Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

2 posters

Yüreğine Sor

AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Yüreğine Sor Empty Yüreğine Sor

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Perş. Ocak 28, 2010 3:23 pm

Yüreğine Sor

Yusuf Kurçenli’nin yönettiği; Tuba Büyüküstün, Kenan Ece, Hakan Eratik ve Aliye Esra Salebci’nin oynadığı Yüreğine Sor, 12 Mart 2010’da vizyona giriyor.

Filmin konusu:

İki genç insan, Esma ile Mustafa birbirini sevmiştir. Gelecek, ancak birlikte olduklarında anlamlıdır onlar için. Yoksa hayatın bir değeri yoktur. Ne var ki, bu aşkın döneme ve yöreye özgü bir engeli bulunmaktadır: Mustafa gizli Hıristiyan’dır. Esma dahil herkes onu Müslüman sanmaktadır. Öbür yandan Osmanlı, yaptığı yasal düzenlemelerle Hıristiyan tebaayı Müslümanlarla eşit duruma getirmiştir. Kilise, gizli Hıristiyanların artık dinlerini açıklamasını istemektedir. Bu zor bir durumdur Mustafa için, kilise ile aşkı arasında kalmıştır. Çünkü, Hıristiyan olduğu bilinirse hayatında Esma olamayacaktır. Müslüman bir kızın bir Hıristiyan erkekle evlenmesi ne toplumsal, ne de yasal olarak mümkündür. Mustafa, Esma’yı alıp götürecek ve açıklayacaktır durumunu. Esma’nın bunu mesele etmeyeceğinden emindir. İki sevgili kaçmaya hazırlanmaktadır ki, ani bir gelişmeyle her şey değişir. Şimdi, bir yasak aştır Esma ile Mustafa’nın aşkı. Yine de her şeyi göze almaya hazırdırlar: ama bir de Esma’yı tutkuyla seven bir bey oğlu Mehmet vardır. Toplumsal koşullar, Esma ile Mustafa’nın aşkından daha güçlüdür. Ve aşklarını savunabilmek için efsane olmaları gerekecektir.

Ben bu filmi izlememde genel kültür olsun diye paylaştım Very Happy
    edella
    edella
    Tempted
    Tempted

Yüreğine Sor Empty Geri: Yüreğine Sor

Mesaj tarafından edella Ptsi Nis. 05, 2010 5:57 pm

güsel bişiye bhenzio Very Happy

Forum Saati Ptsi Mayıs 06, 2024 12:44 pm