?
    -Ben belki…Stacy Ashley’i susturdu:
    -Onu sevmek büyük aptallık olur dedi ve tek kelime etmeden kalkıp yukarıya çıktı.
    Bu evde gerçekten garip şeyler oluyordu ve Ashley bunu ölesiye merak ediyordu.

-Bölüm 8-

Ashley televizyon izlerken yanına Tom geldi ona sorması gereken o kadar soru vardı ki…
    -Tom. Ashley bunu öyle cılız bir sesle sormuştu ki kendi bile şasırdı. Tom ona dönerek tam gözlerinin içine baktı.
    -Efendim?
    -Sence Stacy güzel mi?
    Düşünmek için televizyona baktı.
    -Sanırım,ama benim tipim değil.
    -Senin tipin nasıl ki? Tom kıkırdadı.
    -Belki senin gibi tipler. Dedi ve televizyon izlemeye döndü.Ashley tam anlamıyla domates gibi oldu ama Tom ‘un bunu görmemesi için’görüşürüz’diyerek odasına doğru hızlı adımlarla çıktı

TOM

‘ Haziran,1930

Bu akşam bütün zenginler ve asiller bu baloya davetliydi.Leonard bu baloya efendisiyle gelmişti ama bir sorun vardı kadınlar giyindikleri elbiseleri ve topuzları boyunlarının tamamını açıkta bırakıyordu ve Leonard buna dayanamıyordu efendisine insan öldürmeyeceğine söz vermişti ama bu söz saniyeler geçtikçe unutulmaya yüz tutmuştu.
    -Efendim,izin verin öldürmeyeceğime söz veriyorum.
    -Leonard daha öncekileri biliyorsun bu kişiyide onlar gibi gömmek istemem evladım.
    Leonard artık dayanamayacak gibi olmuştu:
    -hayır efendi lütfen,bana bir şans verin,artık dayanabileceğimi sanmıyorum.
    Efendisi pes etmiş gibi derin bir nefes aldı:
    -Tamam ama öldürmeyeceksin.
    Leonard bu lafı duyduğunda sevinçle etrafına bakındı oradaydı,güzel topuz altın sarısı şaçları ve vücuduna yapışan siyah elbisesiyle harika görünüyordu yanına yaklaşıp:
    -Bana yıldızlara bakmamda eşlik edermisiniz,ma belle?
    Kadın büyülenmiş gibi ‘evet’ dedi Ve başını yıldızlara kaldırdığında Leonard onu ısırdı.

Bir şeyler ters gitmiş olmalıydı Leonard kendini tutamayıp çok kan içmişti ve kız artık uyanmıyordu:
    -Uyan lütfen uyan,ma belle. Cevap yok.
    Leonard söz vermişti efendisinin gözlerini üstünde hissediyordu.Birden arkasından kadın sesi geldi:
    -Yardıma mı ihtiyacın var?

BÖLÜM 9

Ashley Tom’un böyle bir şey dediğine inanamıyordu kalbı hala fırlayacak gibi çarpıyordu.
    Birkaç dakika sonra kapı çaldı.
    -Girebilirsin. Gelen Stacy idi ve Ashley’i dikkatle süzüyordu
    -Hayatım biraz konuşabilir miyiz?
    Ashley yatağında kayarak:
    -Gel hadi. Dedi ve yatağa vurdu.Stacy yanına çekingen bir tavırla oturdu.
    -Sana öyle dediğim için üzgünüm.
    -Sorun değil nede olsa biz arkadaşız. Stacy Ashley’in bu lafıyla sevinerek boynuna sarıldı
    -Arkadaşız değilmi harika! Sonra geri çekildi ve bir anda gülümsemesi silindi:
    -Arkadaşlar birbirini korumak isterler Ashley
    -Evet ama onu tanımıyorsun bile neden öyle dedin anlamadım.Stacy derin bir iç çekti.
    -Hayır tanıyorum.
    -Bana yalan mı söyledin? Ashley kırılmıştı.
    -Söylemeliydim.
    -Tamam onu nereden tanıyorsun?
    Stacy duvara bakarak:
    -Bazen açıklanamayacak şeyler vardır hem ben açıklasam bile bana inanmazsın
    -Bak,sen sadece söyle inanıp inanmamak bana kalmış lütfen.
    Stacy gülümsedi:
    -En yakın arkadaşının deli olduğunu düşünmeni istemem.Ashley uzanıp elini tuttu:
    -Dinliyorum.
    -Tom bir…

