Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi


  Dikkat bunlar çok ilginç

  Paylaş
  avatar
  RUH
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 8385
  Kayıt tarihi : 05/02/10
  Yaş : 22

  Dikkat bunlar çok ilginç

  Mesaj tarafından RUH Bir Cuma Haz. 25, 2010 1:01 pm

  dikkat bunlar çok ilqinç ....


  Vampir nedir?
  Vampirler insanların farklı bi çeşididir. İnsanlar gibi evrim geçirdikleri düşünülmektedir, bununla birlikte evrim sürecinde kendi aralarında da türlere ayrılmışlardır(Bir şempazeyle goril arasındaki ilişkiyi düşünebiliriz). İnsanların proteine ihtiyaç duydukları gibi onlar da yaşamak için kan tüketmek zorundadırlar. İhtiyaçlarını karşılamak için yalnız avlanan avcılar gibi dönüşüme adapte olmuşlardır. Avlanmak için sivri dişli bir yaratığa dönüşmüşlerdir. Hız ve sessizlikte ustadırlar.. Yalnız avlandıklarından dolayı insanlardan daha güçlü olmak zorundalardır.

  Kurban vampire nasıl dönüştürülür?
  Vampir kurbanın bilinçsiz kalması için kanını içtikten sonra, kendi beslendiği kol bileği, göğüs veya boyundaki damar yoluyla kanını kurbanın sistemindeki kayıp kan yerine nakleder. Bu olayın üç kez tekrarlanmasının ardından ölümlüler gibi ölüp üç gün sonra ölümsüz olarak uyanır.

  Bir liderleri var mıdır?
  Hayır. Topluluk halinde yaşayan vampirlerde liderlik yapan biri yoktur. Eğer bir vampir sizden daha güçlüyse ona saygı göstermek akıllıca olur. Vampirler aralarında kendilerinden güçlü olanları başlarıyla selamlamak zorundadırlar.

  Tabutlarda mı uyumak zorundadırlar?
  Hayır, istemedikleri sürece uyumayabilirler..Vampirlerin tabutta uyumaları için belirli bir sebep yoktur.

  Şekil değiştirebilirler mi?
  Kesinlikle hayır! Yarasa, kurt veya dumana dönüşmek gibi yetenekleri yoktur.

  Vampirlerin aynada yansımaları var mıdır?
  Vampirlerin aynadan etkilendiklerini anlatan bir tarihleri yoktur.. -Bu fikir Bram Stoker'in uydurması gibi gözüküyor.- Dünyanın bir çok yerinde bulunan kanıtlarca, eski zamanlar ve 19. y.y. Yunanistanını da kapsayan inanca göre bir insanın yansıyan görüntüsü aslında onun ruhudur. Aynalarla ruhların birbirlerine bağlandığı bir grup Doğu Avrupa batıl inancı vardır. Henüz bunlardan hiçbiri kesin olarak vampirlerin yaptıkları şeyler değildir. Vampirlerin doğa kanunları ile uzaktan yakından bir ilişkileri yoktur. Kendilerini aynada görebilirler, çünkü fiziksel olarak yer kaplarlar ve onları bir ruh sayarak yansımalarının görünmesini engelleyecek bir tanrıları yoktur. Fizik kurallarını vampirler bile değiştiremez.

  Kan içmeninin beslenmedeki önemi tam olarak nedir?
  Bir vampirin vücudu kendi oksijenini üretmek için tasarlanmamıştır. Sahip oldukları alyuvarlar yetersizdir. Bu genetik eksikliği gidermek için de, saldırıp, sersemleterek diğer canlı yaratıkların kanını içerler; tercihen kurban insandır.
  Kan içimi direkt olarak boyun ve kol bileği gibi atar damarların bulunduğu bölgeler üzerinden yapılır, insanların oksijenle doldurulmuş alyuvar hücreleri vampirin bedeni tarafından alınarak kendi kusurlu sistemleri için kullanılır.

  Vampirler her gece kana ihtiyaç duyarlar mı?
  Vampirler her gece beslenmek ve beslenirken kurbanlarını öldürmek zorunda değillerdir. Ancak, varlıklarını sürdürebilmelerine yetecek kadar kanı bulmalarına rağmen, öldürmekten büyük haz aldıkları görülmektedir. Bir çok kez söylenmiştir ki bir vampir - kan varken ya da yokken - vampir gereksinimleri olarak ebediyen yaşamak için kana muhtaç değildir. Bu bir noktada hem gerçek, hem değildir. Vampiri güçlü kılan kandır. Bir hayat gücü olarak vampirlere kurbanlarının kanı bahşedilmiştir. Vampirin aldığı kan, onun gücünü etkiler, bunun anlamı kanın yokluğunda güçlerini kaybedecek olmasıdır.

