Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi


  MUM ile KELEBEK

  Paylaş
  avatar
  arya
  Untamed
  Untamed

  Mesaj Sayısı : 548
  Kayıt tarihi : 30/06/10
  Yaş : 23

  MUM ile KELEBEK

  Mesaj tarafından arya Bir Çarş. Tem. 28, 2010 12:55 pm

  [b][i]Şem vû Pervâne (Mum İle Kelebek) - İskender Pala

  "geceleri balkonda ışığın etrafını alan pervane böceklerini fark etmiş miydik hiç?
  ya onların aşk uğruna yaşadıklarını bilir miyiz? yani pervanenin mum ışığıyla yaşadığı aşkın hikayesini…
  aşk bir farkına varış, bir idrak seviyesidir… ‘aşk odu önce ma’şuka, andan âşıka düşer.’ derler, malum. yani aşk ateşi önce sevilene ondan sonra sevene düşer. önce sevilende bir ateş yanmalı ki pervane onun etrafında dönsün, pervane o ateşi görsün, sonra aşkının farkına varsın… pervane aşkını ispat edebilmek için gördüğü anda ışığı, etrafında dönmeye başlar. bir cezbedir bu. bu cezbenin gittikçe daralan bir çemberi vardır. ışığın etrafında döner, döndükçe biraz daha yakından dönmek ister. ışığı gördüğü anda aşkı ilmel yakin olarak tanıyan pervane, onu aynel yakin bilmek istediği için gittikçe mumun etrafındaki çemberi daraltıyor. çember daraldıkça pervanenin aşkı artıyor, şevki artıyor, coşkusu artıyor. coşkusu arttıkça da cesareti artıyor. aşk cesaret işidir, neticede. ve pervane cesaretle kanadını şöyle bir değdirir ateşe. ilk lezzettir işte o acı. acı verir, yakar içini. ama ona verdiği acı o kadar hoşuna gider ki, daha fazla dönmeye başlar. acı ve lezzet… birbirine zıt bu iki duygunun bir arada olması nasıl mümkün… işte bu noktada, azabın ve acının lezzet olmasındaki sırrı yakalamak gerek.
  azap kelimesi azp kelimesinden türüyor. azp lezzet demek. azabın ne olduğunu buna göre ölçün ve düşünün. işte kanadının ucunu bir defa yaktığı zaman pervane ilk azabı duyar; fakat öyle bir lezzettir ki o azap… bu azap ve ondan alınan lezzet, insanı yavaş yavaş nefsinden sıyırıp vuslatı mümkün kılar. bu sefer daha büyük bir cesaretle kendini ateşe atarcasına gider ışığı kucaklar.
  ve burada ateş pervaneyi yakar kavurur. bir buğday tanesi gibi toparlayıp yere düşürür. artık pervane ‘hakkal yakin’ biliyordur vuslatı. bu fenadır. bu canını verdiği noktadır. mumun bundan haberi bile yoktur belki. olmasına da gerek yoktur. bu pervanenin aşkıdır çünkü. aşkı uğruna can veren pervanenin aşkı. ama öbür taraftan mum da yanar. onun aşkı da, acısı da kendincedir. önce can ipliğine bir ateş düşer ve yanmaya başlar mum… sonra içindeki o yangını söndürmek için gözyaşı döker. ateşi su söndürür çünkü. ama mumun gözyaşları onun ateşine daha da bir güç verir, elemi arttıkça artar. ve erir can ipi, sevgilinin yolunda yok olana dek…"
  avatar
  arya
  Untamed
  Untamed

  Mesaj Sayısı : 548
  Kayıt tarihi : 30/06/10
  Yaş : 23

  Geri: MUM ile KELEBEK

  Mesaj tarafından arya Bir Çarş. Tem. 28, 2010 1:03 pm

  umarım beğenirsiniz
  avatar
  pSych0path}
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 7678
  Kayıt tarihi : 27/04/10
  Yaş : 27

  Geri: MUM ile KELEBEK

  Mesaj tarafından pSych0path} Bir Çarş. Tem. 28, 2010 1:05 pm

  Güzelmiş. Wink Yalnız flood yapmamaya dikkat et.


  ______________________
  destroy what destroys you.
  avatar
  arya
  Untamed
  Untamed

  Mesaj Sayısı : 548
  Kayıt tarihi : 30/06/10
  Yaş : 23

  Geri: MUM ile KELEBEK

  Mesaj tarafından arya Bir Çarş. Tem. 28, 2010 2:28 pm

  tamam

   Forum Saati Salı Kas. 13, 2018 3:30 am