Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi


  Kurt Adamların Özellikleri

  RUH
  RUH
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 8385
  Kayıt tarihi : 05/02/10
  Yaş : 24

  Kurt Adamların Özellikleri Empty Kurt Adamların Özellikleri

  Mesaj tarafından RUH Bir Cuma Haz. 25, 2010 3:04 pm

  Avrupa'da, 1520-1630 yılları arasında kayıtlara geçmiş 30.000 kurt adam vakası vardır. İnanışa göre kuduz bir kurt ya da kurt adam tarafından ısırılan bir insan, kurt adam olmaktadır.Dolunay altında açıkta uyumak, kurtların içtiği sulardan içmek de tehlikeliydi. İsviçreli filozof doktor Paracelsus'a göre kurt adamlar, öteki dünyada ruhu huzura kavuşamayan kimselerdi. Geceleri şiddet duygularını doyurmak isteyen kişilerin de büyü ile kurt adam olabileceğine inanılıyordu.
  İnanışa göre, kurt adamlar kıllı derilerini insan biçiminde iken derilerinin altına gizlerler. Dolunaylı gecelerde kurda dönüşür ve insanları gırtlaklarından ısırarak öldürürler. Başka bir inanca göre de kurt adam tesadüfi olarak ya da kendi isteği ile kurda dönüşür. Kurt biçimine giren bir kişi yalnızca gözlerinden ve sesinden tanınabilir. Çünkü sadece bu özellikleri değişime uğramaz. Kurt adamı yakalamak için giysileri saklanır; çünkü o zaman kurt adam insana dönüşemez. Bir kurt adam olağan silahlarla ölmez; kurt adamı öldürebilmek için gümüş kurşun ya da gümüş kılıç gerekir. Yaralanan ya da ölen kurt adam, hemen insana dönüşür. İnsan şekline döndüğünde, eğer yaralı ise, yaraları da iyileşir. Kurt adama 3 kez adı ile seslenmek de onu insana çevirebilir.
  5 forma bürünebilirler (insan, %75 insan %25 kurt, yarı insan yarı kurt, %75 kurt %25 insan, kurt)
  özellikle yarı insan yarı kurt formda inanılmaz güçlü ve hızlı olurlar
  güçlerinin temeli içlerindeki hayvan ruhudur, dolunaylı gecelerde, gaza geldiklerinde veya aşağılandıklarında bu öfkeden güç alarak daha da ölümcül olurlar, ayrıca çok hızlı iyileşirler ve büyü yapabilirler. çok zor durumda kalırlarsa yada araştırma yapmak için ruhlar alemine gidebilirler.
  sadece gümüşten silahlarla açılan veya diğer doğa üstü varlıkların (vampirler, büyücüler, diğer kurtadamlar, avcılar) sebep olduğu yaraları iyileştiremezler tarih boyunca kimine göre bir evrim,kimine göre insanın içine şeytanın girmesi sonucu oluşan yaratık,kimine göre bir hastalık olmuştur.(bana göre de) bir hayal ürünü olduğunu söylemek araştırılınca nerdeyse imkansızdır, çünkü portreleriyle birlikte birçok kurtadam sanılan insan tarihte yer almıştır.hastalık ortaçağda çok yaygın olarak bulunan bir mantardan kaynaklanmaktadır. (hastalık:derinin sertleşmesi,gözlerin değişmesi,tırnakların sertleşmesi,kılların aşırı uzaması)


  ______________________
  Kurt Adamların Özellikleri 35hpx1u

  Almanya General Cumhuriyet

  Tek Gitmek İstediğim Yer
  steavie_rae_aşkımm
  steavie_rae_aşkımm
  Marked
  Marked

  Mesaj Sayısı : 86
  Kayıt tarihi : 29/12/10
  Yaş : 27

  Kurt Adamların Özellikleri Empty Geri: Kurt Adamların Özellikleri

  Mesaj tarafından steavie_rae_aşkımm Bir Cuma Ocak 07, 2011 12:46 am

  waoowww canınaa Very Happy bu portreleride görmek isterizz! Dans Et Masum
  kurtadamlara hayranım Cool
  sofia94
  sofia94
  Marked
  Marked

  Mesaj Sayısı : 9
  Kayıt tarihi : 27/02/12
  Yaş : 26

  Kurt Adamların Özellikleri Empty Geri: Kurt Adamların Özellikleri

  Mesaj tarafından sofia94 Bir Ptsi Şub. 27, 2012 2:39 pm

  [b]Ya bence en iyi kurtadam 'teen wolf2takiler tamam kurt adam olunca tipsiz oluyolar ama olsun yani onun dışındada taşlar yaniiii Very Happy

   Forum Saati Paz Eyl. 27, 2020 8:57 am