Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

+2
¤ тσяу ¤
dilry95
6 posters

Gölgelerin Peşinde

dilry95
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Gölgelerin Peşinde Empty Gölgelerin Peşinde

Mesaj tarafından dilry95 Paz Şub. 28, 2010 8:14 pm

Lorina Charlotte Liddell: kimilerine göre masummuş gibi gözükse de o tatlı görünüşünün altında bambaşka biri durmakta, mükemmeliyetçi biri olduğu kadar acımasız ve soğuk bir kişiliğe sahip, tek amacı kuzenini korumak. yaklaşık 170 boyunda, Siyah saçları kahverengi gözleri var, buğday tenli. Duru bir güzelliğe sahip. 22 YAşında.

Edith Mary Liddell: Lorina'nın kuzeni, canayakın sakin ve sabırlı, olumlu bir bakış açısına sahip. Yaratıcı bir kişiliği var ve çevresinde dönen herşeye kıyasla oldukça sıradan. Hikayemizin esas kızı Very Happy kahverengi saçlı kahverengi gözlü, Beyaz tenli, minyon bir yapıya sahip. Yaklaşık 150 boyunda ve 16 yaşında.

Milo Winter: Geçmişi hakkında kimse kayde değer bir bilgiye sahip değil. Kendisi bile daha kim olduğu çözememiştir. Kimlik karmaşası içindedir. Kahverengi saçları siyah gözleri var. yaklaşık 180 boyunda. Nedense kendini Edith'e karşı korumacı hissediyor. 16 yaşında.

Theophilus Carter: Lorina'nın en yakın arkadaşı, yaşadıkları yüzünden birbirlerinin sırdaşları oldular. Daha doğrusu planlardıkları yüzünden. Sarı saçlı kahverengi gözlü yaklaşık 170 boyunda. 24 yaşında.

Elizabeth Browning: Bir sabah aniden çıkagelen tanrı misafiri
    Ailesini kaybettiğini ve kimsesi olmadığını söyleyip kendini
    Liddell'ların küçük evine kabul ettirmiştir. Edith hariç herkeste ürpertici bırakıyor. Gizemli bir kişiliği olması dışında aslında oldukça canayakın biri. İstediği zaman insaların karanlık günlerinde Güneş gibi umut veriyor. Ancak güvenilmesi önerilmeyen bir kişi. kızıl saçlı mavi gözlü 16 yaşında. Ama daha büyük gösteriyor.

Cassie Clifton: problemli bir genç. İçine kapanık ve bunalım takılan biri. Hayatın önem verdiği pek kimse yok. kahverengi saçlı, mavi gözlü.

Cathy Bridge: Liddell Ailesin tatlı komşusu. Her zaman yardımsever biri olmuştur. siyah saçlı mavi gözlü. Renkli bir kişiliğe sahip. Müzik dinlemeyi, yemek yapmayı ve arka bahçesinde çiçekleriyle uğraşmayı çok sever.

Steven Worthington: 1.84 boyunda siyah saçlı beyaz tenli bir vampir. gözlerinin rengi ruh haline göre değişir. Nedeni bilinmeyen ve sıradışı bir şekilde düşünce okuyabilir.

Catherine Fairy:Soyadına uygun olarak peri gibi güzel 1.57 boyunda sarı saçlı kaverengi gözlü ketum, Eski ravenloft malikanesi de yaşayan bir kadın. Etrafındaki insaları kendinden uzaklaştırmak gibi bir özelliği var.

Amanda Godstow: Edith'in en yakın arkadaşı aynı zamanda bir Vampir(ki bunu Edith dışında kimse bilmemekte). Tabuları yıkmayı sever. İnsanlar bunu dikkat çekmek için yaptığını sansa da o gerçekten içinden gelerek yapıyor bunları. Sarışın Mavi gözlü. 175 boyunda. Azılı bir Blondie, H.I.M, Beatles, Megadeth ve Opeth hayranı. Agnostik*.

Carl Karlsen: Amanda'nın arkadaşı gibi davransa da kendisi kötü biri. Kötünün canlanmış hali demek daha doğru olur. Beyaz saçlı mavi gözlü beyaz tenli 17 yaşında. Albino olduğu ya da saçlarını boyattığını söyleniyor. Garip bir şekilde Saçlarının Rengini çok sık değiştiriyor.

Carol Karlsen: elizabeth in en yakın arkadaşı. Beyaz saçlı mavi gözlü beyaz tenli 17 yaşındaki bir cadı. saçının beyazlığı yaptığı büyülere göre değişiyor. örneğin kara büyü yaptığında saçları siyaha dönüyor. Edith, Milo, Elizabeth, Amanda, Carl ve Steven la aynı okulda okumakta.

