Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Join the forum, it's quick and easy

Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce

Gece Evi Serisi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

2 posters

Cherub Serisi:Maksimum Güvenlik

AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

serisi - Cherub Serisi:Maksimum Güvenlik Empty Cherub Serisi:Maksimum Güvenlik

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night C.tesi Ekim 23, 2010 9:21 pm

serisi - Cherub Serisi:Maksimum Güvenlik 45071_149688111717556_122800054406362_378669_3998888_n

Dünyada 28 ülkeden sonra Cherub serisi şimdi de Türkiye’de…

“Casus olmak her erkek çocuğunun hayalidir. Tek bir çocuk bile bu kitabın büyüsünden kurtulamayacak.” The Bookseller

“Çarpıcı, heyecanlı, büyüleyici... Dahası, bunların hepsinin gerçek olmasını dileyeceksiniz.” Sunday Express

“Son derece sürükleyici. Elinizden bırakamayacaksınız. Bitmesini hiç istemeyeceksiniz.” Library Thing

12 kitaplık serinin ilki olan “Çaylak”tan sonra, serinin 3 kitabı da 2010’un ilk aylarından itibaren okuyucusuyla buluşacak.

Her kitabı çok satanlar listesine giren ve tüm dünyada 4 milyonun üzerinde satan serinin BBC Film tarafından sinemaya aktarılması da gündemde. 2009 yılında ön hazırlıkları yapılan sinema filminin prodüksiyon çalışmalarına 2010’da hız verilecek.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Fransız siviller, ülkelerindeki Alman işgal güçlerine karşı bir direniş hareketi başlattılar. Bu hareketteki en faydalı kişiler, büyük ölçüde çocuklar ve gençlerdi: Bazıları gözcülük yaptı, haber taşıdı. Bazılarıysa, evlerini özleyen Alman askerleriyle arkadaş oldu ve onlardan direnişçilerin Alman askerî operasyonlarını sabote etmesini sağlayan bilgiler sızdırdı.

Charles Henderson adındaki Britanyalı bir ajan, yaklaşık üç yıl bu Fransız çocuklarla birlikte çalıştı. Britanya’ya döndükten sonra da Fransa’da öğrendiklerini, gizli görevlerde görev alacak yirmi çocuğun eğitiminde kullandı. Bu birimin kod adı CHERUB’du.
    Henderson 1946’da öldü, fakat yarattığı örgüt büyüdü, gelişti. Bugün CHERUB’un, en büyükleri on yedi yaşında olan iki yüz elliden fazla çocuk ajanı var ve kurulduğu günden beri varoluş nedeni değişmedi: Yetişkinler, çocukların onları izlediğinden asla şüphelenmez.

Arka Kapak Yazısı:

Önceleri “bir patates çuvalı”dır James Adams, bir televizyon bağımlısı ve bilgisayar oyunları düşkünü… Annesinin ölümüyle yetim kalan James’in yaşamına birden CHERUB girer. Neredeyse “ümitsiz vaka” olan James, CHERUB tarafından seçilir, eğitilir ve becerikli bir “gizli istihbarat” ajanına dönüşür. James, sadece 12 yaşındadır; CHERUB’daki ajanların en büyükleri ise 17 yaşında!..
    Peki, James ile ekip arkadaşları Kyle, Kerry, kızkardeşi Lauren ve diğer CHERUB ajanları, İngiliz tarihindeki en büyük terörist saldırısını önleyebilecekler mi?.. Nasıl?..

Sayıları 250’den fazla… Hiçbiri, 17 yaşından büyük değil… Hepsi, CHERUB ajanı…

CHERUB: Çoksatanlar Listesinde 1 Numara
    CHERUB Kampüs’üne katılmak için: www.cherubcampus.com
    Çaylak kitabının aldığı ödüller…

CHERUB – Çaylak, sayısız ödül aldı Bunlardan en önemlisi, 2005 yılında aldığı Red House Çocuk Kitapları Ödülü’dür. Ayrıca 2007’de 11 yaş üstü kategorisinde Richard & Judy’s Çocuk Kitapları Kulübü’den ödül aldı.

Aldığı diğer ödüller…
    Bolton Çocuk Kitapları Ödülü - 2005
    Medway Çocuk Kitapları Ödülü 2005
    Bishop Luffa Çocuk Kitapları Ödülü - 2005
    Salford Çocuk Kitapları Ödülü - 2006

Kitabın adı: Cherub - Çaylak
    Türü: Serüven Kitapları
    Alt Kategorisi: Çocuk, dizi-roman
    Yazarı: Robert Muchamore
    Çeviren: M. Banu Aksoy
    Kapak Tasarımı: Hüseyin Özkan
    Sayfa Tasarım: Faruk Şakar (Ofis Matbaa)
    Baskı: 1. baskı: Ekim 2009
    Kâğıt Kalitesi: 70 gr, enso krem
    Sayfa Sayısı: 320 sayfa
    Siyah-beyaz baskı
    Ebat: 13.5 x 21 cm
    Fiyatı: 15 TL
    ISBN: 978-9944-343-85-5
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

serisi - Cherub Serisi:Maksimum Güvenlik Empty Geri: Cherub Serisi:Maksimum Güvenlik

Mesaj tarafından Phoenix Paz Ekim 24, 2010 9:54 am

güzel seriydi ya Kocaman Gulumseme
    ama küçükken daha güzel geliyordu Koptum
    ama ilk kitap Çaylak nerde Selly Cool
    AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

serisi - Cherub Serisi:Maksimum Güvenlik Empty Geri: Cherub Serisi:Maksimum Güvenlik

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Paz Ekim 24, 2010 10:38 am

Ben daha yeni gördüm. Koptum
    Phoenix
    Phoenix
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından Phoenix Paz Ekim 24, 2010 10:42 am

hayat hikayeni yazarken ben sana bu seriyi söylemiştim Koptum

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 4:05 am