Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi


  Vampir Klanları - Kurucuları ve Klanların Tarihçesi

  Paylaş
  avatar
  RUH
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 8385
  Kayıt tarihi : 05/02/10
  Yaş : 22

  Vampir Klanları - Kurucuları ve Klanların Tarihçesi

  Mesaj tarafından RUH Bir Cuma Haz. 25, 2010 12:46 pm

  Vampir Klanları - Kurucuları ve Klanların Tarihçesi


  3.nesilden her vampir kendi hayat felsefesinin ve güçlerinin belirlediği birer klan kurmuştur.Klanların isimleri ve kurucuları şöyle :

  Ventrue – Kraliyet Klanı (Ventrue)
  Gangrel – Hayvanın Klanı (Ennoia)
  Malkavian – Ay’ın Klanı (Malkav)
  Nosferatu – Gizli Olanın Klanı (Absimiliard)
  Ravnos – Gezenin Klanı (Ravnos)
  Toreador – Gülün Klanı (Arikel)
  Lasombra – Gecenin Klanı (Lasombra)
  Tzimisce – Biçimdeğiştirenin Klanı (Tzimisce)
  Setites – Yılanın Klanı (Set)
  Cappadocian – Ölümün Klanı (Cappadocius)
  Saulot – Iyileştirenin Klanı (Saulot)
  Assamite – Av’ın Klanı (Haqim)
  Brujah – Öğrenmiş Klan (Brujah)


  Vampir Klanlarının Tarihi

  Vampir klanları, dünyanın dört bir yanına dağılmaya başlar.Ancak,oluşan her yeni vampir jenerasyonu,bir öncekine göre daha güçsüz olur.Zaman içinde,klanlar arasında güç rekabeti ve savaşlar başgösterir;ve günümüzde hala devam eden bir vampir cihadı başlamış olur.
  Ortaçağın ilk yıllarında kendilerini iyiden iyiye açığa vuran vampirlerin nüfusu tedirgin edici boyutlara ulaşır.Halkın bu konudaki fısıltıları kiliseye kadar ulaşır.Oluşturulan gizli örgütler vampirlere karşı büyük bir savaş açar.Vampirlerin en zayıfı dahi insanların en güçlüsünden kat kat daha güçlü olmasına rağmen sayıca üstün olan ve gündüzleri de savaşabilen insanlar,birçok vampiri ortadan kaldırır.
  Yaşlı vampirler tarafından "kurban edilecek koyun" gözüyle bakılan genç vampirler,büyük bir ayaklanma çıkarırlar.Doğu Almanya'da bir grup genç vampir,yaşlı vampirlerin kendilerini kontrol etmesini sağlayan büyüyü kırmanın bir yolunu keşfeder.İnsanlar ve iç çatışmalar sebebiyle darbe üzerine darbe yiyen vampir ırkının soyu tehlikeye girer.
  Bunun üzerine 15.yüzyılda,tüm klanların temsilcilerinin katılacağı bir toplantı düzenlenir.13 klanın 7'sinin katıldığı bu toplantıda,Camarilla adı verilen bir birlik kurulur.Sayısal üstünlüğe sahip olan Camarilla birliği içsel ayaklanmaları kolaylıkla bastırır. Camarilla, 6 temel kanunu kabul eder..
  Gerçek yüzlerini saklayarak insanlar arasında yaşama kararı alan Camarilla,insanların birkaç kuşak sonrasında vampirlerin sadece efsane olduklarına inanmalarını ummaktaydı.Camarilla'ya katılmayan vampir klanları ise yeraltına sürülmüştür(bu klanlar, daha sonra Sabbath adındaki bir diğer birliği oluşturacaktır).Alınan kararlardan sonra cihad devam etmiş,ancak mücadeleler meydan savaşı olmaktan çıkıp gece baskınlarına dönüşmüştür.Bu ölümcül cihad,zaman değiştikçe form ve method değişikliklerine uğramış olmakla birlikte,günümüzde hala sürmektedir.Vampirler arasında anlatılan efsaneler,Gehenna adındaki bir geceden bahseder.Bu gecede,Antediluvians adıyla anılan ve Caine'in ilk torunları olan ve inanılmaz derecede büyük güçlere sahip 13 vampir gizli barınaklarından dışarı çıkacak ve kendilerinden daha genç olan bütün vampirleri ortadan kaldıracaktır.Bu gece,aynı zamanda bilinen dünyanın sonu olacaktır.Gehenna'yı durdurmaya çalışan vampirler olduğu gibi,onu fanatik derecede destekleyen vampirler de mevcuttur.

