Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi

Lady GaGa

Paylaş

AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Lady GaGa

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Bir C.tesi Ara. 26, 2009 12:10 pm

Lady Gaga (d. Stefani Joanne Angelina Germanotta, 28 Mart 1986), ABD'li şarkıcı, söz yazarı ve müzisyen. Sahnelere New York'taki Lower East Side'ın rock müzik sahnesinde yer alarak başlayan sanatçı, daha sonraları 2007'de Interscope'un bir alt şirketi olan Streamline Records ile anlaştı. Buradaki ilk döneminde bazı sanatçı arkadaşları için söz yazan Gaga, bir süre sonra Akon'ın ilgisini çekti. Gaga'nın müzikal ve vokal yeteneğini beğenen Akon, onu yeni kurduğu Kon Live Distribution'a kattı.
    Sanatçının ilk albümü olan The Fame, 19 Ağustos 2008 tarihinde yayımlandı. Albüm, elde ettiği olumlu eleştirilerin yanında Kanada, Avusturya, Almanya, İrlanda ve Amerikan elektronik albüm listelerinin bir numarasına kadar yükseldi. Albümden yayımlanan ve her ikisi de RedOne ile beraber yazılıp bestelenen ilk iki tekli "Just Dance" ve "Poker Face", uluslararası bir başarı elde ederek başta Amerikan müzik listesi olmak üzere birçok ülkede bir numaraya yükseldi. Albüm daha sonraları altı kez Grammy Ödülü'ne aday gösterildi ve bu adaylıklardan "En İyi Elektronik/Dans Albümü" ve "En İyi Dans Kaydı" ödüllerini kazandı. New Kids on the Block ve Pussycat Dolls gruplarının konser turnelerinde açılış sanatçısı olarak konserler veren sanatçı, 2009'un başında The Fame Ball Tour adındaki kendi turnesini başlattı. 2009'un dördüncü çeyreğine gelindiğinde Gaga, ikinci stüdyo albümü The Fame Monster'ı yayımladı. İlk teklisi "Bad Romance" ile beraber uluslararası çapta başarılar elde eden albümün başarısı sayesinde Lady Gaga, The Monster Ball Tour adlı ikinci turnesini başlattı.
    Lady Gaga, David Bowie ve Freddie Mercury gibi glam rock müzisyenleri ile Madonna ve Michael Jackson gibi pop müzik sanatçılarından etkilendiğini belirtti. Bunun yanında modanın, sanatçının söz yazarlığı ve performansları üzerinde büyük bir etkisi olduğu bilinmektedir.[ Lady Gaga'nın Mayıs 2010'a kadar dünya çapında 15 milyondan fazla albüm satışı ve 40 milyondan fazla tekli satışı bulunmaktadır. Haziran 2010'da yayımlanan Forbes dergisine göre dünyadaki en güçlü ve etkili 100 ünlü arasında gösterilen Gaga, ayrıca Twitter'da beş milyonu, Facebook'ta on beş milyonu aşan takipçi sayısıyla, yaşayan insanlar içinde bu sosyal ağlarda en çok izleyicisi olan kullanıcı oldu.

