Gece Evi Serisi

Türkiye 'deki en güncel Gece Evi forum sitesine hoş geldiniz!

Sitemizdeki anketleri oylamak ve başlıklara cevap yazabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer üyeliğinizi aktif edemiyorsanız Perşembe-Cuma günlerini bekleyin. Her Perşembe ya da Cuma günleri aktif edilmemiş üyelikler yönetim tarafından aktif edilecektir.

Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle...

Forum Admini: Erdem Fierce
Gece Evi Serisi

Gece Evi Serisi Türkiye Fan Sitesi , Türkiye 'nin Gece Evi


  V for Vendetta

  Paylaş
  avatar
  Phoenix
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Mesaj Sayısı : 15501
  Kayıt tarihi : 26/12/09
  Yaş : 28

  V for Vendetta

  Mesaj tarafından Phoenix Bir C.tesi Nis. 10, 2010 8:31 pm

  V FOR VENDETTA  En İyi 50 Film:24.sıra

  IMDB Puanı:8.2/10

  Yapım: 2006 ~ ABD, Almanya, İngiltere

  Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Çizgi, Dram, Fantastik, Gerilim, Politik

  Yönetmen: James Mcteigue

  Senaryo:
  Andy Wachowski, Larry Wachowski, Alan Moore, David Lloyd

  Senaryo(kitap): Alan Moore, David Lloyd

  Yapımcı: Andy Wachowski, Larry Wachowski, Joel Silver, Grant Hill

  Oyuncular: Natalie Portman, Hugo Weaving, John Hurt, Stephan Rea, Stephan Fry...

  Konu: V olarak bilinen maskeli bir adam, geleceğin totaliter rejimle yönetilen İngilteresi'nde korkuyla sindirilmiş halkına egemenliği geri verebilmek için şiddete başvuran biridir. V İngiltere halkını, kendisiyle Guy Fawkes günü olan 5 Kasım’da Parlamento’nun çevresinde buluşmaya davet eder.


  V for Vendetta - Trailer
  Uploaded by Internapse. - Check out other Film & TV videos.

  FİLMDEN ALINTILAR


  V

  -Karşınızda basit bir vodvil gönüllüsü var.Vicdanının hem kurbanı hemde katili olarak savaşan bir gönüllü.Yüzümdeki bu maske vasat bir görüntü yaratmak için varolan kostüm parçası değildir.Herneyse.Bu görüntü geçmişin vahim vesaitlerinden çıkmış,vahşete karşı koyan birinin görüntüsüdür.Bu,kokuşmuş bir trenin aşağılık veba saçan uşaklarına karşı vakurla karşı koyan biridir.Verilecek tek karar intikamdır.Bir kan davası ve bir amacı var,boşuna değil.Değerler ve dürüsütlük vakti geldiğinde kazanacak ve zulüm son bulacak biliyorum.

  -Sapkın, eski niyetler bile kutsal kitaptan çalınırken, ben en çok şeytanı oynarken aziz gibi görünürüm.

  -Korku, bu hükümetin esas aracı haline geldi.

  -Kurşunlarınız var, ancak silahlarınız boşaldığında ölmüş olmamı ümit edin. Şayet ayakta kalırsam silahlarınızı dolduramadan ölmüş olursunuz.

  -(Defalarca kurşunlandıktan sonra) Sıra Bende.

  -Bu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, Bay Creedy. Ve fikirlere kurşun işlemez.

  -hayır,lütfen... Bu maskenin altında bir yüz var, ancak o ben değilim...bu maskenin altında kaslar var ve ardında kemikler...

  -İşte! İlk kez ben de nefret olduğunu sanmıştım. Tek bildiğim nefretti, nefret dünyamı sarmıştı,nefes almam bile nefret doluydu.. Vesonra bir şey oldu,sana olduğu gibi...

  -Burada 872 tane şarkı var... Hepsini dinledim, ama hiç biriyle dans etmedim.

  -dans edilemeden yapılan devrim yapılmaya değer değildir.

  -Tanrı gibi ben de işimi şansa bırakmam ve rastlantıya inanmam.

  -Bu yüzden kötülüğün üstüne şeker serpeceğiz.

  -Ama böyle vukuatlı gecelerde doğru yerlere vasıl olduğum için kendimi size tiyatral bir varlık olarak sunma gereğini duyuyorum. Voila! Karşınızda basit bir vodvil gönüllüsü var, vicdanın hem kurbanı, hem de katili olarak savaşan bir gönüllü. Yüzümdeki bu maske vasat bir görüntü yaratmak için varolan bir kostüm parçası değildir.

  -Verilecek tek karar intikamdır. Bir kan davası, ve bir amacı var boşuna değil. Değerler ve dürüstlük vakti geldiğinde kazanacak, ve zulüm son bulacak biliyorum.

  -Uzmanlık alanım ritm sazlardır ama bu gece bütün bir orkestrayı kullanmak niyetindeyim. Bana katılırsan büyük onur duyarım.