Stacy’nin cümleleri yarıda kaldı odaya giren Tom’du kapı çarparak açmıştı.
    -Seni pis sürtük! Sesi çok garipti sanki ağzındaki bir şey konuşmasını engelliyordu tek eliyle Stacy’nin boynunu tutup havaya kaldırdı,Stacy kurtulmak için çabalıyordu.
    Stacy’nin yüzü Ashley’e dönüktü ve dudaktarıyla’git’diyordu ama Ashley onu bırakmaya niyetli değildi.
    Tom Stacy’nin sırtını duvara yapıştırdı –Ashley böyle birinden hoşlandığı için kendinden iğreniyordu-
    -Kurallara uymadın sana tekrar hatırlatmama gerek varmı?ilk kural :Lanet kimliğini kimseye söylemeyeceksin yada bir başkasınınkini!! Dedi ve Stacy’nin sırtını tekrar duvara vurdu kız çığlıklar atıyordu.
    Ashley’in kafası karıştı kimlikten bahsediyordu ne kimliğiydi bu?Stacy’nin hapisten kaçmış bir suçlu olduğunu düşündü ilginç olurdu belki Tom’da sivil polistir.Ashley hareket edemiyordu Stacy’i kurtarmak için çabalıyor ve tehtitler yağdırıyordu.Stacy Ashley’in bilmediği bir dilde birşeyler dedi sonra Tom:
    -Senin büyülerin bana zarar veremez,ma belle.Stacy duraksadı.
    -Tamam ona geçmişi unuttururuz bende kimseye söylemem.Tom elini çekti ve Stacy bez bebek gibi yere düştü ,Stacy boğazını tutarak yerden kalmaya çalıştı
    Ashley sinirlenmişti:
    -Bana biri neler olduğunu söylesin lütfen.Tom ışık hızıyla yanına gelip Ashley’i yere yatırdı gözlerine bakıyordu ve birden gözleri sarılaşmaya başladı ama Stacy onu durdurdu:
    -Bekle bilmeye hakkı var,diğer çocuk bilmez sonra duraksayıp Ashley’e döndü:
    -Birileri yetiştirmezse.
    Ashley hızla kafasını ‘hayır anlamında salladı Tom onun üstünden kalktı ve Stacy’e baktı.
    -Tamam ona sen söyle ben odamdayım.
    Stacy derin bir nefes alarak Ashley’in kalkmasına yardım etti.
    -Tom benim düşmanım ama bir süre onların klanıyla anlaşmamız var biz buraya bir görev için geldik görevleri sana söyleyemem ama Tom’un kötü olduğunu söyleye bilirim.
    Ashley:
    -Bana bazı şeyleri anlatmıyorsun Stacy ne demek istiyorsun?
    -Bizler bir çeşit bir türüz aslında bizim ne olduğumuzu sana söyleyemem çünkü bu ilk kuraldır: Gerçek yüzünü insanlara göstermeyeceksin.Ama beşinci kural: Yabancı bir yere girdiğinde kendini oranın yöneticisine göstermek zorundasın.ki burada yönetici sensin
    Ashley Stacy’nin konuşmasını yarıda keserek:
    -Yöneticimi? Diye sordu Stacy gözlerini devirerek:
    -kuralların açıklaması bu kuralları ben yazmadım ya! Diye tersleri Ashley susup konumasını bitirmesini bekledi:
    -Neyse bundan dolayı sana kendimizi tanıtmalıyız ama diğer çocuğa kimliğimizi gizlemek zorundayız.
    -Siz nesiniz?
    -Biz vampiriz.