  Beslendikleri kurbanları her zaman öldürürler mi?
  Hayır, vampirler genelde kurbanlarının hayatta kalmasına izin verir.. Böylece üretkenlikleri devam eder ve yaşamaları için daha sonra onları besler.. Buna rağmen bazıları kendilerini tatmin etmek için kurbanı öldürür.

  Kurbanlar saldırıyı hatırlar mı? Veya vampirlerin saldırı anını kurbanın zihninden silme gibi güçleri var mıdır?
  Vampir boyundaki atar damar yoluyla insandan beslenirken aynı zamanda kurbanın ihtiyaç duyduğu tüm oksijeni de kanla birlikte almaktadır. Kurban karartma olmuşcasına ne olup bittiğini hatırlayamaz çünkü kandaki küçük oksijen dolu hücreler beynine ulaşamamaktadır.

  Oksijen solurlar mı?
  Hayır. Vampirlerin vücutları oksijen soluma işlemi için tasarlanmamıştır.

  Vampirler ölümsüz müdür?
  Hiç bir şey sonsuza kadar yaşamaz. Sadece ölümün kendisi ölümsüzdür. Vampirlerin uzun yaşamla kutsandığı söylenir. Bazılarının öldürülmeden önce binlerce yıl yaşadığı bilinmektedir, bazıları sadece bir kaç yıl yaşar. Çok azı doğal sebeplerden dolayı ölür..

  Hangi "geleneksel" öldürme metodları onlara gerçekten zarar verebilir?
  Tahtadan yapılmış bir kazığın doğrudan kalbe saplanması oldukca ünlü bi numaradır ancak sanıldığı gibi bir etkisi yoktur. Bel kemiğini kırma, başını kesme, ve büyük bir yangın vampirleri öldüren gözde metodlardır. Yıllanmış deneyimli vampirlerin meşale gibi yanmaktan nasıl kurtulacaklarını bildikleri söylenmesine rağmen, ateş daima etkili olmuştur. Güneş, derilerini yakmaktadır ki bi noktadan sonra ölüm meydana gelir. Güneşin, güçlü ve deneyimli vampirler üzerindeki etkisi daha azdır. Yüzyıllardır yaşamış ve ölümlüler gibi güneş ışığı altında yürüyebilen güçlü vampirler bazı komünitelerde "Daywalker" olarak bilinir.

  Hangileri zarar veremez?
  Kutsal eşyalar olsa olsa küçük bir etki yapar. Çoğu kutsal eşyanın işlevi vampirin inancının kuvvetliliği kadardır. Gümüş gibi metaller onlara zarar veremez hatta bununla birlikte Ay'ın konumuna göre güçlerini daha da arttırdığı bilinir. Sarımsak ise vampirleri sadece güldürür. Bir vampir kovucu olarak sarımsağın özü Müslümanlara dayanır.. Müslümanlar bunun Şeytan'ın Cennet Bahçesini terkederken ayak izlerinden çıktığına inanır. Bunu özellikle müslüman ölülerin vampir olmaya yatkın olması inancını taşıyan Hristiyan itikadı ile de birleştirirseniz, artık çok güçlü bir "vampir kovucunuz" var demektir.

  Güçleri var mıdır? Eğer varsa bunlar nelerdir?
  Evet. Hız, telepati, gelişmiş duyular, yükseğe veya uzağa atlayabilme, istedikleri zaman kalp ve akciğerlerini durdurabilme.. Her vampirin kendine göre ekstra güçleri de vardır

  Öldükten sonra vücutları toza dönüşür mü?
  Her vampir farklı ölür.. Bazıları toza döner, bazıları ele geçirilir, bazıları mumyalanabilir, diğer bir kısım öldüklerinde yaşamları sürecinde geçirdikleri yıl kadar yaşlanmış görünür, bazıları patlar, bazıları şiddetle içine doğru çekilerek büzüşür, ve bazıları da küle dönüşür..(diğer bir değişle her biri için farklıdır)

  elimizde bu bilqiler ve deliller olsada ne yazıki hala vampirin olup olmadıqını bilmiyoruz !!!


  ______________________


  Almanya General Cumhuriyet

  Tek Gitmek İstediğim Yer

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 2:21 pm