  -Ama Sabret Bu müzik adalet için çalacak ve ben bu konçertoyu bizden alındığı günlere ithaf ediyorum ve adalet gözettiğini sanan sahtekarlara tabiki.

  -Hatırla, hatırla, 5 Kasım gününü hatırla, patlamayı, ihaneti ve komployu, bu ihaneti unutmak için hiçbir neden bulamıyorum.

  -Bende her insan gibi severim, ama onun anısına hürmeten şimdi buradayım. Geçmişte yaşanan o çok önemli olayda mücadele ederken hayatını kaybeden insanların anısına böyle bir kutlama yapmak istedim, ve böylece 5 Kasım gününün artık hiç hatırlanmadığını anladım. Bu yüzden oturup biraz sohbet etmemiz iyi olacak diye düşündüm. Elbette konuşmamı istemeyen kişilerde vardır, eminim şu anda telefonlarda emirler yağdırılıyor ve silahlı adamlar yola çıkmaya hazırlanıyordur. Neden? Çünkü konuşulmaya çalışılan yerde coklar söz alıncaya kadar sözler her zaman gücünü korumaya devam eder. Gerçeklerin ortaya konulduğu sözleri dinleyen herkes için büyük anlam taşıyan sözler ve gerçek şu ki bu ülkede yolunda gitmeyen bir şeyler var: Zulüm ve adaletsizlik, hoşgörüsüzlük ve baskılar... Özgürlüğünüz kısıtlanıyorsa, düşünme ve konuşma hakkınız yoksa, sensörler ve çipler her hareketinizi, her konuşmanızı izliyorsa, bazı işlerin yolunda gitmediğini söyleyebiliriz. Peki bu nasıl oldu, kimi suçlayalım, evet, elbette diğerlerinden daha fazla sorumlu olan birileri mutlaka var. Ama yinede aynaya baktığınızda suçluluk duyuyorsanız gerçeği öğrenmiş olursunuz. Neden yaptığınızı biliyorum, neden korktuğunuzu da... Kim korkmaz ki? Savaş, terör, hastalıklar, sağduyunuzu ve cesaretinizi kaybetmenize neden olacak çok değişik nedenler ortaya çıkmıştı. Korku içinizi sardı ve o panik haline Adam Sutler adındaki başkana sarıldınız. Size düzen ve barış vaadetti, karşılığında sessizlik ve emirlere itaat etmenizi istedi. Dün gece o sessizliğe bi son verdim, dün gece bu ülkeye unuttuğu bir şeyi hatırlatmak için adliye sarayını uçurdum. 400 yıl önce bu millet 5 Kasımı sonsuza dek unutmamak üzere hafızalarına kazımıştı. Dünyaya adaletin, korkusuzluğun ve özgürlüğün sadece söz olmadığını anlatacaktı, bakış açısı buydu. Eğer bir şey görmüyorsanız, bu devletin suçları sizin için bir bilinmezse ve karşı çıkmıyorsanız demek ki 5 Kasımın unutulmasına siz izin verdiniz. Ama sizde benim gördüğümü görüyorsanız, benim gibi hissediyorsanız, sizde benim gibi arıyorsanız, o zaman yanımda olmanızı istiyorum. Bir yıl sonra bu gece parlamentonun girişinde bulunun. birlikte olup onlara 5 Kasımın asla unutulmadığını, unutulmayacağını gösterelim...

  -Burası evim, ben gölge galerisi diyorum.

  -Çalmak malın sahibinden olur. eleştirenden çalamazsın, benim yaptığım sadece temizlemekti..

  -# Seni orda bıraksaydım şu anda Creedy nin sorgu hücresinde olurdun, tutuklarlar, işkence ederler ve beni bulmak uğruna belki de öldürürlerdi. Yardımından sonra seni bırakamazdım, bende seni güvenli olabileceğini düşündüğüm tek yere getirdim, evet, evime.

  -İnsanlar hükümetlerinden korkmamalı, hükümetler insanlarından korkmalı

  -Binalar semboldür, yok etmenin bir sembolü. Sembollere insanlar güç verir, tek başına semboller anlamsızdır, ama yeterli sayıda insanla, binaları(sembolleri) havaya uçurmak dünyayı değiştirir.

  -Şiddet iyi yönde kullanılabilir.


  -seni on dakika önce öldürdüm.

  -Ve sen bütün alçaklığını ortaya çıkardın ve yine sen kutsallığı kullanarak eziyet ettin. Aziz kılığına girerek şeytanın rolünü üstlendin.( Piskopos: Lütfen merhamet et!)Bu gece olmaz, piskopos bu gece olmaz.

  -Gerçeklerin gücünü bildiğim sürece kainatı bile fethedebilirim...

  -Evey, bir şey isteyebilir miyim? Bir tek dilek hakkım olsa seni tekrar göremeyi dilerdim...

  -Raslantı diye bir şey yoktur.Raslantı aldatmacası vardır.

  -Tanrı yağmurdadır.

