Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

2 posters

CEZA

RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

CEZA Empty CEZA

Mesaj tarafından RUH Çarş. Mayıs 12, 2010 6:50 am

(d. 31 Aralık, 1977), Türk rapçi. Asıl Adı Bilgin Özçalkan'dır

TRT'nin tek kanal olduğu dönemlerde televizyonda break dans filmleri oynuyordu. O filmlerdeki müziklerden ve danslardan çok etkilendi.[kaynak belirtilmeli] 95-96 yılında U.C.S. grubunu kurdu.Grup kapanınca 97-98 yılında konserler verdi. Uluslararası bir partide Tarık Gamert (Fuchs 'Sihirbaz') ile tanıştı[kaynak belirtilmeli] ve 1998'de Nefret grubunu kurdu. Ertesi yıl Tunç Dindaş'ın çıkardığı Yeraltı Operasyonu'nda yer aldı. Nefret 2000 yılında Hammer Müzik'le anlaşıp "Meclisi Ala - İstanbul" albümünü çıkardı. 2001 yılında "Anahtar" albümü geldi. Dr. Fuchs'un askerlik görevini yerine getirmek için ayrılmasıyla Ceza ilk solo albümü olan "Med-Cezir"i çıkarttı. Albümle aynı adı taşıyan parçaya profesyonel bir video klip çekildi. Bu albümle çok iyi bir çıkış yakaladı. Bu süreç içinde sayısız konserler verdi.

J&B Techno Festival, Massive Attack Konseri ve H2000 gibi büyük organizasyonlara katılan Ceza, Hip Hop Oscarları'nda 'En İyi Albüm', 'En İyi Şarkı' ve 'En İyi Rap İcracısı' dallarında 3 ödül birden alarak büyük başarı elde etti.

Ceza en büyük çıkışlarından birini de 2004 yılında gerçekleştirdi. En büyük rock müzik organizasyonlarından biri olan RockIstanbul'da sahne almasının yanısıra popüler müziğin önemli isimlerine rap vokalleriyle katılma başarısını gösterdi. Burcu Güneş'in "Ay Şahit" adlı yeni albümünde yer alan "Sahilden" şarkısında Güneş'e eşlik eden Ceza, Candan Erçetin ile birlikte de şarkı söyleme şansına erişti. Sanatçının "Melek" albümünde bulunan "Şehir" adlı parçada katkıları bulunmuştur. ft.ceza Bu iki ismin ardından müzisyen Mercan Dede'nin "Su" albümünde Ceza'ya da yer verildi. Ceza'nın yapmış olduğu 2006'da Yerli Plaka albümünde Gelsi Hayat Bİldiği Gibi şarkısında Sezen Aksu ile düet yapmıştır. Ayrıca Sezen Aksu ile Şinanay şarkısında da düet yapmıştır.

Ceza, Esquire dergisiyle yaptığı röportajda, albümlerinde şarkı sözlerini, müzikal çalışmalar tamamlandıktan sonra yazdığını ve bunun çok kısa bir sürede gerçekleştiğini söyleyen Ceza, hip hop ve rap'in aynı olarak algılanmasına da tepki gösteriyor, "Hip hop'u bir Ağaç olarak düşünürseniz, rap onun dallarından biridir" diyor...Son olarak Yıldız Tilbe'nin Ben senin var ya albümünde tutsak parçasında düet yapmıştır. 29 Aralık'ta en son albümü olan Bomba Plak'ı çıkartmıştır. Killa Hakan ile ortak hazırladığı albüm, 2 tanedir. Birisi Türkiye'de satışa çıkmıştır, diğeri Almanya'da satışa çıkacaktır. Delight adlı şarkıya klip çekilmiştir.2009-2010'da yeni daha çıkacak olan Medceza albümünün de çalışmalarındadır.

2005 yılında, Fatih Akın'ın yönettiği "Köprüyü Geçmek" ve "Kebap Connection" gibi filmlerde rol aldı.
    2008'in son aylarında başlayan, Adanalı (dizi)'nin müziği de Ceza'nın Yerli Plaka albümündeki çeşitli şarkılarından ibarettir
    delilo03
    delilo03
    Betrayed
    Betrayed

CEZA Empty Geri: CEZA

Mesaj tarafından delilo03 Ptsi Mayıs 17, 2010 6:14 pm

ayyyyyyyyy!tamam ceza varsa kimseyi aramam:)sen rapçi misin?Smile
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Mesaj tarafından RUH Salı Mayıs 18, 2010 2:27 pm

ben hem rapçi hem rockçıyım rap dinlersem ceza dinlerim
    ben mangacıyım ceza hayranımısın.

En son RUH tarafından Salı Mayıs 18, 2010 2:53 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
    delilo03
    delilo03
    Betrayed
    Betrayed

Mesaj tarafından delilo03 Salı Mayıs 18, 2010 8:35 pm

evet ceza fuat aybenden başka kimsenin rapini dinlemem mangayı da severim:)
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Mesaj tarafından RUH Çarş. Mayıs 19, 2010 9:54 am

manga nın çok güzel şarkıları var mangafanı olarak harikalar çok iyi bir grup
    delilo03
    delilo03
    Betrayed
    Betrayed

Mesaj tarafından delilo03 Çarş. Mayıs 19, 2010 10:04 am

evet ya ben beni benimle bırak şarkılarına bayılıyorum:)

Forum Saati Ptsi Mayıs 06, 2024 8:00 pm