Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

+4
AhMeT&SeLiM-night
Kiraz*
Headbanger
Phoenix
8 posters

Metal, Satanizm Müziği Değildir!

Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Metal, Satanizm Müziği Değildir! Empty Metal, Satanizm Müziği Değildir!

Mesaj tarafından Phoenix Perş. Ekim 21, 2010 1:19 pm

METAL MÜZİK, SATANİZM MÜZİĞİ DEĞİLDİR!

Metal, Satanizm Müziği Değildir! Downloadbandcrowd400x2750jz

Bazı kişiler-özellikle başı boş popçular- çıkıpta metalcilerin "satanist" olduğunu, metal müziğinde onlara özgü bir müzik türü olduğunu öne sürüyor.Tamamen cahil insanlardan oluşan bu grup saçmalıklarını yaymaya devam ediyor.Ama bilmedikleri sadece Metalin Satanist müziği olmadığı değil, Satanizmin ne olduğu da.

"Şimdiye Kadar Tanıdığım En Canayakın, En Yardınsever İnsanlar Metalciler Oldu."

Ruhani Satanizm aslında kan ve şiddet içermeyen kişileri içerir.Sadece Tanrı'nın Şeytan olduğuna inanırlar.Ayinleri ise kedi kesmek tarzı şeyler değildir, zaten ayinde korkulacak bir kelime değildir.Hristiyanların ya da müslümanların ibadetleri gibi onlarda ritüel yaparlar.

"Keşke Herkes Metal Takılsa,Keşke Herkes Metalcileri Anlayabilse..."

Ama insanlar Metali vahşet ve kan ile sarılmış bir şiddet yandaşlığı olarak görüyor.Oysaki biz sadece sevdiğimiz müziği dinliyoruz.Zevk-renk meselesinden bahsedipte sonra çıkıp bunu söyleyen herkes iki yüzlüdür!

"Müslüm Gürses Konserinde Kendini Jiletleyenlerde Satanist Midir?"

Buna karşı tam tersi pek çok metalci bunu söyleyen popçulardan ve diğerlerinden dinlerine daha çok bağlıdırlar.Zaten bunu söyleyenlerin çoğunun savunduğu müzik tarzının temelinde orasını burasını açıp bundan para kazanan kişiler vardır.Şayet sizin desteklediğiniz şey buysa, boş beyinler ve salyası akan insan topluluğu oluşturmaksa amacınız o zaman satanist adı altında dışlanan metalci olmayı tercih ederim!

Slayersız Bir Dünya, Iron Maidensız Bir Uzay, Within Temptationsız Bir Ütopya Düşünemiyorum...

Headbanger
    Headbanger
    Untamed
    Untamed

Metal, Satanizm Müziği Değildir! Empty Geri: Metal, Satanizm Müziği Değildir!

Mesaj tarafından Headbanger Perş. Ekim 21, 2010 2:39 pm

:)Beni yazar mısın Mell? Bir MetaLci oLarak tabii ki bende senin gibi düşünüyorum Smile
    Kiraz*
    Kiraz*
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Kiraz* Perş. Ekim 21, 2010 2:39 pm

Daha iki gün önce sınıfta yakın bir arkadaşımla bu yüzden tartıştık. Bana metalin sadece beyni yorduğunu ve satanist müziği olduğu söyledi. Tabikii uzun bir açıklama yaptım ve sonunda dediği şey:

-Hadi ya. Ben bu tarafını hiç düşünmemiştim. Eve gidince indirirm bir kaç şarkı.

İnsanlar iki üç b*ktan grubu dinleyipte yorum yapmamalı!
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix Perş. Ekim 21, 2010 3:04 pm

Metalcileri işi gücü olmayan aptal bilgisiz insanlar zannediyorlar.Oysa ben dahil tanıdığım bütün metalciler başı boşluktan uzak, ileriye dönük çalışmalar yapan, kültürel açıdan sürekli kendini doyurmaya çalışan kişilerdir.
    Bunları hiç bir popçuda-özellikle- görmedim ve göreceğimi de pek sanmıyorum.Önyargılarına ve saçma sapan düşüncelerine öyle sıkı sarılmışlar ki kör olmuşlar.
    Kiraz*
    Kiraz*
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Kiraz* Perş. Ekim 21, 2010 3:13 pm

Metal söyleyenler gerçek sanatçılardır. Ayrıca bir taraflarını da açıp meşhur olma çabaları yoktur.
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix Perş. Ekim 21, 2010 3:17 pm

Ayrıca özellikle türkiye'de yapılan ondan söz bunda beste alma olayınada gıcığım.Onlar sanatçı değildir.
    Beyonce, Britney gibileride orasını burasını açmaktan zevk alıyor.Çünkü o zaman millet onlara bakmaktan şarkı sözlerindeki saçmalığı fark etmiyor.
    gaga da bir şekilde saçma kıyafetler giyip kendini ben farklıyım havasına sokmaya çalışıyor.Eskiden gayet normal biriymiş.Ayrıca en azından Britney'nin tipi fena değilde orasını burasını açıyor, gaga çirkinde yani.
    AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Perş. Ekim 21, 2010 3:27 pm

gagayı işin içine sokma gaga müziği değiştirdi bu gerçek pop dinleyenlere müziğin yalnızca güzel olanların işi olmadığını kanıtladı artık.Bu başlık altında popla alakalı konuşulmamalı.Ben de destekliyorum ama gagayı her zaman savunurum.Beni de yaz Very Happy

Birde şu var metalcilere mazoşist diyenlerde oluyor.Her insan mazoşistdir.Bir seviyeye kadar acıdan hoşlanır.Bunu da demek istedim. Koptum
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix Perş. Ekim 21, 2010 3:38 pm

