Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

ERİC KLAPTON ve STEVE WİNWOOD 13 HAZİRAN DA İSTANBUL DA

RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

ERİC KLAPTON ve STEVE WİNWOOD 13 HAZİRAN DA İSTANBUL DA Empty ERİC KLAPTON ve STEVE WİNWOOD 13 HAZİRAN DA İSTANBUL DA

Mesaj tarafından RUH Ptsi Haz. 07, 2010 8:32 am

Eric Clapton ve Steve Winwood 13 Haziran’da İstanbul’da

19 Grammy ödüllü gitar efsanesi Eric Clapton ve rock müzik tarihinin en çarpıcı seslerinden Steve Winwood İstanbul’da bir araya geliyor! Dream TV’nin medya sponsoru olduğu konser 13 Haziran 2010 Pazar günü Turkcell Kuruçeşme Arena’da gerçekleşecek. Winwood Clapton’la arkadaşlığının ilk yılları için “Ben 15, 16 yaşlarındaydım, o ise 18, 19 ve bana ağabeylik yapardı.” diyor. “Beraber müzik dinler, müzik konuşurduk. Arkadaşlığımızın en başlarından beri ağabeylik rolünü üstlendi." Dostlukları pekiştikçe Clapton ve Winwood yanlarına davulcu Ginger Baker ve basçı Rich Grech’i de alarak Blind Faith’i kurdular. 1969 yılında liste başı olan grupla aynı ismi taşıyan tek bir albüm yayınladıktan sonra grubu dağıttılar. Ama, ne Clapton’ın ne de Winwood’un kariyerinde spotlar ışıltısını kaybetti. Clapton 19 Grammy Ödülü kazandı ve üç farklı durumda Rock ‘n’Roll Hall of Fame’e davet edilmenin onurunu yaşadı; Winwood Yılın Albümü ve Higher Love şarkısıyla En İyi Erkek Vocal Performansı gibi dallarda Grammy aldı. Tekrar bir araya gelme kararı ise Clapton’dan çıktı. İkili, Jimi Hendrix’ten (Little Wing), Clapton’tan (Forever Man), JJ Cale’in (Cocaine) Winwood’un Traffic adlı grubundan (Pearly Queen) ve Hendrix’in "Voodoo Chile" ının 16 dakikalik bir versiyonu gibi çaldıkları parçalarla, dinleyicileri rock’n roll’un altın çağlarına geri götürüyorlar ve performanslarını Blind Faith albümünden çaldıkları hitlerle süsleyerek hem eski hem yeni fanlara unutulmaz bir gece yaşatıyorlar

Forum Saati Çarş. Mayıs 15, 2024 1:37 am