Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

2 posters

Donnie Darko (2001)

mavi_keßeLeck
    mavi_keßeLeck
    Tempted
    Tempted

Donnie Darko (2001) Empty Donnie Darko (2001)

Mesaj tarafından mavi_keßeLeck C.tesi Haz. 26, 2010 12:57 am

Donnie Darko, 2001 yapımı, yönetmenliğini Richard Kelly'nin yaptığı fantastik filmdir. Başrollerini Jake Gyllenhaal, Jena Malone ve Drew Barrymore paylaşmaktadır. Eser Alice Harikalar Diyarında, Çanlar Kimin İçin Çalıyor, Yüzyıllık Yalnızlık gibi edebiyat eserlerine göndermeler yapmakta ve biraz da kara mizah ile varoluşçu sorgulamalar yapmaktadır. Film soundtrack'i Gary Jules'in Mad World şarkısıdır.

80’lerin sonunda geçen öyküde, Donnie Darko adında 16 yaşında bir genç, bazı gerçek olmayan görüntüler görmeye başlıyor. Özellikle de tavşan kostümlü bir adam beliriyor sık sık. Çevresiyle uyum sorunu yaşayan genç, ailesinin ve okulun kendisi için çizdiği yoldan ayrılıp, esrarengiz misafirinin izinden gidecektir...
    80’lerin gençlik filmleri, bilim kurgu ve korku filmlerinin, tüyler ürpertici karışımı olarak tanımlanabilecek film, son dönemin en ilgi çekici bağımsız yapımlarından biri.
    Yönetmenin ilk filmi olan Donnie Darko, 2001 Sundance Film Festivali’nde gösterildi. Filmin son derece başarılı web sitesi ise En İyi Web Sitesi ödülü aldı.
    David Lynch'in izinden giden genç yönetmen, yıllarca konuşulacak bir film ortaya koydu.

Psikolojik gerilim olarak oldukça başarılı bir film ve sonunda herkesin kafasında soru işaretleri bırakıyor.Herkes ayrı ayrı yorumluyor.Ayrıca çok zekice diyalogları var.Örneğin ;
    Donnie : Neden o aptal tavşan kostümünü giyiyorsun ?
    Frank : Peki sen neden o aptal insan kostümünü giyiyorsun ?
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Donnie Darko (2001) Empty Geri: Donnie Darko (2001)

Mesaj tarafından RUH C.tesi Haz. 26, 2010 1:09 am

paylaşım için teşekkürler
    mavi_keßeLeck
    mavi_keßeLeck
    Tempted
    Tempted

Donnie Darko (2001) Empty Geri: Donnie Darko (2001)

Mesaj tarafından mavi_keßeLeck C.tesi Haz. 26, 2010 1:25 am

Rica ederim Kocaman Gulumseme
    Biraz önce izledim ve çok beğendim sizinle de paylaşayım dedim.Ne zamandır izlemek istiyordum.Gerçekten harika ve üstüne kafa yorulması gereken bir film
    .

Forum Saati Cuma Mayıs 03, 2024 2:16 am