KONU: Olaylar bir gece Lorina'nın yolda giderken bir adam tarafından saldırıya uğramasıyla başlar. boynu ısırılan Lorina bu olaydan kıl payı kurtulur. Edith bu adamın kim ve neden kendisine saldırıya uğradığını araştırmaya başlamasıyla etrafında gerçekleşenleri anlatır.

Agnostik= Agnostisizm ya da bilinmezcilik, tanrının ya da tanrıların varlığının ya da yokluğunun bilinemeyeceğini öngören felsefe akımıdır. Bu felsefenin takipçilerine agnostik denir.
    dilry95
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Gölgelerin Peşinde Empty Geri: Gölgelerin Peşinde

Mesaj tarafından dilry95 Salı Mart 02, 2010 9:58 pm

diğer iki hikayenin bir kaç yıl sonrası bu arada Smile
    ¤ тσяу ¤
    ¤ тσяу ¤
    Chosen
    Chosen

Mesaj tarafından ¤ тσяу ¤ C.tesi Mart 06, 2010 12:16 am

Devamı nerde şekerimmmmm ????? YBB Very Happy
    dilry95
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından dilry95 C.tesi Mart 06, 2010 3:40 pm

istek gelmedi eklemeye tırstım :/
    ¤ тσяу ¤
    ¤ тσяу ¤
    Chosen
    Chosen

Mesaj tarafından ¤ тσяу ¤ C.tesi Mart 06, 2010 4:37 pm

GeLirr sen yazzzzz Very Happy YBBB attttttt Lütfenn Very Happy
    addie487
    addie487
    Chosen
    Chosen

Mesaj tarafından addie487 Paz Mart 07, 2010 1:09 am

devam edermisin Smile
    ¤ тσяу ¤
    ¤ тσяу ¤
    Chosen
    Chosen

Mesaj tarafından ¤ тσяу ¤ Paz Mart 07, 2010 1:16 am

YBBBB Very Happy Very Happy
    dilry95
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından dilry95 Ptsi Mart 08, 2010 9:36 pm

yb yi yazdım yarın koyacağım Very Happy
    spiders1995
    spiders1995
    Betrayed
    Betrayed

Mesaj tarafından spiders1995 Ptsi Mart 08, 2010 11:00 pm

yb yoksa yorumda yokk Very Happy yb????
    dilry95
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından dilry95 Paz Mart 14, 2010 10:13 pm

1. BÖLÜM

‘Edith!!! Yataktan kalkma vakti geldi. Hadi bakalım uyan!’ dedi Lorina mayışmış bir halde. Ahh kahretsin. Yeni bir gün daha. Lorina uyanmasın diye kaç dakikadır hareket etmeden yatağımda uzanıyordum. Gıcırdamayan bir yatak alsak iyi olacak. En küçük hareketimle bile insanlar o derin uykularından uyanıyor.
    ‘Uyanık olduğunu biliyorum seni küçük sersem’’ diyip hop diye yatağıma zıpladı ve eskiden annemin bana yaptığı gibi beni gıdıklamaya başladı.
    ‘Uyan bakalım seni küçük uykucu.’ Dedi o tatlı sesi ve pozitif tavrıyla.
    ‘Uyandım tamam.’ diyip yataktan zıpladım…

Lorina’nın beni okula bırakmasıyla birlikte güne tamamen başlamış olmuştum. İlk günüm ki gibi heyecanlı ve mutsuzdum. Amanda’nın bana o korkunç geröeği söylemesinden sonra sürekli ondan kaçmış telefonlarına cevap vermemiş ve okulu asmıştım. Kahretsin ki kontrol delisi bir velim var. Ve okulu kontrol edip etmediğini araştırmayacak kadar aptalım. Evet, ceza aldım. Umm.. ne kadardı hatırlamıyorum. Neyse şimdi daha olumsuz düşüncelerle günü daha da bozmasam iyi olacak. Amanda beni büyük ihtimalle arıyor olmalı.

‘Edith!! Beni ne kadar kırdığını tahmin edemezsin!’ diye bir ses duyduktan sonra hemen arkamı döndüm ve Amanda’yı ve o kızgın-bilmiş yüz ifadesini.

‘Sana beni araştırma demedim mi? Bak artık benimle konuşmak istemiyorsun. Çünkü korkuyorsun!! İşte bu yüzden kimseye söylemiyordum zeki arkadaşım!’

