Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

5 posters

Kayıp Gül

AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Kayıp Gül Empty Kayıp Gül

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night C.tesi Tem. 10, 2010 11:13 am

Kayıp Gül 0000000292667_3_1

Arka Kapak

Bütün Dünya Bir Türk Romanını Konuşuyor
    Genç Türk Romancı Serdar Özkan'ın ilk romanı Kayıp Gül bugüne kadar 29 dile çevrildi, 40'tan fazla ülkede basıldı. Kanada'dan Japonya'ya, Brezilya'dan Endonezya'ya, dünyanın dört bir yanında okurların büyük ilgi ve beğenisini kazanan Kayıp Gül, birçok ülkede haftalarca bestseller listelerinde yer aldı.
    Tüm zamanların en çok okunan ve sevilen kitaplarından St. Exupéry'nin Küçük Prens'i, Richard Bach'ın Martı'sı, Hesse'nin Siddarta'sı ve Paulo Coelho'nun Simyacı'sına denk tutulan Kayıp Gül, özgün bir “kendini keşfetme” romanı.
    Değişik kültür ve felsefeleri günümüzün modern yaşantısıyla iç içe sunan Kayıp Gül, Doğu'yla Batı arasında bir köprü eser niteliğinde. Sanki bu yönüyle, hem tarihsel hem de coğrafi anlamda Doğu ile Batı arasında bir köprü olan kültürümüzün çağdaş edebiyata akseden bir yansıması.
    Kayıp Gül'ün kahramanı Diana'nın peşine takılan okur, başta Türk kültürüne olmak üzere, Yunan mitolojisinden Yunus Emre'ye; William Blake'ten Sokrates'e; doğu mistisizminden Küçük Prens'e; Meryem Ana'dan Nasrettin Hoca'ya; modern yaşantıdan metafiziğe; gerçek dünyadan düşlerin dünyasına ve San Francisco'dan İstanbul'a uzanan bir yolculuğa çıkıyor.
    Kayıp Gül, evrensel mesajları ve kültürleri buluşturan, Doğuyla-Batıyı birleştiren yönüyle, özellikle kültür çatışmalarının giderek arttığı dünyamızda ümit veren bir eser. Kanada televizyonunda, Kayıp Gül'ün hayatında okuduğu en güzel öykülerden biri olduğunu belirten kitap eleştirmeni Christine Michaud, Kayıp Gül'ün bu yönüne özellikle dikkat çekiyor. Kayıp Gül için “Bu kitabın bizi birleştirmeye gücü var,” diyen Michaud, kitaptaki öykünün her insana hitap ettiğini söylüyor.
    Serdar Özkan romanlarında, farklılıklarımızdan çok ortak yönlerimize vurgu yapıyor. Yazar, değişik kültürlerden gelen insanların farklılıklarını kabul etmekle birlikte, yine de insan olarak benzerliklerimizin daha önemli olduğunu savunuyor. Üniversite eğitimi için gittiği Amerika'da dört sene yaşayan Özkan, bu düşüncelerinin orada, tamamen farklı bir kültürde yaşarken şekillendiğini söylüyor. Zaten Kayıp Gül de ikiz kız kardeşini aramak üzere İstanbul'a gelen Amerikalı Diana'nın öyküsünü anlatıyor.
    Kayıp Gül aynı zamanda, başkalarının beğenisini ve takdirini kazanmak uğruna düşlerinden ve kendinden ödün veren genç bir kızın öyküsü. “Başkaları benim hakkımda ne düşünür?” kaygısıyla hayallerini ve “kendi olmayı” terk eden ve bu yüzden sonunda dibe vuran Diana'nın kendini geri kazanma savaşının öyküsü. Bu savaşında ona St.Exupéry'nin Küçük Prens'i, Küçük Prens'in gülü ve İstanbul'un gülleri eşlik ediyor.

Yazar:Serdar Özkan

Sayfa Sayısı: 205
    Dili: Türkçe
    Yayınevi: Timaş Basım
    AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Kayıp Gül Empty Geri: Kayıp Gül

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night C.tesi Tem. 10, 2010 11:13 am

Zamanında okumuştum.Basit ama güzel Very Happy
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Mesaj tarafından RUH C.tesi Tem. 10, 2010 11:13 am

Nasıl bir kitap kapağı beğenmedim
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix C.tesi Tem. 10, 2010 11:17 am

Kayıp Gül Dans Et Cool Koptum
    AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night C.tesi Tem. 10, 2010 11:17 am

Okudun mu Melikcan Koptum
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix C.tesi Tem. 10, 2010 11:19 am

Çok uzun zaman önce hocayla bu kitap yüzünden kavga bile etmiştik Koptum
    AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night C.tesi Tem. 10, 2010 11:19 am

Anlat merak ettim Koptum
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix C.tesi Tem. 10, 2010 11:22 am

Ya bir şey yok hoca kitaba sövdü bende dedim hocam bu kitaba sövüyorsunuz ama geçen gün sizin elinizde Alacakaranlık'ı gördüm kavga öyle başladı Koptum
    AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night C.tesi Tem. 10, 2010 11:23 am

Kitaba niye sövüyo ya Koptum tamam basitti ama gayet felsefik bir şekilde vermek istediğini veriyodu king
    RUH
    RUH
    Moderatör
    Moderatör

Mesaj tarafından RUH C.tesi Tem. 10, 2010 11:24 am

Hocaya bak kitaba sövülmez
    vahşi viyola
    vahşi viyola
    Hunted
    Hunted

Mesaj tarafından vahşi viyola Ptsi Tem. 26, 2010 1:40 pm

başları çoook sıkıcı gelmişti kitapçının o kadar övdüğü kitap bu mu demiştim ama sonlara doğru değişik şeyler oldu ve sonu güzel bitti bence .
    -GuNeS-CLgNgNc-
    -GuNeS-CLgNgNc-
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından -GuNeS-CLgNgNc- C.tesi Mart 12, 2011 6:04 pm

Böyle küçük basit çocuk kitabının biraz daha geliştirilmiş versiyonu gibiydi. Sonu şaşırttı açıkçası. Anaaa, nasıl oldu ya? Dememe sebep olması dışınad pekde sihirimsi bir kitap değildi açıkçası. Smile Ama sırf sonu için okunur. Küçük Prens'i okumadım, bilmiyorum o yüzden sonu belki şaşırtıcı değildir. Neyse bilmiyorum Canınız sıkılırsa okuyun, ince birşey nasılsa Smile

Forum Saati Cuma Mart 29, 2024 8:31 am