-Bu kadarı yeter siz benimle dalgamı geçiyorsunuz,ne demek biz vampiriz.Ashley artık sinirlenmeye başlıyordu bu olanlara inanmıyordu ya da inanmak istemiyordu.Stacy iç çekerek:
    -Bak,arkadaşının deli olduğunu düşünmeni istemem .Ashley aniden döndü:
    -Tamam kanıtla..Stacy bu soruyu bekliyormuş gibi baktı ve bir şey demeden
    dışarıya çıktı.Ashley aklını kaçırıyordu bunarın rüya olduğunu düşünüyordu ve kendine cimdik attı ama bu onu uyandırmaktan çok canını yaktı.
    Ashley artık dayanamıyordu ve biraz hava almak için dışarıya çıktı bunların hiçbiri ona mantıklı gelmiyordu.Omzuna bir el dokundu arkasına baktığında Joe orada durmuş ona gülümsüyordu.
    -Bu saatte burada gezmesen iyi olur.
    -Sen burada ne arıyorsun Joe?
    Joe güldü ve bebek mavisi gözlerini ona dikti:
    -Ben Dj im unuttun mu? Ashley bunu tamamen unutmuştu.Joe etrafına bakındı çok tedirgindi:
    -Yanlızken sana bir şey söylemeliyim,belki bir daha bunu yapamam Ash!
    Ashley merak ederek:
    -tamam.Joe Ashley’i şaşırtıcak bir şey yaptı ve onu öptü hemde ciddi bir Fransız öpücüğüydü bu sonra geri çekilip:
    -Seni seviyorum ama gitmeliyim sende eve dönsen iyi olur.dedi ve koşarak gitti Ashley olduğu yerde kalakalmıştı neydi bu böyle?

Clodya_Alas
    Clodya_Alas
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından Clodya_Alas C.tesi Eyl. 18, 2010 4:03 pm

oha !
    fashion_queen
    fashion_queen
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından fashion_queen C.tesi Eyl. 18, 2010 4:06 pm

!!!!!!!!!!!1.KİTABIN FİNALİ!!!!!!!!!(BEĞENİRSENİZ 2. KİTABIN ÇEVİRİSİNE BAŞLARIM Very Happy )

BÖLÜM 10

Yağmur yeni yağmıştı Ashley bu kokuyu çok seviyordu ıslak kaldırımda yürüyebildiği kadar yürümek istiyordu neredeyse gece yarısı olmuştu ama bu umrunda değildi.
    Birden elini büyük bir el kapattı bir kol beline dolandı ve onu kaslı bir gövdeye yasladı çığlık atmak istiyordu ama el ona engel oluyordu ve birden gözleri karardığını hissetti sanki başka bir boyuttaymış gibiydi uzayda süzülüyordu sanki.

