Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

+4
AhMeT&SeLiM-night
stark-seros
edella
pSych0path}
8 posters

13 Eylül'de 'Hayır'ı Dünyada Savunamam!

pSych0path}
    pSych0path}
    Moderatör
    Moderatör

13 Eylül'de 'Hayır'ı Dünyada Savunamam! Empty 13 Eylül'de 'Hayır'ı Dünyada Savunamam!

Mesaj tarafından pSych0path} Salı Eyl. 07, 2010 7:49 pm

Dışİşlerİ Bakanı Ahmet Davutoğlu, dün Hürriyet Gazetesi’ni ziyaret ederek, yazı işleri toplantısına katıldı. Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu ve Yayın Koordinatörü Fikret Ercan gazetenin nasıl hazırlandığı konusunda Davutoğlu’na bilgi verdi, ardından gündeme ilişkin toplantı yapıldı. Davutoğlu’nun “Demek bu iş böyle oluyormuş. Siz de bir gün bizim bakanlığın iç koordinasyon toplantısına katılırsanız eminim aynı şeyi dersiniz” sözleri üzerine “Siz gündemi gördünüz biz de kriptoları göreceksek neden olmasın” esprileri yapıldı. Referandum tartışmalarını dışişleri bakanı perspektifinden değerlendiren Davutoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Hayır’ı içime sindiremem

Beni dışişleri bakanı olarak ilgilendiren 13 Eylül sabahındaki tablo, Türkiye’nin dışarıdaki görünümüne ne kazandırır ne kaybettirir? 13 Eylül’de benim halkımın böyle bir pakete hayır demesini içime sindiremem, bunu savunmakta çok büyük zorluk çekeriz. Dışarıda ben Türk halkı sivil bir anayasa istiyor ve demokratikleşe talebini daha da geniş alanlara yayıyor argümanını savunmakta zorluk çekerim.

AB’den gelen eleştirilere alışmalıyız

(Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Ria Oomen-Ruijten’in pakete desteğini açıklaması üzerine gelen tepkilere) Bizim bu tür açıklamalara alışmamız lazım. Nasıl Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nden karar geliyor ve herkes açıklama yapıyor, artık bizim siyasetimizi evrensel standartlardaki bir siyasete dönüştürmemiz lazım. Bunu, iç siyasete malzeme haline getirmemek lazım.

‘Evet’le Türkiye’nin eli güçlenecek

11 Eylül’de AB gayrı-resmi dışişleri bakanları toplantısı için Brüksel’de olacağım. “Evet” çıkması durumunda AB ile uyum sürecinde Türkiye’nin eli güçlenecek. Bu pakette, hangi yönünü alırsanız alın, AB müktesebatı ve Türkiye’nin modernleşme çabası ile çelişkili tek bir madde yok. Daha önce de AB ile yaptığımız toplantılarda da bu paket masadaydı. Bu maddelerle ilgili ilerleme raporunda, tek bir olumsuz unsur olacağını düşünmüyorum. Raporda, Türkiye, ‘Yargı bağımsızlığını yok etti’ diye bir şey görmeyeceğiz. Bu konuda biz her türlü meydan okumaya hazırız.

HSYK değişikliği hükümetin aleyhine

Bu pakette yargı bağımsızlığı daha fazla garanti altına alınmaktadır. İlk defa HSYK’nın kendi iç teftiş mekanizması kuruluyor. Şu anki uygulama teftiş Adalet Bakanlığında. İkincisi şu an HSYK bütçesi, Adalet Bakanlığı kapsamında. Şimdi bağımsız bütçesi olacak. Aslında tüm bu değişiklikler yürütme aleyhinedir. Ekonomik ve sosyal konsey bir anayasal kurum haline geliyor. Anayasa Mahkemesi’nin üyeleri için dünyanın her yerinde, Fransa’da, Amerika’da Meclis’ten seçim var. Ben dışişleri bakanı olarak göğsümü gere gere şunu açıkça söylüyorum. Paketi, dünyanın her yerindeki gibi, yargı özerkliğini teminat altına alan bir paket olarak savunurum.