Ben gaganın giyinişini ve tavrını eleştirdim kadının müziğini beğenmiyorum ama sadece iki şarkısını(ya da 2.5) bildiğim için kesin bir eleştiri yapamam.
    Her insan mazoşist değildir.En ufak bir şeyde bir taraflarını yırtarcasına ağlayan insanlar çoğunlukta.Zaten mazoşizm sadece acıdan zevk almak anlamında değildir.Yani tam olarak değildir, daha farklıdır.O yüzden her insan mazoşist değildir, her metalcide mazoşist değildir.
    Mazoşist değilim ama bir açıdan acı seviyem bayağı yüksektir yani kolay canım yanmaz.
    AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Perş. Ekim 21, 2010 3:40 pm

bana şöyle yorumlar yazma Koptum şöyle yorumların sinirimi bozuyor. Koptum
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix Perş. Ekim 21, 2010 3:43 pm

Ne yaptım lan? Koptum
    mavi_keßeLeck
    mavi_keßeLeck
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından mavi_keßeLeck Perş. Ekim 21, 2010 3:52 pm

Şimdiye kadar tanıdığım en iyi, en canayakın insanların büyük bir çoğunluğunu metalciler oluşturuyor. İçleri dışları bir. Very Happy (Gerçek metalcileri kast ediyorum , laf olsun diye siyah giyinip 1-2 şarkı öğrenenleri değil ) Metal müziği ben de seviyorum ve bunu satanizmle özdeşleştiren cahillerden nefret ediyorum.
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix Perş. Ekim 21, 2010 4:08 pm

süpersin İrrr Cool
    mavi_keßeLeck
    mavi_keßeLeck
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından mavi_keßeLeck Perş. Ekim 21, 2010 4:15 pm

Beni sizler yarattınız. Razz Koptum Senin yazın da harika olmuş. Cool
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix Perş. Ekim 21, 2010 4:19 pm

Sağolasın kardeş Cool
    mavi_keßeLeck
    mavi_keßeLeck
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından mavi_keßeLeck Perş. Ekim 21, 2010 4:22 pm

Bacımsın Cool (Yok lan anamsın Koptum )
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix Perş. Ekim 21, 2010 4:25 pm

kızım Cool
    böyle bir evlat yetiştirdiğim için gurur duyuyorum Sad
    mavi_keßeLeck
    mavi_keßeLeck
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından mavi_keßeLeck Perş. Ekim 21, 2010 4:31 pm

Tek amacım sülalemize layık olmak Sad Koptum
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix Perş. Ekim 21, 2010 4:31 pm

oldun Cool
    mavi_keßeLeck
    mavi_keßeLeck
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından mavi_keßeLeck Perş. Ekim 21, 2010 4:34 pm

Çok mesudum, sevgili valideciğim. Sad
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix Perş. Ekim 21, 2010 4:39 pm

ağlama beni de ağlatacaksın, zaten hüzünlü moddayım Sad
    mavi_keßeLeck
    mavi_keßeLeck
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından mavi_keßeLeck Perş. Ekim 21, 2010 4:44 pm

O zaman bu kadar aile saadeti yeter. Razz
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix Perş. Ekim 21, 2010 4:55 pm

yeter Very Happy zaten acı çekiyorum Koptum
    bir de sen vurma Koptum
    Headbanger
    Headbanger
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından Headbanger Perş. Ekim 21, 2010 5:34 pm

Metal müzik hakkında saçma sapan yorumlar yapanlar, ne bir grup bilirler ne de adam gibi bi metal şarkısı... Dinlemiyorlar ki. Öyle oturdukları yerden ahkam kesmek kolay... Mesala annem, metal dinlememe kızıp, ön yargılı davranıyordu. Ona Fear of The Dark'ı dinlettim. Annem hoşuna gitmeyen müziği ne olursa olsun kapatır ama Fear of The Dark'ı kapatmadı. Şarkı bittiğinde yorumda yapmadı. Daha bir saat geçmemişti baktım kendisi açmış dinliyor. Cidden. Bende gittim Türkçesini okuttum
    "Basit bir karanlık korkusunu bile mükkemmel işlemişler." dedi. Smile Aslında metal müzikten korkmayıp, onu dinlemeye ve anlamaya çalışsınlar, ondan sonra kararlarını versinler.
    Hep kendi kendime 'Acaba şu dünyada ki tek ön yargılı olmayan kişiler metalciler mi?' diye soruyorum, bence öyle...
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix Perş. Ekim 21, 2010 5:39 pm

Bence kesinlikle metalciler.Çünkü kendileri önyargı altında yeterince eziliyorlar.Aslında bu tür insanlar hakkında konuşmak bile gereksiz ama bizde insanız, sadece dış görünüşümüz ve dinlediklerimiz yüzünden duygusuz değiliz.
    Şimdi bazılarınız çok iyi biliyorum popçular hakkında önyargılı olduğumu söyleyecek ya da düşünecek.Ama önyargı eleştirmek demek değildir.Bunu kafanıza sokun.Adam gibi biri çıksın metali çözmüş biri çıkıp eleştirsin(satanist falan demeden adam gibi eleştirsin) kendi fikrimi söyler otururum, saygı duyarım.Ama yok.Biz popçuları yeterince biliyoruz, sağolsunlar her an medyanın eline malzeme verip orda burda görünmek için çabalıyorlar.Ve ne yazık ki çevremiz o tarz insanlarla dolu.
    Headbanger
    Headbanger
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından Headbanger Perş. Ekim 21, 2010 5:42 pm

Her zaman dediğim gibi, bu düzen değişmeli. Ama ne yapılırsa yapılsın bunlar değişmez. En iyisi biz onların seslerini bastırmak için kendi müziğimizin sesini açalım! Elden başka birşey gelmez çünkü...

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 3:36 am