Uyandığında floresanla yarımyamalak aydınlatılmış boş bir odadaydı elleri bağlanmış bir sandalyede oturuyordu yavaş yavaş kendine gelirken yanında biri daha olduğunu gördü oda aynı şekilde bağlanmıştı.Daha dikkatli bakınca onun Joe olduğunu gördü her yeri kanlar içindeydi.
    Ashley ‘Joe,iyi misin?’ Diye fısıldadı. Joe kafasını güçlükle kaldırarak yorgun bir şekilde gülümsedi:
    -Hiç bu kadar iyi olmamıştım Ash!
    -Sana ne oldu Joe? Joe cevap vermeye fırsat bulamadan karanlık köşeden orta yaşlı sarışın bir adam çıktı:
    -Ben söyleyeyim,bir avcımızı daha yakaladık. Dedi ve gülümsedi.
    -Biz neden burdayız,siz kimsiniz? Adam aynına gelerek çenesini kaldırdı.
    -Fazla soru sormamak her zaman daha iyidir .dedi ve gülümsedi adamın köpek dişleri çok sivriydi bu…
    -Siz vampirsiniz Stacy haklıymış dedi adam gülümseyerek uzaklaştı Ashley kapıya bakınca orada uzun boylu kaslı kırmızı gözleri ve sivri köpek dişleri olmasa gayet yakışıklı sayılabilecek bir adam duruyordu.Ashley Joe’ya dönerek:
    -Neden burdasın ve neden buradayım? Joe yorgun bir şekilde baktı:
    -Öncelikle neden burda olduğun hakkında hiçbir fikrim ok ama ben yanlış zamanda yanlış yerde bulunmuş kurtların arasına düşmüş bir kuzuyum dedi ve başını tekrar yere indirdi.
    Sarışın adam gülerek Joe doğru yürüdü:
    -Sen mi kuzusun?Kuzular avlanmaz.
    -Adamın eğer yalnız olsaydık seni bitirirdim ama peşine it sürünü taktığın için yapacak bir şeyim yoktu.
    -Yüz yıllardır sizi öldürmek için uğraşıyorum ama ona gerek yok çünkü siz kendi ayağınızla geliyorsunuz. Dedi ve gülerek:
    -Jack bu pisliği götürün. Dedi ve bu süzle arkalarından kaslı bir adam çıkıp Joe’yu çözerek götürdü.Sarışın adamda peşlerinden gitti.Ashley arkalarından bakmakla yetindi.Bir süre sonra kapıdaki adam ona yaklaşmaya başladı ve Joe’nun sandalyesine oturdu.ve birden adamın siyah saçları sarılaşmaya başladı kırmızı gözleri yeşil’e döndü bu yüz Ashley’e çok tanıdık geldi.Bu Martin’di.
    -Martin sen ölmüştün. Adam şaşkınlıkla Ashley’e baktı.
    -Ben Martin değilim neyse umarım seni buraya getirirken canını yakmamışımdır.
    -O sen miydin neden beni buraya getirdin?
    -Bilmem emirlere uymak zorundayım.
    Ashley korkak bir sesle:
    -Ona ne yapıcaklar? Adam gülümsedi 25 yaşlarındaydı:
    -Öldürebilirler yada daha kötüsü yaşayan ölüye çevirirler.
    -Yaşayan ölü mü?
    -Vampir demek istiyorum dedi ve birden eski haline döndü:siyah saçlar, kırmızı gözler ve sivri diş sonra kapıdan çıktı.Ashley yalnız kalmıştı. Birkaç dakika sonra Joe’nın bağırdığını duydu ona işkence ediyorlardı.Artık Ashley bağırmalara dayanamıyordu kulağını kapatmak istiyordu ama ipler onu engelliyordu.Bağırmalar yavaş yavaş kesildi sonra gülüşmeler duyuldu Joe ölmüş olmalıydı. Ashley dayanamayıp ağlamaya başladı:
    -Joe!!
    Birden kapı sonuna kadar hızlı bir şekilde açıldı ve duvara çaptı gelen Tom’du.Kanlı sivri dişleri kırmızı gözleri ve hertarafı kan olmuş beyaz gömleğiyle kapıda duruyordu,elinde bıcak vardı ucuncan kan damlıyordu bıçağın sivri ucunu Ashley’e doğrulttu:
    -Sıra sende,küçük kız.
    fashion_queen
    fashion_queen
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından fashion_queen C.tesi Eyl. 18, 2010 4:07 pm

Clodya_Alas demiş ki:oha !

Koptum biliyorum herkesi bekleticeğime hepsini attım çünkü okul başlayınca uzun bir zaman bilgisayarı açamayabilirim bu arada finalde oldu işte Very Happy
    Clodya_Alas
    Clodya_Alas
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından Clodya_Alas C.tesi Eyl. 18, 2010 4:08 pm

e kız ii oldu okul açıliodu ama elimden geldiince takip etmeye çalışcam
    cadı derki;
    Elveda
    Crying or Very sad Sad
    fashion_queen
    fashion_queen
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından fashion_queen C.tesi Eyl. 18, 2010 4:09 pm

bölümler nasıl bunu arkadaşımla 1 ay yazmıştık Koptum
    ebru
    ebru
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından ebru Ptsi Eyl. 20, 2010 6:16 pm

çok güzel olmuş canım.ellerine sağlık.yb Very Happy

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 10:04 am