2008–günümüz: The Fame ve The Fame Monster

2008 yılında Gaga, Los Angeles'a yerleşti. Sıkı bir çalışma sonunda ilk albümü The Fame'i bitirdi.Albümde birden fazla müzik türünü bir araya getirdiğini belirten sanatçı bir demecinde "Def Leppard vurmalılarından alkış seslerine, metal vurmalılarından urban müzik vurmalılarına kadar her vurmalıya yer verdim" demiştir. Bir süre sonra giyimi, sahne tasarımını ve ses sistemlerini üstlenen Haus of Gaga adındaki şirketle beraber çalışmaya başladı. The Fame eleştirmenlerden genel olarak olumlu yorumla elde etti. Avusturya, Birleşik Krallık, Kanada, İrlanda gibi ülkelerin albüm listelerinde bir numaraya yükselen albüm, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri'nin albüm listelerinde ilk beşe girmeyi başardı. Albümün ilk teklisi olan "Just Dance" 8 Nisan 2008'de yayımlandı. Bir süre sonra da Avustralya, Kanada, Hollanda, Birleşik Krallık, İrlanda ve Amerikan müzik listesinin zirvesine yükseldi.[35] Şarkı "En İyi Dans Kaydı" dalında Grammy ödülüne aday gösterildi. İkinci tekli olan "Poker Face", 23 Eylül 2008 tarihinde yayımlandı ve yirmiye yakın ülkenin listesinin bir numarasına çıktı. Bunun yanında sanatçının Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ikinci ardışık bir numara şarkısı oldu. Gaga bir süre sonra aynı şirkette çalıştığı New Kids on the Block grubuyla beraber, grubun konser turnesinin alt oluşumu olarak sahne almaya başladı. Ancak başarılı satışların ardından sanatçı kendine ait olan ilk turu The Fame Ball Tour ile 12 Mart 2009'da Kuzey Amerika'yı dolaşarak konserler vermeye başladı.Bunun dışında Mayıs 2009'da Pussycat Dolls grubunun World Domination Tour adındaki dünya turunun Birleşik Krallık ve Avustralya ayağında alt oluşum olarak konserlere çıktı. Bu konserler eleştirmenlerce olumlu eleştiriler topladı. Hatta öyle ki, bir yorumcu Gaga'nın "Pussycat Dolls'u sahne arkasına atttığını" belirtti. Aynı sıralarda üçüncü tekli "LoveGame" yayımlandı. Şarkı için çekilen video klip, içeriğindeki uygunsuz görüntüler nedeniyle Avustralya'daki Network Ten kanalı tarafından yayınlanmadı.

2009 MTV Video Müzik Ödülleri'nde Lady Gaga.
    Gaga Mayıs 2009'da Rolling Stone dergisinin her yıl bir aya mahsus bastığı 'Hot 100' temalı sayısında yarı-çıplak, plastik baloncuklardan oluşan bir kıyafet giymiş halde yer aldı.Biseksüel olan Lady Gaga, daha sonraları cinsel eğilimini insanlara açıklamış olmaktan duyduğu pişmanlığı belirterek şu sözleri söyledi: "Eşcinsel topluluğu sırf sinirli görünmek adına kullanan bir insanmışım gibi görünmekten hoşlanmıyorum. Ben cinsellikte özgür bir kadınım ve sevdiğim şeyi severim. İnsanların bu konuda benim hakkımda bir şeyler yazmasını istemiyorum, çünkü sanki ben bunu benim sinirli ve gizli kapaklı olduğumu vurgulamak amaçlı yazdıklarını düşünüyorum".[46] Sanatçı ayrıca bir konserindeki izleyicilerine "Poker Face" adlı şarkısının bir erkekle yatarken bir kadın hakkında düşler kurmak hakkında olduğunu belitti.[47] Bunun yanında Wale'in "Chillin" adlı şarkısında yer aldı.2009 MTV Video Müzik Ödülleri'nde kendisi ve "Paparazzi" adlı şarkısı için dokuz tane adaylık elde eden Gaga, bunlardan üçünü elde etmeyi başardı.

Gaga, The Monster Ball Tour'da sahne alırken.

