Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

2 posters

Dünyanın En Eski Esprileri

RRRockerrr
    RRRockerrr
    Betrayed
    Betrayed

Dünyanın En Eski Esprileri Empty Dünyanın En Eski Esprileri

Mesaj tarafından RRRockerrr Perş. Eyl. 16, 2010 4:33 pm

Dünyanın en eski esprisi M.Ö. 1900’e dayanıyor. Sümerler’in kitabelerindeki espri şöyle: “Ezelden beri asla gerçekleşmeyen tek olay şudur: Bir kadın kocasının kucağında oturmaz”

“Ezelden beri asla gerçekleşmeyen tek olay şudur: Bir kadın kocasının kucağında oturmaz”, Wolverhampton Üniversitesi’nin araştırmaları sonucunda yayınladığı ‘dünyanın en eski 10 esprisi’ arasında birinci sırada yer alıyor. M.Ö. 1600’lerde Mısır halkının Kral Snofru üzerine yaptığı espri ikinci sırada: “Sıkılmış bir firavunu nasıl eğlendirirsiniz? Bir kayık dolusu ve sadece balık ağıyla giyinmiş genç kadını Nil’e bırakırsınız ve firavunu balık tutmaya teşvik edersiniz” Bilinen en eski İngiliz esprisi 10. yüzyıla dayanıyor: “Bir erkeğin uyluklarında asılı duran ve sık sık dürttüğü bir deliği dürtmek isteyen şey nedir? Yanıt: Anahtar.” Bazı şakalar şöyle:
    • İmparatorluğunu dolaşan Augustus kalabalıkta bir adam farketmiş. Adam fazlaca kendisine benziyormuş. Merakla sormuş “Annen bir zamanlar Saray’a hizmet etti mi?” Adam “Hayır majesteleri” deyip eklemiş: “Babam çalıştı.”
    • Kral’ın traş olduğu dalkavuk berberi sormuş, “Majesteleri saçlarının nasıl kesilmesini ister?” Kral yanıtlamış: “Sessizce.”

• İmparatorluğunu dolaşan Augustus kalabalıkta bir adam farketmiş. Adam fazlaca kendisine benziyormuş. Merakla sormuş “Annen bir zamanlar Saray’a hizmet etti mi?” Adam “Hayır majesteleri” deyip eklemiş: “Babam çalıştı.” bu güzelmişş Koptum Koptum
    feyzac
    feyzac
    Marked
    Marked

Dünyanın En Eski Esprileri Empty Geri: Dünyanın En Eski Esprileri

Mesaj tarafından feyzac Ptsi Eyl. 20, 2010 4:35 pm

www.feyzayuksel.com 7. bölüm yayında.

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 2:50 pm