Herkes elini vicdanına koysun

Şu söylenebilir, ’İçeriği doğru ama yöntemi yanlış’ O konuda da herkesin elini vicdanına koyması lazım. 2007’de seçimlerden sonra, kapsamlı bir anayasa yazımı konusunda komisyon oluşturuldu, muhalefet partileri ‘hayır’ dedi. Ben o dönemi kayıp olarak görüyorum. Bütün muhalefet partilerini gezdim, şu teklifi götürdüm ‘AB ile ilgili kanunlar teknik kanunlarsa yani sizin siyasi olarak muhalefet edeceğiniz içeriği yoksa uzlaşmayla bunları süratle geçirelim.’ İkinci önerim de bazı anayasal düzenlemeler konusunda birlikte çalışmaktı. Muhalefetin tutumu şuydu: ‘Yasaları konuşuruz ama anayasayla gelmeyin’. Anayasayı düzeltmeden yasalar üzerinde çalışmak, temeli sağlam olmayan binada çatıyla uğraşmaya benziyor. Şu anda yapılan da binaya koruyucu destek sağlıyor, yoksa temeli tümüyle değişmesi lazım. İnşallah bu düzenlemeden sonra ilk fırsatta kapsamlı bir anayasa gerçekleşir.

Paketteki eksikleri kapatırız

Paketteki sendikal hakları düzenleyen maddede grev hakkının verilmemesine yönelik eleştiriler var. Bunların hepsi konuşulmaya açık konular. İtiraz bu ise bunu hemen yaparız. Bu toplu sözleşmelerin bitmesi durumunda sonunda grev hakkı da verilir.

Meşruiyet tartışılamaz

Ne kadar oyla kabul edildiği hukuken bir meşruluk sorunu yaratmaz. Nasıl 1987 referandumu küçük bir marjla kabul edildi ve Türkiye’deki siyasal sahneyi etkiledi, bu sefer de aynı şekilde olur. Tartışma olmayacak netlikte evet çıkacağını tahmin ediyorum. Ancak zaten 1 puan fark da olsa meşruiyet tartışması olamaz.
    edella
    edella
    Tempted
    Tempted

13 Eylül'de 'Hayır'ı Dünyada Savunamam! Empty Geri: 13 Eylül'de 'Hayır'ı Dünyada Savunamam!

Mesaj tarafından edella Salı Eyl. 07, 2010 11:05 pm

çok uzn lan bu yazı Razz
    pSych0path}
    pSych0path}
    Moderatör
    Moderatör

13 Eylül'de 'Hayır'ı Dünyada Savunamam! Empty Geri: 13 Eylül'de 'Hayır'ı Dünyada Savunamam!

Mesaj tarafından pSych0path} Salı Eyl. 07, 2010 11:12 pm

Özet geç .. deseydin yeriydi Razz
    edella
    edella
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından edella Salı Eyl. 07, 2010 11:16 pm

yani özet lütfen Razz siyasetten nefrt ederm ama sen özet geç Razz
    pSych0path}
    pSych0path}
    Moderatör
    Moderatör

Mesaj tarafından pSych0path} Salı Eyl. 07, 2010 11:19 pm

Dış işleri bakanı 13 Eylül'de referandum'da hayır çıkarsa ülkemizi diğer ülkelere savunamam bla bla bla demiş.
    Halbuki diğer ülkelere savunmasına gerek yok.
    Ha eğer zorundaysa da.
    İstifa etsin kurtulsun o zaman.
    edella
    edella
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından edella Salı Eyl. 07, 2010 11:20 pm

anladım saol :Dben boş oyum Razz ama boş oyada karşıyım hahaha Razz
    pSych0path}
    pSych0path}
    Moderatör
    Moderatör

Mesaj tarafından pSych0path} Salı Eyl. 07, 2010 11:21 pm

ben hayır Dil Çıkar Evrenin en dandik cümlesi oldu bu Koptum
    edella
    edella
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından edella Salı Eyl. 07, 2010 11:25 pm

haha ben karar wermöedm iştte kimisi ewt dersn ei olr dio kmisi hayr Razz
    stark-seros
    stark-seros
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından stark-seros Salı Eyl. 07, 2010 11:26 pm

ufff özet geçmen iyi olmus Very Happy evett korumana gerek yokk istifa et bitsin
    AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Salı Eyl. 07, 2010 11:40 pm