Ekim 2009'da Billboard dergisinin verdiği "Yılın Yükselen Yıldızı" ödülünü elde eden sanatçı,[51][52] 10 Ekim 2009'da Human Rights Campaign'in düzenlediği ulusal akşam yemeğine katıldı. Bunu izleyen dönemde Washington, D.C.'de düzenlenen National Equality March adlı yürüyüşe katılan Gaga, şu şekilde bir konuşma yaptı: "Müzik dünyasında halen çok büyük miktarda homofobi izleri var. [...] Bu yüzden bu yürüyüşe ben de katılıyorum".[53][54] Sanatçı John Lennon'ın "Imagine" şarkısını, sözleri Matthew Shepard'ın 1998'deki öldürülüşüne değinmek suretiyle değiştirerek seslendirdi.[53] Kasım 2009'a gelindiğinde 2008-2009 döneminde dünyayı dolaşırken kaydettiği yeni şarkıları ve bir önceki albümdeki şarkıları içeren The Fame Monster adlı stüdyo albümünü duyuran sanatçı, albümün ilk teklisi olan "Bad Romance"i yayımladı. Birleşik Krallık, Kanada, İrlanda, Finlandiya, Danimarka ve İsveç listelerinde zirveye yükselen şarkı, birçok dünya listesinin üst sıralarında yer aldı.[55][56] 11 Aralık 2009'da "Speechless" adlı şarkısını Kraliçe II. Elizabeth için seslendirdi.[57] Bundan sonra da The Monster Ball Tour adlı ikinci turnesini duyurdu.[58]
    14 Ocak 2010'da Monster Ball turnesinin West Lafayette, Indiana'daki ayağında sahneye çıkmadan önce solunum sorunları nedeniyle konseri iptal eden Gaga'nın yorgunluk ve susuzluktan dolayı kalp ritmi düzeni bozukluğuna yakalandığı belirtildi.[59][60][61] Sanatçı daha sonraları Barbara Walters ile yaptığı röportajda, uzun süredir kendisinin interseksüel olduğunu öne süren bir şehir efsanesini reddetti. Gaga buna ek olarak şu açıklamayı yaptı: "Başta bu çok ilginç bir durumdu ve herkes az çok 'Bu gerçekten çok ilginç bir hikâye' diyordu. Bir bakıma ben kendimi çift cinsiyetli olarak gösteriyor ve çift cinsiyetli olmayı seviyordum".[62] 2009'daki 51. Grammy Ödülleri'nde ilk defa Grammy ödüllerine aday gösterilen Gaga, bu sene ödül kazanamasa da, ertesi yılki 52. Grammy Ödülleri'nde aday gösterildiği beş dalın ikisini kazanmayı başardı. Bunun yanında 2010 BRIT Ödülleri'nde aday gösterildiği üç dalda da ödül kazandı.

En son AhMeT&SeLiM-night tarafından Salı Eyl. 21, 2010 8:55 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

Cherub  Tillavia    Melanter

'Cause God Makes No Mistakes
    I Was Born This Way

Korsan Kiraz*
    ilayda_fallen
    Hunted
    Hunted

Geri: Lady GaGa

Mesaj tarafından ilayda_fallen Bir C.tesi Ara. 26, 2009 12:12 pm

Lady Gaga çok dinlerim Very Happy Boys Boys Boys,Poker Face,Bad Romance favorilerim Very Happy
    bushra
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından bushra Bir Paz Ocak 03, 2010 7:38 pm

ben de çok dinlerim love game ve paparazzi şarkıları da çok güzel:D
    |olanthe Tussaud 11
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından |olanthe Tussaud 11 Bir Paz Ocak 03, 2010 7:40 pm

paparazzi - poker face - bad romance bnm favorlerim Very Happy
    Vampir(ß)ella
    Marked
    Marked

Mesaj tarafından Vampir(ß)ella Bir Ptsi Ocak 04, 2010 9:24 pm

pek dinlemem ama poker face i sevmiştim
    eBENs
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından eBENs Bir Ptsi Ocak 25, 2010 10:40 pm

Lady GaGa Twisted Evil Just Dance ...
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından dilry95 Bir C.tesi Ocak 30, 2010 5:37 pm

burnuna estetik yaptırdı bad romance klibinde belli oldu bayaa Very Happy

AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Bir Salı Şub. 02, 2010 11:01 pm

BeN Lady gaga'yı sevmem.ama britney spears'la düeti quicksand çok güzel Very Happy

I Was Born This Way

Korsan Kiraz*
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından dilry95 Bir Salı Şub. 02, 2010 11:05 pm

ayy ben onu bilmiorum ne zaman düet yaptılar onlar Sad

AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Bir Salı Şub. 02, 2010 11:07 pm

circus'un bonus şarkılarından biri fazla gündeme gelmedi.

I Was Born This Way

Korsan Kiraz*
    zoey-elif
    Emekliler
    Emekliler

Mesaj tarafından zoey-elif Bir Çarş. Şub. 03, 2010 3:04 am

paparazzi güzel..Very Happy catlak bi kız bu seviorm xD
    eBENs
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından eBENs Bir Çarş. Şub. 03, 2010 10:38 am

çift cinsiyet diyolar ama.. Shocked Smile

AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Bir Çarş. Şub. 03, 2010 11:14 am

bi ara hep erkek diyolardı lol!

I Was Born This Way

Korsan Kiraz*
    eBENs
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından eBENs Bir Çarş. Şub. 03, 2010 12:14 pm

bilmem Very Happy
    ama bi konserinin videosunda belli oluyordu Surprised
    izlemez olaydım tongue Very Happy

AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Bir Çarş. Şub. 03, 2010 4:13 pm

Bugün lady GaGa'yı dinledim özel olarak yoksa duyodum tabi.şarkıları güzel.poker face paparazzi just dance güzelmiş.britney kadar olmasada iyi Very Happy Razz

I Was Born This Way

Korsan Kiraz*
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından dilry95 Bir Çarş. Şub. 03, 2010 5:28 pm

yaa bence britney eski potansiyelini kaybetti Rolling Eyes

AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Bir Çarş. Şub. 03, 2010 5:31 pm

son albümünden sonra yine eskisi gibi oldu.Tabi hala kariyerinin zirvesinde değil ama bu yıl çıkaracağı albümden sonra eskisiden de daha iyi olur.

Circus gayet iyi bir albümdü.Çok da sattı.Listelerde bir nuramalara yükseldi. Very Happy

I Was Born This Way

Korsan Kiraz*
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından dilry95 Bir Çarş. Şub. 03, 2010 5:36 pm

biliyorum billboard da 1. sıraya çıktı Smile ama bi oops! i did it again yada in the zone albümleriyle kıyaslarsak potansiyeli bir hayli düşüşe geçmiş. gerçi '3' single ı gayet hoştu Smile vee maalesef uyuşturucu kullandığı dönemde tahtını başkalarına kaptırdı Sad

AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Bir Çarş. Şub. 03, 2010 5:42 pm

ama uyuşturucu kullanmasının belli nedenleri vat.ailsei istemediği halde salak bir adamla evlendi çocuğu oldu kocasının onu aldattığını öğrendi.Ama çocuğu için evliliği sürdürdü.Evliliğini kurtarmak için bir çocuk daha yaptı.Ama kurtaramadı.Boşandı.adam çocukları ona göstermedi.

Britney de annelik güdüsüyle kendini boşlukta hissetti.ailesi onunla konuşmadı.Parası bitmeye başladı.En sonunda tırlattı ve şimdi düzeldi.çünkü çocuklarıyla vakit geçirmeye başladı.ne kadar uzun anlattım

müziğe verdiği 4 yıl aradan sonra gayet iyi.Ve bu yıl yeni albümü çıkıyor.Circus In the Zone'dan daha çok sattı daha çok bağenildi.Womanizer baby one more times teklisiyle birlikte listelerin hepsinde bir numara olan bir single haline geldi.düşüşteki kariyeri yükselişe geçti.

Ve bu yıl çıkaracapı albüm kariyerinin zirvesini tekrar yakalamasını sağlayacaktır.

Ne kadar uzun anlattım yha Very Happy Very Happy

I Was Born This Way

Korsan Kiraz*
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından dilry95 Bir Çarş. Şub. 03, 2010 5:44 pm

in the zone dan daha çok sattığnı biliyorum, ama in the zone sanat dünyasına bomba gibi düşmüştü, yoksa satışlar bakımında britney yükselişte
    Smile

AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Bir Çarş. Şub. 03, 2010 5:47 pm

O da doğru o albüm diğer albümlerinden farklıydı ve sanatsal açıdan çok zengindi.Diğer bir özelliğide o albümdeki şarkıların çoğunu Britney Spears yazmıştı Very Happy

I Was Born This Way

Korsan Kiraz*
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından dilry95 Bir Çarş. Şub. 03, 2010 5:50 pm

heyy gidi hit me baby one more time küçükcük kızdı bizim britney Smile

AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Bir Çarş. Şub. 03, 2010 5:51 pm

evet yha o şarkıda çocukta Very Happy O şarkıyı arada dinlerim Very Happy

I Was Born This Way

Korsan Kiraz*
    dilry95
    Untamed
    Untamed

Mesaj tarafından dilry95 Bir Çarş. Şub. 03, 2010 5:52 pm

ben de mutsuz olduğumda dinlerim enerji veriyor resmen çok tatlı yaa Smile

AhMeT&SeLiM-night
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Bir Çarş. Şub. 03, 2010 5:54 pm

Born to make you happy'de çok güzel Very Happy Bu arada eski şarkılarının isimleri de hep uzun yha Razz

I Was Born This Way

Korsan Kiraz*

Forum Saati Paz Mayıs 27, 2018 7:31 pm