‘Bak Amanda bana biraz zaman vermelisin her şeyi sindirmem elbette zaman alır. Bir insanın kaldırabileceği ve kaldıramayacağı şeyler var. Biraz zaman lütfen.’

‘Zamandan başka hiçbir şeyim yok Edith hiç merak etme..’ dedi ve saçlarını savurarak okulun bahçesinden içeri doğru ilerledi.

İlk sorunu hallettik sıra geldi number 2’ya. Milo yani 10 yıllık arkadaşımdan birden hoşlanmaya başlamam ve bunu günlüğüme yazmam üstüne üstük günlüğümü kaybedip Milo’lara gittiğimde günlüğü onun çekmecesinde bulma olayına. Şimdi ben bu çocuğun yüzüne nasıl bakacağım. En kötü günlerden 2. si olmalı bugün. Çünkü en kötü günümde Amanda’nın ne olduğunu, Milo’nun günlüğümü okumasını öğrendiğim, Elizabeth diye bir kaçık tarafından –sonra arkadaş olduk gerçi o ayrı durum- korkutulmamın, tanımadığım bir adamın beni takip etmesiyle birlikte bana araba çarpması ve son olarak Lorina’nın beni hastaneye kadar takip edip sonsuza kadar -muhtemelen- cezaya çarptırılmamın yaşandığı gündü.

Koridorda yürürken karşıma birden Milo’nun çıkmasıyla irkildim. Daha Amanda’yla konuşmamızdan 1-2 dk geçmişti. Bu kadar da şanssızlık olmazki. Kafamı yukaırya doğru çevirip ‘Sırada ne var? Çok merak ediyorum!’ dedim serzenirmişcesine karma’ya (gerçi inanmam bile karma felsefesine ama… yani mantıken hayatta hep iyilik yapan kötülük, kötülük yapan da iyilik buluyor. Ben bu 16 yıllık hayatımdan bunu anlamış bulunmaktayım!).

‘Heyy pek bir sinirliyiz sabah sabah? Bir şey mi oldu?’ dediği anda avcumun içi alnıma gelecek şekilde şaplattım

‘Milo bak gerçekten çok utanıyorum ve şu an saçma sapan bir konuşma yapacak bir durumda bile değilim. Tamam sana karşı bir takım duygular besledim ve bunun 10 yıllık arkadaşlığımızı bozmasını hiç istemem. Lütfen bu konuyu unutalım çünkü..
    Ne bileyim işte elektrik aldım gibi bişi olmuştu o zamanlar ama şimdi geçip gitti. Tamam mı? Ve o ağzını kaparsan sevinirim. Dur bir dakika ben bu ifadeyi biliyorum! Ah hayır ben tam bir salağım’ dedim ve uzun bir iç geçirip yanımda duran kolona sırtımı yasladım.

‘Ben günlüğünü okumamıştım..’ dedi şok olduğu belli olan bir sesle.

‘O kadarını anladım. Hayatımda bu kadar rezil olduğumu hatırlamıyorum.’ gözlerim yanmaya başlamıştı. Saçımla yüzümü örtüp

‘Ben tarih sınıfına gitsem iyi olacak’ dedim sesimin çatlamasına engel olamayarak. Ve ona sırtımı dönüp tarih sınıfına doğru yürümeye başladım. Bir günde 2 arkadaş kaybetmiş olabilirim ve maalesef gün daha yeni başladı…

1. BÖLÜM SONU
    dilry95
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından dilry95 Salı Mart 16, 2010 6:04 pm

2. bölümü de yarın koyacağım Smile
    dilry95
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından dilry95 C.tesi Mart 20, 2010 1:45 pm

bölümleri yazdım ama..
    bushra
    bushra
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından bushra C.tesi Mart 20, 2010 4:38 pm

ne bekliyosun koysana sabırsızlanıyoruz Very Happy
    dilry95
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından dilry95 Paz Mart 21, 2010 7:37 pm

tamam koyuyorum şimdi Smile
    dilry95
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından dilry95 Ptsi Mart 22, 2010 11:32 pm

2. BÖLÜM

Tarih sınıfına girdiğim anda benim sıra dışı sıra arkadaşım Cassie önümde bitti.

‘Edith bana yardım etmelisin. Arabamı Patrick’in yani aldığı Harley sine çarptım. Ne yapacağımı bilmiyorum beni büyük ihtimalle o sapkın arkadaşlarıyla beraber öldürür. N’olur bana yardım et. Bu okulda bir tek seni sever. Belki biraz yumuşatabilirsin? Ha? Olur değil mi?’ dedi telaşlı bir şekilde bütün kelimeliri bir defada söyleyerek.