  Vampir Birlikleri ve Klanları


  Camarilla Birliği

  Camarilla, Caine'in ilkelerini sürdürmeyi ve vampirleri insan saldırılarından korumayı amaçlayan bir birliktir.İnsanlar arasında yaşar ve belli sınırlar çerçevesinde kalarak büyük bir dikkatle beslenirler.Camarilla, 7 klandan oluşur:
  Brujah: Brujah klanı,genel olarak asi ruhlu vampirlerden oluşur.Brujahlar,sosyal değişime kolaylıkla ayak uydururlar ve içlerinde Camarilla birliğine ait en güçlü vampirlerden bazıları yer alır.Birçok diğer vampir, Brujah'lardan "Punk'çı kanun kaçakları" diye bahseder.
  Gangrel:Tüm vampirler arasında,içgüdülerine ve doğalarına en bağlı klandır.Doğa içinde yaşamayı şehirde yaşamaya tercih ederler.Nasıl ve neden olduğu bilinmesede,Gangrel klanına kurtadamlar ve kurtlar dokunmamaktadır.Şekil değiştirme konusunda özel yeteneklere sahip olan klanın üyeleri,yarasa veya kurda kolayca dönüşebilirler.Klan,son zamanlarda başlarına gelen (ve ne olduğu tam oalrak bilinemeyen) kötü bir olay yüzünden,Camarilla'dan uzaklaşmıştır.
  Malkavian: Diğer vampirlere dahi korku salan bir klandır.Malkavian'ların hemen hepsi "deli" diye tanımlanabilecek derecede davranış bozukluğu sergiler.Ne zaman ne yapacakları belli olmadığı ve tepkilerinin ne anlama geldiği asla tam olarak anlaşılamadığı için diğer vampirler Malkavian'lara dikkatle yaklaşır.
  Nosferatu: Dış görünüşlerinin çirkinlikleriyle ün salmış bir klandır.Köpek dişleri yerine ön iki dişinin uzun olmasıyla ve kel kafalarıyla tanınırlar.Nosferatu'lar görünüşleri sebebiyle gizlenme ihtiyacı içindedirler.Diğer vampirler, mecbur kalmadıkça Nosferatu'larla iletişim kurmazlar.
  Toreador:"Sanatçı vampirler" diye tanımlanırlar.Son derece kibar ve naziktirler.Oldukça zeki olan Toreador klanı üyelerinin her hareketinde tutku gizlidir.
  Tremere: Büyü konusunda uzmanlaşmış olan klandır.Ritüeller ve büyüler aracılığıyla kanın diğer vampirlerce çok az bilinen birçok gücünü ortaya çıkarabilirler. Tremere klanının neler yapabileceğini bilenler,onlardan uzak durmaya özen gösterir.
  Ventrue: Ventrue klanı, onurlu ve kibar olmasıyla ün yapmıştır.En eski zamanlardan beri liderlik duygularıyla hareket eden klan,vampirlerin geleceğini şekillendirebilmek için çalışır.Eski zamanlarda Ventrue üyeleri soylular ve prensler gibi güçlü kişiler arasından seçilirdi.Günümüzde soylu bir servete sahip olan klan,Camarilla'nın düzenini ve devamlılığını sağlayan anahtar güçtür.

  Sabbat Birliği

  Camarilla'ya isyan eden ve yeraltına sürülen vampir klanlarının oluşturduğu birliktir.Amacı, tüm vampirleri Camarilla'nın sınırlandırmalarından çıkarıp dünya üzerinde tamamen özgür olmalarını sağlamaktır.Sabbat metinleri vampirlerin beslenme zincirinin en üstünde yer aldığını,bu yüzden insanlardan saklanmak yerine onları yönetmeleri gerektiğini söyler.Sabbat,bağımsız birçok sempatizanı olmasına karşın,2 klandan oluşur:
  Lasombra:Sabbat'ın kalbi diye nitelenir,zevk düşkünlüğüyle tanınır.İnsanlara tamamen sırt çevirmek yerine,onların ölümlülük ve zayıflıklarını kendi zevkleri için kullanırlar.Ölümsüz olmanın tadını sonuna kadar yaşamayı amaçlayan bir hayat tarzları vardır.Klan,karanlık güçler üzerinde hakimiyet sahibidir.
  Tzimisce:Sabbat'ın ruhu diye nitelenir,vahşetiyle tanınır.İnsan ve vampir bedenleri üzerinde birçok korkunç deney yaparlar.Bünyesinde birçok büyücü barındıran klan,et ve kemik üzerinde hakimiyet sahibidir.13 Antediluvian arasında yer alan yaratıcılarının yakında uyanacağına dair söylentiler vardır.

  Bağımsız Klanlar

  Herhangi bir gruba dahil olmayı reddeden vampirler mevcuttur."Anarchs" diye tanınan ve pek fazla sorun çıkartmaran bir grup genç vampir vardır. "Inconnu" diye tanınan ve tarih öncesinden kalan bir grup vampir ise,güç oyunlarından uzak durup kendi içlerine dönmüş ve kendilerini potansiyellerini ortaya çıkarıp aydınlanmayı yaşamaya adamıştır

  4 klan ise, büyük cihad içerisindeki yerlerini zaman zaman değiştirirler ve "Neutral" diye tanımlanırlar. Bu klanlar;
  Assamite: Kökenleri doğu çölleri olan ölümcül Assamite klanı,katillik hünerlerini doğru fiyatı ödeyebilen herhangi biri için sergileyebilir.
  Setite: En güvenilmez klan olma özelliğini taşır.Karanlık bir takım güçlere sahiptirler ve Caine'in kurmuş olduğu ilk şehri kendilerinin yıkmış olduğunu söylerler.
  Giovanni: Saygı duyulan ve güvenilen bir klandır.Kökleri Rönesans öncesi tüccar prenslere dayanır.Hala Venice bölgesinde yaşar ve sırlarını çok iyi saklarlar.
  Ravnos: Kara mizahın vampirler arasındaki temsilcileri diye nitelendirilirler.Kökenleri çingenelere ve hırsızlara dayanır.Bir süre önce 13 Antediluvian arasında yer alan yaratıcıları uyanmış (veya uyandırılmış) ve kan ihtiyacı içinde birçok Ravnos'u kanlarını içerek ortadan kaldırmıştır.Geriye kalanlar Camarilla'ya katılmayı düşünmektedir; Camarilla, Gangrel'in yerini alabilmeleri açısından olaya sıcak bakmaktadır.  ______________________


  Almanya General Cumhuriyet

  Tek Gitmek İstediğim Yer

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 3:31 pm