  -iyi akşamlar londra..önce yayıyını kestiğim kestiğim için özür dilemek isterim..pek çoğunuz gibi bende evimin güvenli ortamında günlük sıkıntılardan uzak televizyon başında keyif almaktan hoşlanan biriyim..bende her insan gibi severim ama onun anısına hürmeten şimdi burdayım.. geçmişte yaşanan o çok önemli olayda mücadele ederken hayatlarını kaybeden o insanların anısına böyle bir kutlama yapmak istedim.. ve böylece beş kasım gününün hiç hatırlanmadığını anladım.. bu yüzden oturup sohbet etmemiz iyi olacak diye düşündüm. elbette konuşmamı istemeyen kişiler de vardır.. eminin şu anda telefonlarda emirler yağdırılıyor ve silahlı adamlar yola çıkmaya hazırlanıyor.. neden? çünkü konuşulmaya çalışılan yerde çoklar söz alıncaya kadar sözler her zaman gücünü korumaya devam eder..gerçeklerin ortaya konulduğu sözleri dinleyen herkes için büyük anlam taşıyan sözler..ve gerçek şuki bu ülkede yolunda gitmeyen bir şeyler var...zulum ve adaletsizlik, hoşgörüsüzlük ve baskılar!! özgürlüğünüz kısıtlanıyorsa, düşünme ve konuşma hakkınız yoksa, sensörler ve chipler her hareketinizi her konuşmanızı izliyorsa orada işlerin yolunda gittiği söylenemez..peki bu nasıl oldu?? kimi suçlayalım?? evet elbette diğerlerinden daha fazla sorumlu olan birileri mutlaka var.. ama yinede aynaya baktığınızda suçluluk duyuyorsanız gerçeği öğrenmiş olursunuz.. neden yaptığınızı biliyorum..neden korktuğunuzu da..kim korkmaz ki!!! savaş, terör, hastalıklar sağduyunuzu ve cesaretinizi kaybetmenize neden olacak çok değişik nedenler ortaya çıkmıştı.. korku içinizi sardı ve o panik haliyle adam sathler adındaki o başkana sarıldınız!!! size düzen ve barış vadetti..karşılığında sessizlik ve emirlere itaat etmenizi istedi..dün gece o sessizliğe bir son verdim..dün gece bu ülkeye unuttuğu bir şeyi hatırlatmak için adliye sarayını uçurdum..400 yıl önce bu millet beş kasımı sonsuza dek unutmamak üzere hafızalarına kazımıştı...dünyaya adaletin, korkusuzluğun ve özgürlüğün sadece söz olmadığını anlatacaktı... bakış açısı buydu..eğer bir şey görmüyorsanız bu devletin suçları sizin için bir bilinmezse ve karşı çıkmıyorsanız demekki beş kasımın unutulmasına siz izin verdiniz..eğer sizde benim gördüğümü görüyorsanız, benim gibi hissediyorsanız sizde benim gibi arıyorsanız o zaman yanımda olmanızı istiyorum..bir yıl sonra bu gece parlamentonun girişinde bulunun.. birlikte olup onlara beş kasımın asla unutulmadığını, unutulmayacağını gösterelim!!!

  EVEY


  -Sanatçılar gerçekleri söylemek için yalanları kullanırken politikacılar yalanlarla gerçekleri örter.


  -Çünkü o haklıydı. Bu ülkenin şu anda bir binadan fazlasına ihtiyacı var. Bu ülkenin umuda ihtiyacı var.


  -O gece olanları ve ülke için ne anlama geldiğini kimse unutmayacak. Ama ben, o adamı ve bana ifade ettiklerini unutmayacağım.

  -Artık hiçbir şey hissedemiyorum!

  -O Monte Cristo kontuydu, babamdı, annemdi, kardeşimdi, arkadaşımdı, sendi, bendi. O hepimizdi.
  _____________________________________________________________________
  Koyu kırmızı ile yazılı olanlar benim en sevdiğim sözler.


  En son Phoenix tarafından Paz Nis. 11, 2010 6:27 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


  ______________________


  CherubTillaviaMelanter
  avatar
  edella
  Tempted
  Tempted

  Mesaj Sayısı : 8565
  Kayıt tarihi : 17/01/10
  Yaş : 23

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından edella Bir C.tesi Nis. 10, 2010 8:54 pm

  Very Happy hem buaraya hem faceye paylşmışın lan xD
  egemenliği geri verebilmek için şiddete başvuran biridir.

  şiddet kısmı kötü toplm açsındn
  am filmlrd şiddet güsel oluyo zatn haha xD
  lan 24. mhü
  ilk onda hngi filmler wrki Very Happy
  avatar
  Phoenix
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Mesaj Sayısı : 15501
  Kayıt tarihi : 26/12/09
  Yaş : 28

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından Phoenix Bir C.tesi Nis. 10, 2010 9:09 pm

  Ben ilk 100 ü tamamladım Razz  Şiddete başvuruyor ama nedenleri var ve o lanet olası faşist yönetim kesinlikle bu şiddeti hak ediyor Evil or Very Mad


  ______________________


  CherubTillaviaMelanter
  avatar
  edella
  Tempted
  Tempted

  Mesaj Sayısı : 8565
  Kayıt tarihi : 17/01/10
  Yaş : 23

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından edella Bir C.tesi Nis. 10, 2010 9:12 pm

  haha o zmn ilk yüzünü sayy Very Happy
  tmm lan şiddete başwurmasına bişiy demedik Very Happy

  AhMeT&SeLiM-night
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Mesaj Sayısı : 13446
  Kayıt tarihi : 24/12/09
  Yaş : 62

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Bir C.tesi Nis. 10, 2010 9:14 pm

  tıkandım 24.sıra Razz izlemeliyim


  ______________________

  Cherub  Tillavia    Melanter

  'Cause God Makes No Mistakes
  I Was Born This Way


  Korsan Kiraz*
  avatar
  edella
  Tempted
  Tempted

  Mesaj Sayısı : 8565
  Kayıt tarihi : 17/01/10
  Yaş : 23

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından edella Bir C.tesi Nis. 10, 2010 9:18 pm

  haha
  birinci km yha acaba Very Happy
  lan bhenm ömrüm yetmez ilk yüzü koymaya Very Happy
  avatar
  Phoenix
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Mesaj Sayısı : 15501
  Kayıt tarihi : 26/12/09
  Yaş : 28

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından Phoenix Bir C.tesi Nis. 10, 2010 9:19 pm

  1. 9.1 The Shawshank Redemption (1994) 486,048
  2. 9.1 The Godfather (1972) 390,338
  3. 9.0 The Godfather: Part II (1974) 230,925
  4. 8.9 Il buono, il brutto, il cattivo. (1966) 147,859
  5. 8.9 Pulp Fiction (1994) 394,568
  6. 8.9 Schindler's List (1993) 261,136
  7. 8.8 12 Angry Men (1957) 108,946
  8. 8.8 One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) 201,499
  9. 8.8 Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980) 264,307
  10. 8.8 The Dark Knight (2008) 433,425
  11. 8.8 The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) 345,187
  12. 8.8 Star Wars (1977) 308,115
  13. 8.7 Casablanca (1942) 160,523
  14. 8.7 Shichinin no samurai (1954) 91,743
  15. 8.7 Goodfellas (1990) 216,495
  16. 8.7 Fight Club (1999) 359,688
  17. 8.7 Cidade de Deus (2002) 155,789
  18. 8.7 The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) 369,727
  19. 8.7 Raiders of the Lost Ark (1981) 232,417
  20. 8.7 Rear Window (1954) 112,688
  21. 8.7 The Usual Suspects (1995) 254,460
  22. 8.7 Psycho (1960) 135,702
  23. 8.7 C'era una volta il West (1968) 69,105
  24. 8.6 The Silence of the Lambs (1991) 231,985
  25. 8.6 The Matrix (1999) 361,212
  26. 8.6 Se7en (1995) 262,164
  27. 8.6 Memento (2000) 255,709
  28. 8.6 The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) 311,152
  29. 8.6 It's a Wonderful Life (1946) 97,282
  30. 8.6 Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964) 149,742
  31. 8.6 Sunset Blvd. (1950) 51,433
  32. 8.6 North by Northwest (1959) 88,688
  33. 8.6 Citizen Kane (1941) 132,939
  34. 8.6 Léon (1994) 187,596
  35. 8.6 Apocalypse Now (1979) 165,409
  36. 8.6 Forrest Gump (1994) 282,525
  37. 8.5 American Beauty (1999) 279,108
  38. 8.5 American History X (1998) 211,343
  39. 8.5 Taxi Driver (1976) 146,891
  40. 8.5 Vertigo (1958) 86,982
  41. 8.5 Terminator 2: Judgment Day (1991) 224,519
  42. 8.5 Lawrence of Arabia (1962) 76,059
  43. 8.5 Alien (1979) 171,193
  44. 8.5 Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001) 170,759
  45. 8.5 WALL·E (2008) 167,276
  46. 8.5 Saving Private Ryan (1998) 257,554
  47. 8.5 A Clockwork Orange (1971) 183,916
  48. 8.5 The Shining (1980) 167,739
  49. 8.4 Paths of Glory (1957) 42,297
  50. 8.4 The Departed (2006) 247,446
  51. 8.4 The Pianist (2002) 125,710
  52. 8.4 To Kill a Mockingbird (1962) 78,864
  53. 8.4 Aliens (1986) 162,411
  54. 8.4 Sen to Chihiro no kamikakushi (2001) 94,155
  55. 8.4 Das Leben der Anderen (2006) 69,278
  56. 8.4 M (1931) 37,643
  57. 8.4 Double Indemnity (1944) 34,996
  58. 8.4 Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) 207,779
  59. 8.4 Chinatown (1974) 74,856
  60. 8.4 Requiem for a Dream (2000) 174,773
  61. 8.4 The Third Man (1949) 48,640
  62. 8.4 L.A. Confidential (1997) 158,255
  63. 8.4 Reservoir Dogs (1992) 202,086
  64. 8.4 Das Boot (1981) 67,309
  65. 8.4 The Treasure of the Sierra Madre (1948) 31,463
  66. 8.4 Monty Python and the Holy Grail (1975) 148,869
  67. 8.4 City Lights (1931) 25,528
  68. 8.4 El laberinto del fauno (2006) 143,521
  69. 8.4 The Bridge on the River Kwai (1957) 56,202
  70. 8.4 Inglourious Basterds (2009) 152,899
  71. 8.3 Raging Bull (1980) 85,461
  72. 8.3 Avatar (2009) 219,091
  73. 8.3 The Prestige (2006) 189,362
  74. 8.3 Back to the Future (1985) 189,965
  75. 8.3 Up (2009) 92,133
  76. 8.3 2001: A Space Odyssey (1968) 153,084
  77. 8.3 La vita è bella (1997) 102,064
  78. 8.3 Singin' in the Rain (1952) 52,702
  79. 8.3 Modern Times (1936) 33,463
  80. 8.3 Der Untergang (2004) 77,410
  81. 8.3 Some Like It Hot (1959) 63,914
  82. 8.3 Amadeus (1984) 92,231
  83. 8.3 Full Metal Jacket (1987) 143,376
  84. 8.3 Nuovo cinema Paradiso (1988) 42,707
  85. 8.3 The Maltese Falcon (1941) 49,227
  86. 8.3 Braveheart (1995) 229,138
  87. 8.3 Rashômon (1950) 36,821
  88. 8.3 Gran Torino (2008) 114,433
  89. 8.3 Once Upon a Time in America (1984) 68,190
  90. 8.3 All About Eve (1950) 33,423
  91. 8.3 Metropolis (1927) 37,186
  92. 8.3 The Green Mile (1999) 186,860
  93. 8.3 The Elephant Man (1980) 54,894
  94. 8.3 Slumdog Millionaire (2008) 162,617
  95. 8.3 Sin City (2005) 242,839
  96. 8.3 The Great Dictator (1940) 34,755
  97. 8.3 Rebecca (1940) 33,664
  98. 8.3 The Apartment (1960) 34,413
  99. 8.3 The Sting (1973) 62,647
  100. 8.3 Gladiator (2000) 263,741
  101. 8.3 The Great Escape (1963) 58,785
  102. 8.3 Indiana Jones and the Last Crusade (1989) 163,883
  103. 8.3 Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983) 201,650
  104. 8.3 Ladri di biciclette (1948) 25,621
  105. 8.3 Unforgiven (1992) 92,753
  106. 8.3 Jaws (1975) 130,916
  107. 8.3 Batman Begins (2005) 255,525
  108. 8.2 Blade Runner (1982) 177,488
  109. 8.2 Die Hard (1988) 172,053
  110. 8.2 Hotel Rwanda (2004) 86,775
  111. 8.2 Mr. Smith Goes to Washington (1939) 31,769
  112. 8.2 On the Waterfront (1954) 39,125
  113. 8.2 Oldboy (2003) 90,445
  114. 8.2 No Country for Old Men (2007) 186,768
  115. 8.2 Touch of Evil (1958) 31,071
  116. 8.2 Det sjunde inseglet (1957) 34,739
  117. 8.2 Fargo (1996) 158,143
  118. 8.2 District 9 (2009) 132,137
  119. 8.2 Mononoke-hime (1997) 61,795
  120. 8.2 The Wizard of Oz (1939) 98,188
  121. 8.2 Per qualche dollaro in più (1965) 40,337
  122. 8.2 Heat (1995) 137,362
  123. 8.2 Strangers on a Train (1951) 32,281
  124. 8.2 Cool Hand Luke (1967) 43,030
  125. 8.2 Donnie Darko (2001) 199,682
  126. 8.2 High Noon (1952) 32,505
  127. 8.2 The Sixth Sense (1999) 227,462
  128. 8.2 Notorious (1946) 29,836
  129. 8.2 There Will Be Blood (2007) 123,262
  130. 8.2 The Deer Hunter (1978) 83,854
  131. 8.2 The Manchurian Candidate (1962) 33,348
  132. 8.2 Annie Hall (1977) 62,111
  133. 8.2 The Wrestler (2008) 84,580
  134. 8.2 Kill Bill: Vol. 1 (2003) 219,465
  135. 8.2 Snatch. (2000) 163,480
  136. 8.2 The General (1926) 18,776
  137. 8.2 Platoon (1986) 103,294
  138. 8.1 The Big Lebowski (1998) 167,881
  139. 8.1 Yojimbo (1961) 27,591
  140. 8.1 Ben-Hur (1959) 55,667
  141. 8.1 Into the Wild (2007) 90,400
  142. 8.1 Ran (1985) 32,847
  143. 8.1 The Big Sleep (1946) 27,621
  144. 8.1 Million Dollar Baby (2004) 132,552
  145. 8.1 It Happened One Night (1934) 23,753
  146. 8.1 The Lion King (1994) 126,761
  147. 8.1 Life of Brian (1979) 89,334
  148. 8.1 Witness for the Prosecution (1957) 16,904
  149. 8.1 Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969) 54,697
  150. 8.1 The Bourne Ultimatum (2007) 136,627
  151. 8.1 Smultronstället (1957) 20,035
  152. 8.1 Finding Nemo (2003) 154,921
  153. 8.1 Trainspotting (1996) 143,252
  154. 8.1 Stand by Me (1986) 85,376
  155. 8.1 Star Trek (2009) 122,069
  156. 8.1 The Graduate (1967) 74,059
  157. 8.1 The Terminator (1984) 170,180
  158. 8.1 Toy Story (1995) 136,829
  159. 8.1 Gone with the Wind (1939) 75,058
  160. 8.1 Groundhog Day (1993) 127,739
  161. 8.1 Scarface (1983) 143,466
  162. 8.1 The Thing (1982) 73,725
  163. 8.1 Amores perros (2000) 57,833
  164. 8.1 Ratatouille (2007) 123,212
  165. 8.1 Dog Day Afternoon (1975) 56,121
  166. 8.1 Gandhi (1982) 48,020
  167. 8.1 V for Vendetta (2005) 210,926
  168. 8.1 The Gold Rush (1925) 19,632
  169. 8.1 The Grapes of Wrath (1940) 22,160
  170. 8.1 Le salaire de la peur (1953) 13,310
  171. 8.1 Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998) 118,700
  172. 8.1 Twelve Monkeys (1995) 161,321
  173. 8.1 8½ (1963) 27,806
  174. 8.1 Les diaboliques (1955) 13,543
  175. 8.1 Casino (1995) 102,608
  176. 8.1 The Night of the Hunter (1955) 24,271
  177. 8.1 The Princess Bride (1987) 119,428
  178. 8.0 Hotaru no haka (1988) 32,143
  179. 8.0 The Incredibles (2004) 149,884
  180. 8.0 Judgment at Nuremberg (1961) 13,134
  181. 8.0 The Killing (1956) 23,363
  182. 8.0 Kind Hearts and Coronets (1949) 12,291
  183. 8.0 The Wild Bunch (1969) 29,519
  184. 8.0 Children of Men (2006) 148,582
  185. 8.0 In Bruges (2008) 89,269
  186. 8.0 The Exorcist (1973) 97,388
  187. 8.0 Sunrise: A Song of Two Humans (1927) 10,600
  188. 8.0 Le notti di Cabiria (1957) 10,274
  189. 8.0 The Kid (1921) 12,886
  190. 8.0 The Best Years of Our Lives (1946) 16,443
  191. 8.0 The Hustler (1961) 24,127
  192. 8.0 Dial M for Murder (1954) 27,873
  193. 8.0 Harvey (1950) 22,143
  194. 8.0 Ed Wood (1994) 70,510
  195. 8.0 Good Will Hunting (1997) 141,701
  196. 8.0 Rosemary's Baby (1968) 47,504
  197. 8.0 Big Fish (2003) 133,572
  198. 8.0 King Kong (1933) 36,789
  199. 8.0 Letters from Iwo Jima (2006) 52,946
  200. 8.0 A Streetcar Named Desire (1951) 31,985
  201. 8.0 Låt den rätte komma in (2008) 48,904
  202. 8.0 Sleuth (1972) 16,339
  203. 8.0 Shadow of a Doubt (1943) 20,180
  204. 8.0 Stalag 17 (1953) 19,753
  205. 8.0 Kill Bill: Vol. 2 (2004) 172,633
  206. 8.0 Le scaphandre et le papillon (2007) 28,435
  207. 8.0 Magnolia (1999) 116,755
  208. 8.0 Mystic River (2003) 112,301
  209. 8.0 Rocky (1976) 90,024
  210. 8.0 Crash (2004/I) 162,895
  211. 8.0 Brief Encounter (1945) 12,629
  212. 8.0 The African Queen (1951) 32,378
  213. 8.0 Network (1976) 31,551
  214. 8.0 Rope (1948) 29,488
  215. 8.0 Bonnie and Clyde (1967) 39,150
  216. 8.0 Duck Soup (1933) 25,154
  217. 8.0 Manhattan (1979) 36,559
  218. 8.0 The Curious Case of Benjamin Button (2008) 126,135
  219. 8.0 La strada (1954) 16,706
  220. 8.0 Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003) 220,883
  221. 8.0 La battaglia di Algeri (1966) 12,891
  222. 8.0 Shutter Island (2010) 57,436
  223. 8.0 Wo hu cang long (2000) 104,594
  224. 8.0 Changeling (2008) 58,464
  225. 8.0 Patton (1970) 37,721
  226. 8.0 The Conversation (1974) 31,095
  227. 8.0 Little Miss Sunshine (2006) 142,485
  228. 8.0 Planet of the Apes (1968) 54,488
  229. 8.0 The Adventures of Robin Hood (1938) 22,073
  230. 8.0 Les quatre cents coups (1959) 22,292
  231. 8.0 The Nightmare Before Christmas (1993) 74,009
  232. 8.0 Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966) 18,383
  233. 7.9 All Quiet on the Western Front (1930) 20,199
  234. 7.9 Barry Lyndon (1975) 37,693
  235. 7.9 Anatomy of a Murder (1959) 15,612
  236. 7.9 Mulholland Dr. (2001) 96,020
  237. 7.9 Shaun of the Dead (2004) 123,937
  238. 7.9 The Lady Vanishes (1938) 17,020
  239. 7.9 Spartacus (1960) 48,055
  240. 7.9 The Truman Show (1998) 145,204
  241. 7.9 Glory (1989) 54,676
  242. 7.9 Tonari no Totoro (1988) 27,547
  243. 7.9 Monsters, Inc. (2001) 105,984
  244. 7.9 The Philadelphia Story (1940) 26,594
  245. 7.9 His Girl Friday (1940) 19,865
  246. 7.9 Toy Story 2 (1999) 106,497
  247. 7.9 Arsenic and Old Lace (1944) 28,461
  248. 7.9 Mou gaan dou (2002) 33,608
  249. 7.9 Edward Scissorhands (1990) 97,461
  250. 7.9 Brazil (1985)


  işte ilk 250.Benim 250 yi tamamlamama 20 film falan kaldı Very Happy


  ______________________


  CherubTillaviaMelanter

  AhMeT&SeLiM-night
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Mesaj Sayısı : 13446
  Kayıt tarihi : 24/12/09
  Yaş : 62

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından AhMeT&SeLiM-night Bir C.tesi Nis. 10, 2010 9:25 pm

  melodi sen küp serisini izledin mi?


  ______________________

  Cherub  Tillavia    Melanter

  'Cause God Makes No Mistakes
  I Was Born This Way


  Korsan Kiraz*
  avatar
  edella
  Tempted
  Tempted

  Mesaj Sayısı : 8565
  Kayıt tarihi : 17/01/10
  Yaş : 23

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından edella Bir C.tesi Nis. 10, 2010 9:27 pm

  haywan mısın shen yhaa
  bi de sıralamış o kadar şeyi
  bhende sıralmştm ama yirmi tne fln bhu kdr deil yhani Very Happy
  bhu arada yeni ay nerde lann
  avatar
  edella
  Tempted
  Tempted

  Mesaj Sayısı : 8565
  Kayıt tarihi : 17/01/10
  Yaş : 23

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından edella Bir C.tesi Nis. 10, 2010 9:27 pm

  AhMeT&SeLiM-night demiş ki:melodi sen küp serisini izledin mi?

  shen takmışn bhu filme Razz
  avatar
  ilayda_fallen
  Hunted
  Hunted

  Mesaj Sayısı : 2522
  Kayıt tarihi : 24/12/09
  Yaş : 23

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından ilayda_fallen Bir C.tesi Nis. 10, 2010 9:29 pm

  bu kadar güzel mi bu film Very Happy izleyeceim ya Very Happy
  avatar
  edella
  Tempted
  Tempted

  Mesaj Sayısı : 8565
  Kayıt tarihi : 17/01/10
  Yaş : 23

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından edella Bir C.tesi Nis. 10, 2010 9:29 pm

  aha bakın
  imzası uzun biri daha Very Happy
  avatar
  ilayda_fallen
  Hunted
  Hunted

  Mesaj Sayısı : 2522
  Kayıt tarihi : 24/12/09
  Yaş : 23

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından ilayda_fallen Bir C.tesi Nis. 10, 2010 9:30 pm

  söyleyenin imzasına da bakın Very Happy:D
  avatar
  edella
  Tempted
  Tempted

  Mesaj Sayısı : 8565
  Kayıt tarihi : 17/01/10
  Yaş : 23

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından edella Bir C.tesi Nis. 10, 2010 9:34 pm

  yha ama yhaa
  hıhh bhenm imzam kısa
  hem önizleme yaptğmda imzan çoq uzun demiyo
  yhani normal bi imzaa Very Happy
  avatar
  Phoenix
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Mesaj Sayısı : 15501
  Kayıt tarihi : 26/12/09
  Yaş : 28

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından Phoenix Bir Paz Nis. 11, 2010 3:35 pm

  edella demiş ki:haywan mısın shen yhaa
  bi de sıralamış o kadar şeyi
  bhende sıralmştm ama yirmi tne fln bhu kdr deil yhani Very Happy
  bhu arada yeni ay nerde lann

  manyak mısın yeni ayın burda ne işi var lol!

  o rezalet film bu listeye girerse intihar ederim lol!


  ______________________


  CherubTillaviaMelanter
  avatar
  edella
  Tempted
  Tempted

  Mesaj Sayısı : 8565
  Kayıt tarihi : 17/01/10
  Yaş : 23

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından edella Bir Paz Nis. 11, 2010 5:09 pm

  rezalet mhii
  bhenm titanikten sonr ehn sewdğim film o
  avatar
  Phoenix
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Mesaj Sayısı : 15501
  Kayıt tarihi : 26/12/09
  Yaş : 28

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından Phoenix Bir Paz Nis. 11, 2010 5:10 pm

  Iyyy sen romantizmle bozmuşsun kafayı Very Happy ayrıca kabul et çok kötü bu listeye bir milyon yıl uğraşsa giremez Very Happy


  ______________________


  CherubTillaviaMelanter
  avatar
  edella
  Tempted
  Tempted

  Mesaj Sayısı : 8565
  Kayıt tarihi : 17/01/10
  Yaş : 23

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından edella Bir Paz Nis. 11, 2010 5:17 pm

  romantizmi sewmem aslında ama o iki film nedense bheni çoq etkileyen filmlerdn Very Happy ayrıca oyunculra baq Very Happy bhenm listemi bulm bi sayıyım hepsne kusarsın shen kesn Very Happy
  avatar
  Phoenix
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Mesaj Sayısı : 15501
  Kayıt tarihi : 26/12/09
  Yaş : 28

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından Phoenix Bir Paz Nis. 11, 2010 5:19 pm

  Bencede Very Happy oyuncularda(new moon) yetenekli değildi Very Happy


  ______________________


  CherubTillaviaMelanter
  avatar
  edella
  Tempted
  Tempted

  Mesaj Sayısı : 8565
  Kayıt tarihi : 17/01/10
  Yaş : 23

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından edella Bir Paz Nis. 11, 2010 5:24 pm

  karışık yazıyorum bhen diyim Very Happy

  titanik
  güllerin sawaşı Sad
  HSM3
  yasak krallk
  karabasan3
  twilight
  new moon
  the messenger
  panic room-dün haberd bu wardı Very Happy -
  120 Sad ağlmştm bhen bund yha Sad
  ölümcül deney 3iinsanlğn sonu
  mumya ewi
  dabbe -iki yanmd çığlk atan kuzenm we arkm olmasydı daha ii olrdu gerçi Very Happy -
  altın yumruk istanbulda Razz komedi bhu yha Razz
  acemi prenses
  ötekleride hatrlamıyrm zaten Very Happy I love you

  ewt yetenekliydi Very Happy
  aklma gelmio Very Happy
  avatar
  Phoenix
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Mesaj Sayısı : 15501
  Kayıt tarihi : 26/12/09
  Yaş : 28

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından Phoenix Bir Paz Nis. 11, 2010 5:26 pm

  kusucam Very Happy HSM3 mü Very Happy ben kusmaya gidiyorum Very Happy dabbe komedi filmi gibiydi 120 güzeldi cidden


  ______________________


  CherubTillaviaMelanter
  avatar
  edella
  Tempted
  Tempted

  Mesaj Sayısı : 8565
  Kayıt tarihi : 17/01/10
  Yaş : 23

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından edella Bir Paz Nis. 11, 2010 5:28 pm

  haha iki kolumada sarılan arkdşım we kuzenm olmasaydı iyiydi
  haha tabiki HSM3
  zac efron hayrnındn nhe beqliosun Very Happy
  ewt 123 iyiydi
  bhen kendmi tuttum tuttum ehn sonunda bayrak çıkınca ağlamaya başladım Razz
  avatar
  Phoenix
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Mesaj Sayısı : 15501
  Kayıt tarihi : 26/12/09
  Yaş : 28

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından Phoenix Bir Paz Nis. 11, 2010 5:30 pm

  ben ayrıca The ıllusionist ve prestige'i de çok beğenmiştim Very Happy
  Edward norton'ı seviyorum Razz iyi bir aktör


  ______________________


  CherubTillaviaMelanter
  avatar
  edella
  Tempted
  Tempted

  Mesaj Sayısı : 8565
  Kayıt tarihi : 17/01/10
  Yaş : 23

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından edella Bir Paz Nis. 11, 2010 5:33 pm

  Very Happy
  film zewklrmzde uyuşmuyo sanırım Razz
  nhe bu yha heryerde ygs haberi war sılkıldım Very Happy
  lan facem açldı biliomuydun
  sewinçtn herkese sölüyorum yha Embarassed
  avatar
  Phoenix
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Mesaj Sayısı : 15501
  Kayıt tarihi : 26/12/09
  Yaş : 28

  Geri: V for Vendetta

  Mesaj tarafından Phoenix Bir Paz Nis. 11, 2010 5:37 pm

  biliyorum gördüm seni facede Very Happy

  ben daha...neyse sinema muhabbetine girersek çıkamayız Very Happy


  ______________________


  CherubTillaviaMelanter

   Forum Saati Paz Kas. 18, 2018 1:08 am