‘Tabii ki konuşurum Patrick’le ama o Harley yi büyük ğraşlar sonucu almıştı? Hasar miktarını söylersen beni çok mutlu edersin.’ dedim

‘Umm..’ diye bir şeyler geveledi ama yüzündeki ekşimiş limon ifadesin motorsikletin büyük hasara uğradığını anlayabiliyordum.

‘Tamam anladım tatlım. Ben yine de konuşurum ama ne kadar etkim olur bilemiyorum.’ Dedim kendimden emin bir şekilde.

‘Saol Edith sen bir tanesin’ dedi ve bana sıkıca sarıldı sonra da hızlıca bırakarak sınıftan dışarı çıktı. Dufy Duck lı kol saatim bana dersin başlamasına daha yarım saat olduğunu söylüyordu. En iyisi gidip Cassie’nin şu işini halletmekti. Koşar adımlarla sınıftan çıkarak kantine gittim- Patrick hep orda olur-

‘O kahrolasıca fahişeyi elime bir geçirirsem boğazını ağzımla parçalayacağım.’ Diye bir ses duydum kantine girdiğim anda. Ahh! Kahretsin bu sinirden köpürmüş olan Patrick’in sesiydi. Elimi sallayarak köşede duvara yaslanmış arkadaşlarıyla duran Pat’in yanına gittim.

‘Ah Edith bu ne sürpriz. Tam da deli olduğum zamanda. Bak seni severim pollyanna. Ama kendi iyiliğin için gitsen iyi olur çünkü sinirden deliye dönmüş durumdayım.’

‘Evet onu anlayabiliyorum. Duydum ki Harley ne bişiler olmuş. Yardım edebileceğim bir şey varsa söyle diyecektim. Ama istersen gidebilirim’ dedim kafamı yere eğip dudaklarımı büzerek.

‘Tamam tamam hemen tweety moduna girme. Beni hasta ediyor o. Bak sana ne olduğunu anlatayım. Senin o UCUBE arkadaiın Cassie benim Harley mi mahvetti. Olan bu!!’ sırtını yasladığı yerden doğrulup kafasını bana doğru eğerek bağırdı. Kahretsin! Herkesin boyu benden uzun olmak zorunda mıydı sanki?!

‘Bak anladım sinirlisin. Ama bana bağırma hakkına sahip değilsin. Git sinirlerini dalkavuklarından birine çıkar!!’ dedim. Biryandan da ellerimi belime koymuş nasihat verirmiş havasınca ona kötü kötü bakış atıyordum. Yüzü domastes gibi kıpkırmızı olmuştu. Sanırım bu gitmem gerektiğinin bir işaretiydi. Geri geri yürüyerek
    ‘Neyse Patrick Cassie yi bu seferlik affediverirsin artık. Byeeee!!’ dedim ellerimi onu uzaktan da olmaya çalışırsa durdurmaya çalışarak. Sonra PAT! Bir şeye çarpıp popomun üstüne düşüverdim. İşte o anda Pat bana küçümser bir ifadeyle bakarak bir kahkaha patlattı. Bir anda bütün kantin ahalisi bana bakarak gülmeye başlamıştı. Doğrulmaya çalışırken bir dirseğimden tutup beni ayağa kaldırdı. Sırtımı tam ona teşekkür etmek için dönerken. Kantin kapıları ardına kadar gümdüyerek açıldı. İçinden bana tanıdık gelen siyah deri ceketli bir adam çıktı.

‘Heyy Pat! Buraya baksana! Okula gelerek benden kaçabileceğini mi sandın?! Bir daha düşün istersen’ dedi ve hızla pat’ e doğru gidip elleriyle onu boğmaya başladı. Bir anda kıyamet kopmuştu. Herkes birbirine girdi ve bende arada kaynıyacaktım sanırım.

‘Hadi buradan çıkmamız lazım’ dedi arkamdan gelen ses. Arkamı döndüğümde bu adamın hem ona çarptığım hem de bana saldıran adam olduğunu gördüm. Beni elimden tuttuğu gibi çekiştirerek dışara çıkarmaya başladı..

2. BÖLÜM SONU
    AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Cuma Nis. 30, 2010 9:06 pm

Uzun süredir yeni bölüm gelmediği için arşive kaldırılmıştır hikaye sahibi istediği zaman çıkarttırabilir

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 5:50 pm