Lal özet geçerken kendi düşüncesine göre özet geçmiş oluyor.Önemli olan kendinizin okuyup değerlendirmesi bence.Boş konuşmuş benim özetim de bu. Koptum
    pSych0path}
    pSych0path}
    Moderatör
    Moderatör

Mesaj tarafından pSych0path} Salı Eyl. 07, 2010 11:55 pm

Git düzgün sakin kafayla oku selim bakalım kendi düşüncelerimi eklemiş miyim eklememiş miyim Very Happy
    caans.
    caans.
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından caans. Çarş. Eyl. 08, 2010 8:37 am

Tek söz: Hayır'cıyım.
    edella
    edella
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından edella Çarş. Eyl. 08, 2010 6:18 pm

sizde nie twitter yazıyo yha Razz selim bnm twitterda kullanıcı adım neydi yha Razz
    AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Çarş. Eyl. 08, 2010 6:48 pm

hatırlamıyorum Koptum
    edella
    edella
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından edella Çarş. Eyl. 08, 2010 7:31 pm

uff yha Razz inş mel hatrlıyodr Razz
    mervek
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından mervek Çarş. Eyl. 08, 2010 8:49 pm

benimde oyum evetten yana. hayırın hiçbir mantıklı açıklaması yok gercek bir türk vatandaşıysan eğer. Wink
    edella
    edella
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından edella Çarş. Eyl. 08, 2010 9:48 pm

işte merak ettiğim şey bu xD ewet diyenler neden ewet hayır diyenler neden hayır diyo acaba xD
    Kiraz*
    Kiraz*
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Kiraz* Çarş. Eyl. 08, 2010 9:50 pm

Gerçek bir Türk vatandaşı kendi iradesiyle karar verebilir. 13 Eylül'de 'Hayır'ı Dünyada Savunamam! Icon_wink

'Yargı' konusunda kesinlikle 'hayır'cıyım.
    mavi_keßeLeck
    mavi_keßeLeck
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından mavi_keßeLeck Çarş. Eyl. 08, 2010 9:52 pm

Faşizmi insanlara Avrupa Birliği düzeyi diye yutturuyorlar Evil or Very Mad
    Bu yüzden hayır.
    edella
    edella
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından edella Çarş. Eyl. 08, 2010 9:54 pm

iki hayır nedeni 0ewt ndeni war o zmn Razz
    Kiraz*
    Kiraz*
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Kiraz* Çarş. Eyl. 08, 2010 9:55 pm

Sümeyye nedenlerimizi zaten yazdık 13 Eylül'de 'Hayır'ı Dünyada Savunamam! Icon_biggrin
    edella
    edella
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından edella Çarş. Eyl. 08, 2010 9:55 pm

ben de saydım yazmadın demedim ki haha Razz
    Kiraz*
    Kiraz*
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Kiraz* Çarş. Eyl. 08, 2010 9:56 pm

Aslında ne yazdığınıda anlamadım ben. 13 Eylül'de 'Hayır'ı Dünyada Savunamam! 158646 Azıcık düzgün yaz 13 Eylül'de 'Hayır'ı Dünyada Savunamam! Icon_biggrin
    edella
    edella
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından edella Çarş. Eyl. 08, 2010 9:58 pm

haha dedim ya ewet diyenler nedn ewt hayr diynlr ndn hyr diyo diye iki tne saydnız neden bnde onu ddm bişiy demedim Razz Razz
    mavi_keßeLeck
    mavi_keßeLeck
    Tempted
    Tempted

Mesaj tarafından mavi_keßeLeck Çarş. Eyl. 08, 2010 10:00 pm

Neden evet diyorlar ?
    Çünkü Türkiye'nin yarısından fazlası kendi kararlarını vermekten aciz , Tayyip ne derse onu yapıyorlar. Evil or Very Mad

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 10:30 am