Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

2 posters

Loki

RRRockerrr
    RRRockerrr
    Betrayed
    Betrayed

Loki Empty Loki

Mesaj tarafından RRRockerrr C.tesi Tem. 17, 2010 5:22 pm

Loki 150px-Processed_SAM_loki

Loki Laufeyjarson veya Loki İskandinav mitolojisinde kötülük tanrısıdır.
    Loki, İskandinav tanrılarının savaşıp yendiği Buz Devleri'nden biridir. Babası Farbauti annesi ise Laufey'dir. Savaş sırasında Buz Devlerine ihanet ederek Aesir Tanrıları'na önemli bilgiler vermiştir. Bu hareketi Odin'in onu kan kardeşi olarak kabul etmesini sağlamıştır.
    Loki karmaşık bir karaktere sahiptir. Diğer Aesir Tanrıları'na oyunlar oynayarak eğlenir. En önemli tuzaklarından biri kör Tanrı Hodr'ı kandırarak, Odin'in oğlu Balder'in öldürülmesini sağlamak olmuştur. Bu hareketinden sonra Odin'in kan kardeşlik bağından çıkarılmış,dünyanın derinliklerindeki bir mağaraya hapsedilmiştir. Ayrıca şekil değiştirme yeteneğine sahiptir.
    Loki'nin Angrboda ile evliliğinden Jormungandr, Fenris/Fenrir ve Hel adında çocukları vardır. Sigyn ile olan evliliğinden ise Narfi ve Vali adlı iki çocuğu bulunmaktadır.
    Loki mağarada öldürülen oğlu Narfi'nin bağırsaklarıyla bir taşa bağlanmış olarak yatmaktadır. Tepesindeki sarkıtlara dolanmış dev yılanın ağzından akan zehir gözlerine damlamakta ama eşi Sigyn elindeki tahta kapla Loki'yi korumaya çalışmaktadır. Ancak kap dolduğu zaman, boşaltmak için uzaklaştığında Loki zehirden etkilenmekte ve bu da İskandinav inançlarında depremlere sebep olmaktadır. Bu ceza İskandinav mitolojisinde mahşer günü olarak adlandırılan Ragnarok'a kadar devam edecektir.
    Ragnarok geldiğinde, Loki Odin'in oglu Heimdall ile dövüşecek, bu dövüşün galibi olmayacak, ve her ikisi de savaşta ölecektir.
    Black metal grubu Black Omen'in Loki Causer Of Ragnarok adlı bir şarkısına ve efsane Heavy Metal grubu Manowar'ın Loki God of Fire adlı şarkısına konu olmuştur .

Loki 150px-Louis_Huard_-_The_Punishment_of_Loki

Heimdall, İskandinav mitolojisinde tanrıların ve Midgard ile Asgard arasındaki Bifröst köprüsünün bekçidir. Gözleri dünyanın öbür ucunu görebilecek kadar keskin, kulakları bir çimin büyüdüğünü duyabilecek kadar hassas olduğu söylenir. Aynı zamanda Odin'in elit askerleri olan Einherjarları yetiştirir. Kıyamet Günü Loki ile dövüşecektir, bu savaşta kimse galip çıkmayacak 2'side ölecektir.
    RRRockerrr
    RRRockerrr
    Betrayed
    Betrayed

Loki Empty Geri: Loki

Mesaj tarafından RRRockerrr C.tesi Tem. 17, 2010 5:27 pm

Midgard, İskandinav mitolojisinde ölümlülerin yaşadığı yere verilen isimdir. Eski Nors dilinde özgün adı Miðgarðr idi. Çoğu İskandinav dillerinde (ve yakın bölgelerde konuşan farklı dil ve diyalektlerde) benzeşen farklı isimlerle anılmıştır: Midgård ve Mittilagart gibi. Germanik kökenleri araştırıldığında ve Orta İngilizce'de Middellærd veya Middel-erde isimleriyle anıldığı göz önünde tutulursa, etimolojik anlamının "orta-dünya" olduğu söylenebilir. Kimsenin geçemeyeceği bir okyanus (veyahut su, deniz) ile çevrelenmiş olarak, Yggdrasil'in ortasında bir yerlerde olarak betimlenir. Midgard'ı çevrelen okyanusta Jormungand isimli büyük deniz canavarının yaşadığına inanılırdı.
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Mesaj tarafından RUH C.tesi Tem. 17, 2010 6:53 pm

Üst üste mesaj atmak yasaktır mesajlarınız silinir lütfen forum kurallarını okuyunuz
    kusura bakma mesajlarının bazılarını sildim
    RRRockerrr
    RRRockerrr
    Betrayed
    Betrayed

Mesaj tarafından RRRockerrr C.tesi Tem. 17, 2010 7:06 pm

Üst üste en fazla 2 mesajmı atılabiliyor?
    Keşke bi uyarsaydın da onları alıp diğer mesajlarla birleştirseydim.
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Mesaj tarafından RUH C.tesi Tem. 17, 2010 7:18 pm

Öyle yapıcaktım ama kendi mesjımı siliyom diye seninki sildim bende birini silmişken diğerlerinide siliyim dedim üzgünüm
    RRRockerrr
    RRRockerrr
    Betrayed
    Betrayed

Mesaj tarafından RRRockerrr C.tesi Tem. 17, 2010 7:19 pm

Neyse artık yapıcak bişi yok.
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör