Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi


  Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Paylaş
  avatar
  RUH
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 8385
  Kayıt tarihi : 05/02/10
  Yaş : 22

  Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından RUH Bir Cuma Haz. 25, 2010 3:14 pm

  Çoğunlukla Bram Stoker’ın 1897’de yazdığı romandan yola çıkarak karşımıza çıkan vampir filmleri, Dracula, Lestat, Vampyr, Nosferatu gibi isimlerle temsil edilmiştir sinemada. Esas işlevi ise aristokrasiyi temsil etmesidir. Zira şehrin dışındaki şatosunda yaşayan bir adamın insanlığa getirdiği dehşete odaklanır özünde. O adam gündüzleri bir tabutta uyumakta, geceleri ortaya çıkınca ise zaman zaman yarasaya dönüşmektedir.
  Aristokrasinin dinsizliği haçtan korkmasını, dış görünüşe önem vermesi sarımsaktan uzak durmasını ve aynayla haşır neşir olmasını sağlar. Yani belli motiflerle aslında bir aristokrasi hikayesi anlatır vampirler. Sinemadaki yeri ise korku sinemasının alt türü olmasıyla bağlantılıdır.
  1-Nosferatu (1922)
  Birçok kaynağa göre sinema tarihinin ilk vampir filmi. Bram Stoker’in romanının serbest bir uyarlaması olmasına karşın kaynağını o günlerde belli etmemişti. Bu sebeple de Nosferatu ismini kullandı. Dracula karakterini ise Graf Orlok adıyla perdeye yansıttı. Sessiz sinemadaki Alman ekspresyonizmi akımının en önemli ismi Friedrich Wilhelm Murnau imzalı yapıt, sonradan birçok filme esin kaynaklığı yaptı. Anlattığı hikaye ise şatosunda yaşayan Nosferatu’yu ziyarete giden bir emlakçının kaybolmasına odaklıydı. Bir şekilde sevgilisi de tehlikeye giren bu adamın içine düştüğü tehlikeden kurtulma çabasına değiniyor. Nosferatu’yu canlandıran Max Schreck’in ise o zamanlar karakterine çok fazla girdiği için intihar etmek istediği dahi söyleniyor. Max Schreck isminin sonradan “Batman Dönüyor”da (“Batman Returns”) bir karakter ismine dönüştüğünü ve filmin sadece korku filmlerinin değil, sinema tarihinin de en iyileri arasında sayıldığını da ekleyelim.
  2-Karanlık Bastığında (Near Dark) (1987)
  Caleb, güzel bir kıza tutulur. Ancak o kızın bir grup serseri ile yolculuk ettiğini öğrenir. Bir süre sonra ise Amerika’nın batısında yol alan bu grubun kötü vampirlerden oluştuğunu anlayacaktır. Vampir filmi ile western türünü iç içe geçirmesiyle dikkat çeken yapıt, aynı zamanda vampir kavramını alt kültürün içine sokarak da sonuç almıştı. Zira burada aristokrasi mantığı, ilk kez evsiz-yurtsuz insanların arasına giriyordu. “Point Blank”, “Strange Days” gibi filmleriyle tanıdığımız Kathryn Bigelow imzalı yapıtta Bill Paxton, Lance Henriksen gibi isimler rol alıyor. Hala etkisi süren devrimci bir vampir filmi olduğuna şüphe yok. Yol filminde canlanan vampirler ve daha birçok uçarı şey mevcutlar dahilinde…
  3-Dracula (1931)
  Universal Pictures, 1930’lu yıllarda korku filmleri çekmeye karar vermişti. Zira farklı türler üreterek maddi anlamda yeni alanlar açmayı hedefliyordu o zaman stüdyolar. Şirket de bu mantık ışığında o yıllarda sesli sinemanın doğuşuyla birlikte ilk olarak Dracula, Frankenstein ve Kurtadam filmleri üretti. Çünkü bunların tamamının romanları vardı ve uyarlamanları kolaydı. “Dracula”, bu filmlerin ilki olma özelliği taşıdı. Film, stüdyonun tür konusunda güvendiği yönetmen Tod Browning’in imzasını taşıyor. Ana karakter Dracula rolünde ise ünlü korku oyuncusu Bela Lugosi var burada. Sonradan kültleşen oyuncu, her zamanki gibi klasik Dracula öyküsüne öncülük ediyor. Dracula’nın şatosuna girip vampire dönüşen bir insan, bu salgını Londra’ya yayar. Tabii Dracula’nın laneti, yavaş yavaş bütün şehre yayılır. Tabii hayatının aşkını bulana kadar!
  4-Bıçağın İki Yüzü (Blade) (1998)
  Melez bir vampir avcısının hikayesini anlatan yapım, 2002 ve 2004 iki de devam filmiyle onurlandırıldı. Bir vampir avcısının vampirleri dünyadan temizlemesini, bu amacında da aldığı insancıl yardımları öne çıkarıyor bu yapıt. Filmin, yüksek tempolu bir aksiyon vaat etmesinin yanında, bir çizgi roman uyarlaması olması da dikkat çekici. Zaten bu yönüyle de vampir filmini çizgi roman mantığının içine sokmuştu 10 sene önce. O Dracula adlı kötü ortadan kalkmış, hatta kendi motiflerini burada Wesley Snipes’ın canlandırdığı iyi adamın ya da çizgi roman kahramanının vücuduna yerleştirmişti. Yani alt tür açısından önemli milatlardan biridir bu yapıt. Zaten günümüze kadar da etkisini sürdürmüştür. Yönetmeni ise İngiliz Stephen Norrington.
  5-Açlık (The Hunger) (1983)
  Mısırlı vampir Miriam, yaşamını sevgililerinin kanlarını içerek sürdürmektedir. Buna karşılık olarak sevgililerin ömürlerini uzatmaktadır. Ancak bir gün bu durumdan sıkılan Miriam, vampir sevgilisi John’un da ölmesiyle birlikte sevgiyi dışarıda aramaya başlar. Dr. Sarah’ya aşık olunca ise durum çok daha farklılaşacaktır… “Çılgın Romantik” (“True Romance”), “Top Gun” ve “Domino” gibi filmlerin yönetmeni Tony Scott imzalı yapım, vampir mantığını eşcinsel ilişkilerin içine sokmasıyla dikkat çekiyor. Tabii daha çok da mitin seks tarafını modern dünyaya dahil ederek sonuç alıyor. Zira bu aslında seksle yaşayan bir kadının hikayesi. O kadını canlandıran Catherine Deneuve, onun aşığı rolünde ise Susan Sarandon var. Lezbiyen seks sahnesiyle çığır açmış sinema tarihinin en uçarı vampir filmi bu!
  6-Vampir (Vampyr – Der Traum Des Allan Grey) (1932)
  Genç gezgin Allan Grey, bir şatoya gelir. Ancak günler geçtikçe şatonun içinde açıklanamaz şeyler olmaktadır. Bir gölgeye, kabusunun kendisini öldürmesine ve daha nice şeye tanık olur. Şatonun lordunun kızlarından birinin ölmesiyle birlikte ise bu gördüklerinin gerçeğin ta kendisi olduğunu anlayacaktır. Sinema tarihinin en serbest vampir filmi olarak gösterilen yapım, gördüğümüz hiçbir alt tür örneğine benzemez. Zira aslında Sheridan Le Fanu’nun romanının uyarlamasıdır. Yani Bram Stoker’in Dracula eseri dışında da vampir filmi alt türünü kullanan romanlar olduğunun bir kanıdıdır. Yönetmenlik koltuğunda usta Danimarkalı yönetmen Carl Theodor Dreyer’in oturması da farkını ortaya koyar. Zira Dreyer, sanat sinemasındaki kilit isimlerden biridir sinema tarihi kitaplarına göre…
  7-Alacakaranlık (Twilight) (2008)
  17 yaşındaki Isabella’nın bir kasabayla gelmesiyle beraber orada yaşayan bir vampire aşık oluşunu anlatan yapım, gençlik filminin içine vampir motiflerini sokmasıyla çığır açtı. Bir roman uyarlaması olmasının yanında karakterlerinin sorunlarını anlatırken çizgi roman mantığını da benimsemesi tadına tat katıyor eserin. Yönetmenlik koltuğunda ise “Onüç” (“Thirteen”) filminden tanıdığımız Catherine Hardwicke var. 19. yüzyılda aristokrasi-proletarya çekişmesinin gündemde olduğu bir dönemde ortaya çıkan vampir hikayesi, burada 21. yüzyıl dünyasına uyarlanmış durumda. Öyle ki vampirler bile vejetaryen ve yarasaya dönüşmek yerine uçuyorlar!
  8-Vampir Nosferatu (Nosferatu, Phantom Der Nacht) (1979)
  60’larda sinemaya giren usta Alman yönetmen Werner Herzog’un Murnau’nun 1922 tarihli filmine saygı duruşunda bulunduğu yapım, o filmi renkli döneme birebir uyarlamasıyla dikkat çekmiştir her zaman. Bu tarafıyla da kimi zaman şiirsel sekanslarıyla eşine az rastlanır bir vampir filmi olmayı becermişti. Nosferatu’yu Herzog’un kadim dostu ve oyuncusu Klaus Kinski’nin, onu ziyarete gelen emlakçı Jonathan Harker’ı ise Bruno Ganz’ın (“Çöküş” filminin Hitler’i) canlandırdığı yapıt, 19. yüzyıldaki dünyayı kavramasıyla dikkat çekmiştir en çok da. Tabii Murnau’nun filminden farkı, vampir karakterine Graf Orlok yerine Kont Dracula ismini vermesidir.
  9-Dracula’nın Dehşeti (The Horror Of Dracula) (1958)
  Aynen 1930’larda Universal’ın yaptığı gibi 50’lerde de İngiliz Hammer Films şirketi korku filmi üretmek için kesenin ağzını sonuna kadar açtı. Zira şirket, korku filmi üreticisi olarak anılmak istiyordu. Bu bağlamda da bu filmin yönetmeni Terence Fisher’a Mumya, Kurtadam ve Frankenstein filmleri çektirmesinin yanında, “Quatermass Experiment” gibi farklı korku filmleri de üretti. Bu filmlerin çoğunluğunun başrolünde ise sonradan kültleşecek oyuncu Christopher Lee rol aldı. “Yüzüklerin Efendisi”nde Saruman rolünde izlediğimiz oyuncuyu, bu filmde Kont Dracula rolünde görüyoruz. Tabii en önemlisi de bu uyarlamanın Bram Stoker’in romanına yüzde yüz anlamda sadık kalarak metnin özündeki gotik atmosferi koruması. Yani Jonathan Harker’ın Kont Dracula’nın şatosuna girip vampire dönüşmesiyle birlikte yaşananlar anlatılıyor yine. Ancak burada vampir avcısı Van Helsing biraz daha ön planda…
  10-Karanlıklar Ülkesi (Underworld) (2003)
  Selene, vampirlerle kurtadamların arasında kalmış bir avcıdır. Vampir olması ise bu savaşta taraf tutmasını sağlamaktadır. Ancak Michael adlı bir kurtadama aşık olunca onun için her şey daha farklı olacaktır. Len Wiseman’ın yönettiği yapım bir çizgi roman uyarlaması. “Karanlık Ülkesi”nin piyasaya çıktığı yıl ABD’de 60 milyon dolarlık bir gişe geliri getirmesi, 2006’da bir de devam filminin çekilmesini sağladı. O film de 70 milyon dolarlık bir hasılat getirdi. 2009 yılında ise serinin üçüncü filmi çekildi. “Karanlıklar Ülkesi”nin ilk iki filminde başrolü ünlü ve güzeller güzeli oyuncu Kate Beckinsale canlandırıyor. Beckinsale’i “Pearl Harbor”, “The Aviator”, “Click” gibi filmlerdeki aşık rolleriyle tanıyoruz. Serinin alt türe kattıkları ise daha çok vampir filmini kurtadam filmi ile birleştirmesinde yatıyor. Bir de tabii “Bıçağın İki Yüzü”nün yolunu izleyerek vampir filmine aksiyonu katmasında


  ______________________


  Almanya General Cumhuriyet

  Tek Gitmek İstediğim Yer

  AhMeT&SeLiM-night
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Mesaj Sayısı : 13446
  Kayıt tarihi : 24/12/09
  Yaş : 63

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Bir Cuma Haz. 25, 2010 3:43 pm

  7-Alacakaranlık (Twilight) (2008)
  17 yaşındaki Isabella’nın bir kasabayla gelmesiyle beraber orada yaşayan bir vampire aşık oluşunu anlatan yapım, gençlik filminin içine vampir motiflerini sokmasıyla çığır açtı. Bir roman uyarlaması olmasının yanında karakterlerinin sorunlarını anlatırken çizgi roman mantığını da benimsemesi tadına tat katıyor eserin. Yönetmenlik koltuğunda ise “Onüç” (“Thirteen”) filminden tanıdığımız Catherine Hardwicke var. 19. yüzyılda aristokrasi-proletarya çekişmesinin gündemde olduğu bir dönemde ortaya çıkan vampir hikayesi, burada 21. yüzyıl dünyasına uyarlanmış durumda. Öyle ki vampirler bile vejetaryen ve yarasaya dönüşmek yerine uçuyorlar!

  bunu kim en iyi vampir filmleri arasına almış ya Koptum
  paylaşım için sağol


  ______________________

  Cherub  Tillavia    Melanter

  'Cause God Makes No Mistakes
  I Was Born This Way


  Korsan Kiraz*
  avatar
  Phoenix
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Mesaj Sayısı : 15501
  Kayıt tarihi : 26/12/09
  Yaş : 28

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından Phoenix Bir Cuma Haz. 25, 2010 3:44 pm

  bu listelere inanmayın ya twilight'ı koyan insana ne denir Koptum


  ______________________


  CherubTillaviaMelanter
  avatar
  unforgiven
  Untamed
  Untamed

  Mesaj Sayısı : 650
  Kayıt tarihi : 05/02/10
  Yaş : 26

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından unforgiven Bir Cuma Haz. 25, 2010 3:44 pm

  en iyisi underworld bnce
  avatar
  RUH
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 8385
  Kayıt tarihi : 05/02/10
  Yaş : 22

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından RUH Bir Cuma Haz. 25, 2010 4:46 pm

  twilight en iyi vampir filmi değil ama diğerleri öyle bu arada rica ederim ne demek


  ______________________


  Almanya General Cumhuriyet

  Tek Gitmek İstediğim Yer
  avatar
  GeNcAy
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 4827
  Kayıt tarihi : 25/12/09
  Yaş : 22

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından GeNcAy Bir Cuma Haz. 25, 2010 5:05 pm

  bence twilight warsa iş yok bu listede Koptum


  ______________________

  2010 VIDEO MUSİC AWARDS.
  Diğer şarkıcılar bütün ödülleri Lady GaGa'nın almasından bu derecede bakmış.Katy Perry az daha sandalyeden düşüyor gibi.Kesha'yı ise ateş basmış ayakbıları çıkarmış(45 numara giyiyor galiba) Justin Eller ne düşündüğünü ele vermiş.Rihanna ise helal be diyor gibi bakıyor.Justinin yanında oturan kız belkide sevgilisidir kim bilir.  Fantastic Trio

  Melanter
  Tillvia
  Cherub  Follow me on Twitter
  avatar
  Rosalie
  Marked
  Marked

  Mesaj Sayısı : 146
  Kayıt tarihi : 11/07/10
  Yaş : 22

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından Rosalie Bir Paz Tem. 11, 2010 2:22 pm

  Sanırım bir Twilight önyargısı var kimse sevmiyor mu Twilight'ı? Bence en iyi vampir filmi çünkü 21. yüzyıla daha uygun ve tabiki oyuncular harika onun dışında Lestat var ama o filmi burada göremedim oda çok güzel..
  avatar
  pSych0path}
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 7678
  Kayıt tarihi : 27/04/10
  Yaş : 27

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından pSych0path} Bir Paz Tem. 11, 2010 2:28 pm

  Ben 21. yuzyila uyarlanmis vampir filmleri istemiyorum!! Ben gercek vampir filmleri istiyorum.


  ______________________
  destroy what destroys you.
  avatar
  RUH
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 8385
  Kayıt tarihi : 05/02/10
  Yaş : 22

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından RUH Bir Paz Tem. 11, 2010 2:29 pm

  Evet bencede Bengisu


  ______________________


  Almanya General Cumhuriyet

  Tek Gitmek İstediğim Yer
  avatar
  ZoeyCixx
  Betrayed
  Betrayed

  Mesaj Sayısı : 207
  Kayıt tarihi : 01/07/10
  Yaş : 23

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından ZoeyCixx Bir Salı Tem. 20, 2010 2:05 am

  Yalnz sizn en iyi olmayan dediğiniz film tüm dünyada gişeleri sallıyo .. Kitapları milyonlar sattı .. Sizz sevmiyosanz en azndan seyirciye (seyirci hakkında her ne düşünürsenz düşünn) saygı duyn . Zaten ne derler bilirsinz en iyiler hem en sevilendr hem de en nefret edilen. Zevkler ve renkler tartışılmaz amaa bunlar bilinmeli .. Herkes bu filmi izlicek kadar saf deilki herkesin elbet bi bildii vardr
  Evil or Very Mad
  avatar
  Doodlez_LaFont
  Marked
  Marked

  Mesaj Sayısı : 165
  Kayıt tarihi : 20/06/10
  Yaş : 19

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından Doodlez_LaFont Bir Cuma Tem. 23, 2010 2:15 pm

  Bence Twilight moda olduğu için bu kadar satıyo. Ben kitaplarını okudum hiçbişey bulamadım açıkçası. Şafak Vakti güzeldi ama bitek o :/ Filmlerini seviyorum ilk günden gidiyorum falan ama saçmalık olduğunu da biliyorum. Vejeteryanmış. Vampirin vejeteryan olduğu nerde görülmüş allah aşkına Veya hangi vampir bi insanla çıkar. Hadi aşk diyelim geçelim. Peki ya hangi vampir bi kurt adam evlenmek üzere olduğu kızı öpünce yerinde bekler. Yani en güzel 10 vampir filmine gircek kadar da iyi değil
  avatar
  GeNcAy
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 4827
  Kayıt tarihi : 25/12/09
  Yaş : 22

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından GeNcAy Bir Cuma Tem. 23, 2010 2:16 pm

  Haklısın sadece "popülarite" onun dışında kitaptada filmlerdede özel bişey yok bence
  ama yine iyi ya Razz jacob fln lol!


  ______________________

  2010 VIDEO MUSİC AWARDS.
  Diğer şarkıcılar bütün ödülleri Lady GaGa'nın almasından bu derecede bakmış.Katy Perry az daha sandalyeden düşüyor gibi.Kesha'yı ise ateş basmış ayakbıları çıkarmış(45 numara giyiyor galiba) Justin Eller ne düşündüğünü ele vermiş.Rihanna ise helal be diyor gibi bakıyor.Justinin yanında oturan kız belkide sevgilisidir kim bilir.  Fantastic Trio

  Melanter
  Tillvia
  Cherub  Follow me on Twitter
  avatar
  ZoeyCixx
  Betrayed
  Betrayed

  Mesaj Sayısı : 207
  Kayıt tarihi : 01/07/10
  Yaş : 23

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından ZoeyCixx Bir Cuma Tem. 23, 2010 2:17 pm

  Ama yne de popüler olmasnn bi sebebi var ..
  avatar
  GeNcAy
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 4827
  Kayıt tarihi : 25/12/09
  Yaş : 22

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından GeNcAy Bir Cuma Tem. 23, 2010 2:25 pm

  Flimi çıktıntan sonra ünlü oldu aslında bi yerde Very Happy


  ______________________

  2010 VIDEO MUSİC AWARDS.
  Diğer şarkıcılar bütün ödülleri Lady GaGa'nın almasından bu derecede bakmış.Katy Perry az daha sandalyeden düşüyor gibi.Kesha'yı ise ateş basmış ayakbıları çıkarmış(45 numara giyiyor galiba) Justin Eller ne düşündüğünü ele vermiş.Rihanna ise helal be diyor gibi bakıyor.Justinin yanında oturan kız belkide sevgilisidir kim bilir.  Fantastic Trio

  Melanter
  Tillvia
  Cherub  Follow me on Twitter
  avatar
  ZoeyCixx
  Betrayed
  Betrayed

  Mesaj Sayısı : 207
  Kayıt tarihi : 01/07/10
  Yaş : 23

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından ZoeyCixx Bir Cuma Tem. 23, 2010 2:30 pm

  Ya bence asıl Robert Patinnson , Kristen Stewart ve Taylor Lautner dan dolayı beğenildi Very Happy  avatar
  Doodlez_LaFont
  Marked
  Marked

  Mesaj Sayısı : 165
  Kayıt tarihi : 20/06/10
  Yaş : 19

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından Doodlez_LaFont Bir Cuma Tem. 23, 2010 2:31 pm

  Bence de =)
  avatar
  GeNcAy
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 4827
  Kayıt tarihi : 25/12/09
  Yaş : 22

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından GeNcAy Bir Cuma Tem. 23, 2010 2:39 pm

  Tabi ki Very Happy


  ______________________

  2010 VIDEO MUSİC AWARDS.
  Diğer şarkıcılar bütün ödülleri Lady GaGa'nın almasından bu derecede bakmış.Katy Perry az daha sandalyeden düşüyor gibi.Kesha'yı ise ateş basmış ayakbıları çıkarmış(45 numara giyiyor galiba) Justin Eller ne düşündüğünü ele vermiş.Rihanna ise helal be diyor gibi bakıyor.Justinin yanında oturan kız belkide sevgilisidir kim bilir.  Fantastic Trio

  Melanter
  Tillvia
  Cherub  Follow me on Twitter
  avatar
  pSych0path}
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 7678
  Kayıt tarihi : 27/04/10
  Yaş : 27

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından pSych0path} Bir Cuma Tem. 23, 2010 2:42 pm

  Bence hiç beğenilmedi herkes beğendik diye numara yapıyor .D


  ______________________
  destroy what destroys you.
  avatar
  Doodlez_LaFont
  Marked
  Marked

  Mesaj Sayısı : 165
  Kayıt tarihi : 20/06/10
  Yaş : 19

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından Doodlez_LaFont Bir Cuma Tem. 23, 2010 2:43 pm

  En mantıklısı buydu
  avatar
  ZoeyCixx
  Betrayed
  Betrayed

  Mesaj Sayısı : 207
  Kayıt tarihi : 01/07/10
  Yaş : 23

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından ZoeyCixx Bir Cuma Tem. 23, 2010 2:43 pm

  Milyonlarca insan mı ? Koptum
  avatar
  GeNcAy
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 4827
  Kayıt tarihi : 25/12/09
  Yaş : 22

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından GeNcAy Bir Cuma Tem. 23, 2010 2:43 pm

  Lala koydu farkını Cool


  ______________________

  2010 VIDEO MUSİC AWARDS.
  Diğer şarkıcılar bütün ödülleri Lady GaGa'nın almasından bu derecede bakmış.Katy Perry az daha sandalyeden düşüyor gibi.Kesha'yı ise ateş basmış ayakbıları çıkarmış(45 numara giyiyor galiba) Justin Eller ne düşündüğünü ele vermiş.Rihanna ise helal be diyor gibi bakıyor.Justinin yanında oturan kız belkide sevgilisidir kim bilir.  Fantastic Trio

  Melanter
  Tillvia
  Cherub  Follow me on Twitter
  avatar
  pSych0path}
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 7678
  Kayıt tarihi : 27/04/10
  Yaş : 27

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından pSych0path} Bir Cuma Tem. 23, 2010 2:46 pm

  O milyonlarca insanda gerçekten seven kişileri saysak yüzü geçmez. Herkes her yerde var, bir çok kişi beğeniyor diye beğenmiş numarası yapıyor aslında. Hatta bazıları Alacakaranlıkla ilgili hiçbir şey bilmemesine rağmen 'seviyorum' diyor. Şişirmeden başka bir şey değil. Bir de parodisi yapılıyormuş. Zaten Alacakaranlık filminin kendisi komik, fark etseniz anlarsınız.


  ______________________
  destroy what destroys you.
  avatar
  Doodlez_LaFont
  Marked
  Marked

  Mesaj Sayısı : 165
  Kayıt tarihi : 20/06/10
  Yaş : 19

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından Doodlez_LaFont Bir Cuma Tem. 23, 2010 2:48 pm

  Mesela benim kankam. İzlemediği halde bütün eşyaları Twilight'lı. Ne kopmuştum ilk gördüğümde
  avatar
  Zoey Stark <3
  Marked
  Marked

  Mesaj Sayısı : 106
  Kayıt tarihi : 26/07/10
  Yaş : 25

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından Zoey Stark <3 Bir Salı Tem. 27, 2010 2:03 pm

  bencede bu sitede herkes twilight'a bi ön yargıyla yaklaşıyo kimse hoşnut değil sanırım bence güzel Very Happy gerçi herkesin kendi fikri iradesi Very Happy
  avatar
  asos
  Marked
  Marked

  Mesaj Sayısı : 50
  Kayıt tarihi : 22/05/10
  Yaş : 21

  Geri: Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

  Mesaj tarafından asos Bir Salı Tem. 27, 2010 2:18 pm

  bn önceden çok sewiodm ama sonradan saçma olduğunu düşünmeye başladım ama şimdide o kadar nefret etmiorm bn kitabı deilde tayler robert bide kristen yüzünden izliyorm bide belladan gıcık kapıyorum çok saf bee ama yinede kitap o kadar kötü deil:D

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 2:59 pm